CC3D problem podczas startu

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Zipper
Posty: 5
Rejestracja: środa 24 cze 2015, 20:27
Lokalizacja: Kraków

CC3D problem podczas startu

Post autor: Zipper »

Witam Wszystkich!

Niedawno kupiłem swojego pierwszego drona. Wybór padł na 250 (rama tarot 250, silniki 1804, esc simonk 12A, cc3d, lipo 3S 2000mAh).
Zgodnie z instrukcją OpenPilota skonfigurowałem fc. Silniki kręcą się w odpowiednią stronę, załączają się (przy konfiguracji jałowych obrotów) w odpowiedniej kolejności. Nadajnik sparowany, wychylenia odpowiednio ustawione.

Lecz mam pewien problem. Otóż podczas każdego startu, po skalibrowaniu się czujników, przy próbie poderwania się dron wariuje i leci na lewo/przód na maksymalnych wychyleniach. Zachowuje się jakby chciał się przewrócić na plecy (FC jest zamontowane na płasko, strzałką na pcb w kierunku przodu modelu).

Jest to na tyle dziwne, że po kilku (różnie jednym, dwóch, trzech) wywrotkach zaczyna działać normalnie tj stabilnie wznosi się i do rozładowania akumulatora, kilkukrotnym lądowaniem i ponownym uzbrajaniem lata poprawnie.

Próbowałem już wielu rzeczy, od ponownej konfiguracji sprzętu, kalibracje czujników, zmiany trybów lotu etc. Za każdym razem pojawia się ten sam problem przy starcie.

Jako że mnie skończyły się już pomysły (i nerwy) proszę o pomoc :)

pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony czwartek 25 cze 2015, 17:51 przez Zipper, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem modelarzem władcą marionetek
slaweks
Posty: 316
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:11
Lokalizacja: Siewierz

Re: CC3D problem podczas startu

Post autor: slaweks »

Może filmik ?? ja bym obstawiał żle ustawione tryby lotu ( acro)
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: CC3D problem podczas startu

Post autor: MorF »

Problematyczna jest tez opcja zeby kalibrowal zyroskop podczas uzbrajania, zobacz czy masz wylaczone

Obrazek
Awatar użytkownika
Zipper
Posty: 5
Rejestracja: środa 24 cze 2015, 20:27
Lokalizacja: Kraków

Re: CC3D problem podczas startu

Post autor: Zipper »

slaweks powinienem coś na jutro z filmikiem wymyślić

MorF testowałem z włączoną i wyłączoną tą opcją za każdym razem ten sam skutek ;/

Czy wyczuwalnie większy opór obrotu na jednym silniku mógłby mieć taki wpływ na model?
Jestem modelarzem władcą marionetek
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: CC3D problem podczas startu

Post autor: DzikuVx »

Ja bym stawiał na walniętą elektronikę. Zimny lut pewnie się trafił i zaczyna działać dobrze dopiero po rozgrzaniu. CC3D pewnie tanio chiński? Sprawdź inne CC3D na tych samych ustawieniach
Awatar użytkownika
Zipper
Posty: 5
Rejestracja: środa 24 cze 2015, 20:27
Lokalizacja: Kraków

Re: CC3D problem podczas startu

Post autor: Zipper »

poprawiłem luty od cc3d do połączenia regla z silnikiem i po wstępnych przymiarkach jest ok.
polatam i sprawdzę ale jestem dobrej myśli :)
Jestem modelarzem władcą marionetek
Awatar użytkownika
Zipper
Posty: 5
Rejestracja: środa 24 cze 2015, 20:27
Lokalizacja: Kraków

Re: CC3D problem podczas startu

Post autor: Zipper »

Zipper pisze:poprawiłem luty od cc3d do połączenia regla z silnikiem i po wstępnych przymiarkach jest ok.
polatam i sprawdzę ale jestem dobrej myśli :)

po poprawie lutów od cc3d przez esc (z strony na którą znosiło) po łączenie z silnikiem i zmianie śmigieł na 3-łopatowe lata ja po sznurku

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia
Jestem modelarzem władcą marionetek
ODPOWIEDZ