OpenPilot vs OPNG vs LibrePilot

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

OpenPilot vs OPNG vs LibrePilot

Post autor: pawelsky »

Ostatnio zmieniony sobota 11 lip 2015, 14:52 przez pawelsky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: OpenPilot vs OPNG

Post autor: DzikuVx »

No pięknie. Czyli w wielkim skrócie: tak dobrze żarło, aż zdechło. Choć może to i lepiej bo trochę to wszystko goniło w piętkę.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: OpenPilot vs OPNG

Post autor: pawelsky »

DzikuVx pisze:No pięknie. Czyli w wielkim skrócie: tak dobrze żarło, aż zdechło. Choć może to i lepiej bo trochę to wszystko goniło w piętkę.
Zdechnac nie zdechlo, ale bedziemy mieli opere mydlana jak w przypadku baseflight/cleanflight i para zamiast isc w development bedzie szla w gwizdek.

A banowanie na forum OP ludzi, ktorzy chcieliby sie dowiedziec 'o co kaman' jest troche dziecinne...
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: OpenPilot vs OPNG

Post autor: DzikuVx »

pawelsky pisze: Zdechnac nie zdechlo, ale bedziemy mieli opere mydlana jak w przypadku baseflight/cleanflight i para zamiast isc w development bedzie szla w gwizdek.
No, tylko tutaj to nie tylko soft, ale i hardware. A skoro to to OPNG ma Revo Nano, to znaczy, że ci drudzy tego nie mają. No i ci od Revo Nano nie mają ochoty na wspieranie CC3D. A ci od CC3D nie mają Revo i tak dalej... Jak ja to widzię, to CC3D umarło
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: OpenPilot vs OPNG

Post autor: pawelsky »

DzikuVx pisze:Jak ja to widzię, to CC3D umarło
CC3D za 12USD tluka Chinczycy, a w FW wgrywasz cleanflighta, wiec jeszcze pozyje... :-)
slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: OpenPilot vs OPNG

Post autor: slaweks »

O co chodzi ?? ja nie znam angielskiego, może mi ktoś wytłumaczy ?? . Nie będzie już cc3d ?? albo wsparcia ??
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: OpenPilot vs OPNG

Post autor: pawelsky »

slaweks pisze:O co chodzi ?? ja nie znam angielskiego, może mi ktoś wytłumaczy ?? . Nie będzie już cc3d ?? albo wsparcia ??
O to ze czesc ludzi OP z zalozycielem na czele zabrala zabawki (i piaskownice w postaci forum OP, strony, sklepu, domeny i najnowszego HW czyli Revo Nano) i przemianowala sie na OPNG. Rzekomym powodem byla chec wiekszej otwartosci (w koncu Open zobowiazuje) czesci developerow, co nie spowodowalo sie w/w. Motywy i dalsze plany (co do supportu innych platform niz Revo Nano) nie sa znane, a wszelkie przejawy niesubordynacji tepione (z banowaniem dotychczasowych developerow OP na forum OP wlacznie).

Jak bedzie - czas pokaze...
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: OpenPilot vs OPNG

Post autor: DzikuVx »

pawelsky pisze:
DzikuVx pisze:Jak ja to widzię, to CC3D umarło
CC3D za 12USD tluka Chinczycy, a w FW wgrywasz cleanflighta, wiec jeszcze pozyje... :-)
Taaa.. i każdy sobie poradzi... Z całym szacunkiem, ale cleanflight dla CC3D nie jest tak proste jak OP GCS. A dla niektórych i oficjalne OP jest zbyt zakręcone
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: OpenPilot vs OPNG

Post autor: skazi »

DzikuVx pisze:Taaa.. i każdy sobie poradzi... Z całym szacunkiem, ale cleanflight dla CC3D nie jest tak proste jak OP GCS. A dla niektórych i oficjalne OP jest zbyt zakręcone
Jeżeli kogoś to przerasta to może powinien kupić jakiegoś ARFa, a nie bawić się w składanie i konfigurację.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: OpenPilot vs OPNG

Post autor: Rurek »

DzikuVx pisze:Z całym szacunkiem, ale cleanflight dla CC3D nie jest tak proste jak OP GCS.
Wręcz odwrotnie twierdzą Ci którzy zaczynali na MultiWii (w tym i ja) gdzie przesiadka na każde multiwipodobne (łącznie z np KFC) to kaszka z mlekiem bo filozofia i nazwy zmiennych i parametrów są takie same natomiast OP to dla takich ludzi nowość :-)

A co do analogii base vs cleanfligt to sie nie zgodzę.
Kolega strażnik czasu jest genetycznie przewrażliwiony na punkcie własnej osoby, swojej wiedzy i umiejętności. To czasami przeszkadza w byciu normalnym 8-)
To że wymyślił dużo urządzeń i programów w dziedzinie modelarstwa nie znaczy że może wszystkich dookoła mieć za gorszych i być dla wszystkich wokoło chamem i prostakiem.
Dlatego też ludzie którzy mieli dość jego obycia - zbudowali Cleanflight'a i chwała im za to :-) I raczej pary w gwizdek nie puszczają, znikomą część energii poświęcają na prostowanie prowokacji Timecop'a...
Piszę to też trochę z własnego doświadczenia - od tego gbura zaznałem tylko nieprzyjemności (dawno temu posądzał publicznie że Misiowe OSD jest zerżnięte 1:1 z innego projektu) a także na żadne moje PW nie odpowiedział tak jak bym tego oczekiwał. ?Raczej stek wyzwisk i epitetów jaki to on jest boski a reszta do bani.
Natomiast co do Cleanflight'a Patrick na każdego maila mi odpisał grzecznie i rzeczowo.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: OpenPilot vs OPNG

Post autor: pawelsky »

Rurek pisze:A co do analogii base vs cleanfligt to sie nie zgodzę.
Kolega strażnik czasu jest genetycznie przewrażliwiony na punkcie własnej osoby, swojej wiedzy i umiejętności. To czasami przeszkadza w byciu normalnym 8-)
To że wymyślił dużo urządzeń i programów w dziedzinie modelarstwa nie znaczy że może wszystkich dookoła mieć za gorszych i być dla wszystkich wokoło chamem i prostakiem.
Dlatego też ludzie którzy mieli dość jego obycia - zbudowali Cleanflight'a i chwała im za to :-) I raczej pary w gwizdek nie puszczają, znikomą część energii poświęcają na prostowanie prowokacji Timecop'a...
Piszę to też trochę z własnego doświadczenia - od tego gbura zaznałem tylko nieprzyjemności (dawno temu posądzał publicznie że Misiowe OSD jest zerżnięte 1:1 z innego projektu) a także na żadne moje PW nie odpowiedział tak jak bym tego oczekiwał. ?Raczej stek wyzwisk i epitetów jaki to on jest boski a reszta do bani.
Natomiast co do Cleanflight'a Patrick na każdego maila mi odpisał grzecznie i rzeczowo.
Dominic tez swiety nie jest (domena baseflight przekierowujaca na cleanflight to przeciez zwykla dziecinada), ale co do czasowstrzymywacza pelna zgoda. Rozumiem asertywnosc (szczeglonie jak prowadzi sie kilka popularnych projektow), ale gosc jest po prostu chamski, koniec, kropka. Wszelkie kontakty z nim mozna rozpatrywac co najwyzej w kategoriach masochistycznego fetyszu.

Jesli zas chodzi o analogie to bardziej mialem na mysli to ze od doroslych ludzi oczekiwalbym, ze zamiast tracic energie na kopaie sie po kostkach, podbieranie zabawek i robienie sobie nawzajem wbrew - siada, pogadaja, podziela majatkiem i rozejda w zgodzie. Z pozytkiem dla wszystkich.
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: OpenPilot vs OPNG

Post autor: DzikuVx »

Rurek pisze:
DzikuVx pisze:Z całym szacunkiem, ale cleanflight dla CC3D nie jest tak proste jak OP GCS.
Wręcz odwrotnie twierdzą Ci którzy zaczynali na MultiWii (w tym i ja) gdzie przesiadka na każde multiwipodobne (łącznie z np KFC) to kaszka z mlekiem bo filozofia i nazwy zmiennych i parametrów są takie same natomiast OP to dla takich ludzi nowość :-)
Nie każdy zaczynał MultiWii. Powiem nawet, że ci co zaczynali, stanowią obecnie mniejszość ludzi zainteresowanych tematem. A co by nie patrzeć, OP jest dla wchodzącego w temat prosty. Robisz wszystko w kreatorze krok po kroku i już. Można PIDów nie tykać, a lata. Zero CLI i tak dalej. A to dla przeciętnego usera bardzo ważne
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: OpenPilot vs OPNG

Post autor: Adasko »

a ten kto nie zaczynal z MWI
nigdy nie bedzia mial takiej radochy jak my kiedys :-)
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: OpenPilot vs OPNG

Post autor: DzikuVx »

No tak, stara gwardia kontra nuworysze
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: OpenPilot vs OPNG

Post autor: pawelsky »

DzikuVx pisze:No tak, stara gwardia kontra nuworysze
Raczej swiadomi uzytkownicy kontra wizardo-klikacze (bez urazy dla zadnej ze stron). Po prostu sa i tacy i tacy a proby katogorycznego stwierdzania ktorych jest wiecej nie maja sensu bo po prostu nie dysponujesz takimi danymi (ja rowniez).
ODPOWIEDZ