Czy warto przechodzić na CleanFlight?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

dooku655
Posty: 88
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:25
Lokalizacja: Kraków

Czy warto przechodzić na CleanFlight?

Post autor: dooku655 »

Witam
Czy dla osoby zielonej jak trawka na wiosnę w temacie FC jest sens przechodzić na CleanFlight od razu czy może lepiej opanować na wejściu klasyczny CC3D z OpenPilotem?

Czy taki CF nie przytłoczy mnie opcjami a może właśnie lepiej od razu uczyć się CF i pominąć OpenPilot?
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Czy warto przechodzić na CleanFlight?

Post autor: kamilborkowski »

Przyznam, że dla mnie konfiguracja Cleanflight z poziomu aplikacji do Google Chrome była prostsza niż pierwsze wrażenia z OpenPilotem. Pewnie to wynikało z jakichśtam moich doświadczeń.
Sam soft CF jest bardzo dynamicznie rozwijany ale nie posiada istotnych zmian które odczujesz w podczas latania.
Nie wiem też do końca czy OpenPilot posiada np. autotune, obsługę oneshot czy diód WS2812, ale to wciąż tylko dodatki.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy warto przechodzić na CleanFlight?

Post autor: NeXuS »

dooku, złożyłem pierwszego w życiu quadzika - 250-tkę, odpaliłem OpenPilota, może max 10 minut zajęło mu przejście wizardów i wybranie jednego z proponowanych presetów dla podobnej konstrukcji i poleciał - i to całkiem dobrze. Na początek, jak się nie czujesz w samodzielnym konfigurowaniu i PIDowaniu OP jak dla mnie idealny. Ciekaw jestem czy Cleanflight oferuje to samo zielonemu użytkownikowi? Są jakieś presety startowe pod przykładowe konstrukcje?
zwirekM10
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 21:01
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Czy warto przechodzić na CleanFlight?

Post autor: zwirekM10 »

Ja po moich wcześniejszych dość trudnych doświadczeniach z MultiWii a obecnie z naze32 i cleanflight zdecydowanie go polecam. Łatwe i intuicyjny. Bezproblemowo połączenie itp. Maluch 250 u mnie lata bardzo dobrze a PIDów jeszcze nie ruszałem i latam na standardowych. Z tego co czytam i obserwuje bardzo dużo osób lata i poleca cleanflight czyli coś musi w tym być ze jest dobry. Na plus przemawiają dodatkowe opcje o których wspominali koledzy. Filmików jak wgrać i obsługiwać na yt tez nie brakuje. Bier cleanflight - mówi zwirek :-)
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy warto przechodzić na CleanFlight?

Post autor: pilot »

Zdecydowanie warto zapakować cleanflight. Ostatnio wrzuciłem go do swojej NAZE32 i quadzik śmiga super na domyślnych PIDach. W planach jest jeszcze załączenie OneShot i autotune.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Czy warto przechodzić na CleanFlight?

Post autor: kamilborkowski »

Autotune nie wiem jak u innych ale u mnie nie udało się ani razu dokończyć...
Za każdym razem tak mi znosi quada że tracę nad nim kontrolę i nawet kontrowanie nie przynosi skutków :/
zwirekM10, Ty robiłeś może autotune'a?
Ostatnio zmieniony sobota 25 kwie 2015, 19:20 przez kamilborkowski, łącznie zmieniany 1 raz.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Czy warto przechodzić na CleanFlight?

Post autor: skazi »

kamilborkowski pisze:Autotune nie wiem jak u innych ale u mnie nie udało się ani razu dokończyć...
Za kążdym razem tak mi znosi quada że tracę nad nim kontrolę i nawet kontrowanie nie przynosi skutków :/
zwirekM10, Ty robiłeś może autotune'a?
Ja u siebie robiłem autotune. Na standardowych pidach latał dobrze, ale trochę nim telepało przy obniżaniu. Po autotune telepka minęła.
zwirekM10
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 21:01
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Czy warto przechodzić na CleanFlight?

Post autor: zwirekM10 »

Jeszcze nie robiłem auttune, ale się przymierzam. Puki co lata dobrze więc nie mam ciśnienia.
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Czy warto przechodzić na CleanFlight?

Post autor: Burakko »

U mnie autotune jakoś nie działa zbyt dobrze tańczy bez końca i leci ku bogom. Z tego co wiem to trzeba po autotune wylądować rozbroić i czekać by zapisał. Niestety przy niezakończonym autotune tez zapisuje i to tak chore PIDY że ponowny start jest nie możliwy. Pewnie cos źle robie ale lepszą opcja będzie załadowanie BT na pokład i regulacja z poziomu telefonu
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
ODPOWIEDZ