PIDowanie metodą OPTune [cc3d]

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

thomash666
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 20:43

PIDowanie metodą OPTune [cc3d]

Post autor: thomash666 »

Czy ktoś z Was próbował PIDować z wykorzystaniem tej metody?
https://forums.openpilot.org/topic/3994 ... ds-optune/

Zrobiłem dwa podejścia, golasa i z osprzętem fpv, za każdym razem uzyskałem inne wartości. Pewnie dlatego, że zmieniła się waga.

Jest dużo lepiej niż na domyślnych PIDach, jednak nie mogę sobie poradzić z usunięciem problemu "trzepotania na boki" przy obniżeniu obrotów silników.
Nawet przy minimalnym zdjęciu gazu, tak by kopter wolno opadał traci stabilność. Problem ten miałem również przy ustawieniach defaultowych.
Macie pomysł co korygować?
Awatar użytkownika
aro89aro
Posty: 220
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 01:04
Lokalizacja: Kielce

Re: PIDowanie metodą OPTune [cc3d]

Post autor: aro89aro »

Ustawiałem swoją h250 za pomocą przypisanych potków. Pamiętam że ustawiałem 2 wartości. Miałem dokładnie to sam to co Ty. Wiem że ustawiłem to z jakimś filmikiem z yt a potem oblot na osiedlu, podłączenie pod kompa, zczytanie wartości i przestawienie żeby nie przestawić przypadkiem podczas latania.

Udało sie trochę wyeliminować oscylowanie podczas schodzenia pionowego. Podobno nie da się tego zjawiska wyeliminować całkowicie z racji tego że schodząc pionowo w dół model w pada w tak zwane "brudne powietrze". Śmigło wytwarza pewien strumień powietrza w które wpadamy schodząc pionowo w dół dlatego powinno schodzić się ruchem postępowym w którąś stronę.
Łowca kretów i samotnych drzew.
thomash666
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 20:43

Re: PIDowanie metodą OPTune [cc3d]

Post autor: thomash666 »

Dzięki za info. Po ustawieniu pidów na najcięższym pakiecie jest w miarę ok ale po założeniu lżejszej (zamiana 2200 na 1800mAh). Będę grzebał dalej, bo widzę, że przy gwałtownych, agresywnych zwrotach jest podobnie :/

Edit:
W rozwiązaniu tego problemu powinno pomóc TPS (Thrust PID Scaling).
Zaraz idę testować nowe ustawienia. Tu jest guide:

https://forums.openpilot.org/index.php? ... h_id=47053
Awatar użytkownika
aro89aro
Posty: 220
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 01:04
Lokalizacja: Kielce

Re: PIDowanie metodą OPTune [cc3d]

Post autor: aro89aro »

Super dzięki. Potestuję jak poskładam tego małego wariata z FPV. Daj znąćczy pomogło u Ciebie.
Łowca kretów i samotnych drzew.
thomash666
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 20:43

Re: PIDowanie metodą OPTune [cc3d]

Post autor: thomash666 »

Pomogło, nie wyeliminowało do zera, mocno zredukowało. Będę jutro testować na bardziej "dynamicznej" krzywej.
Eze
Posty: 33
Rejestracja: sobota 13 wrz 2014, 10:03
Lokalizacja: Piaseczno

Re: PIDowanie metodą OPTune [cc3d]

Post autor: Eze »

Panowie czy moze wiecie jakie parametry trzeba zmienić aby robić flipy i role..??
ODPOWIEDZ