Popełniona 250ka z OpenPilot.

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

BadYunior
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Popełniona 250ka z OpenPilot.

Post autor: BadYunior »

Witam,

Właśnie skończona, nowa maszynka na ramie 250, popularnym klonie wycinanym z carbonu. Całość, jak widać waży niecałe 500 gram ale wyposażona jest we wszystkie opcie, łącznie z minimOSD i GPS Ublox Neo-6M. Do przekazu FPV służy nadajnik FatSharka 250mA. Po co GPS? W sumie w tej chwili tylko do podania dokładnych danych położenia i odległości od punktu startu. Bateria na zdjęciu to pakiet 1350mAh.
Model jeszcze nie oblatany, jedynie na chwilę w ręku w pokoju, ale widzę że będzie wymagał dokładniejszego ustawienia pidów bo jest ciut narowisty na sterowanie z radia a z drugiej strony leniwie reaguje na przechyły boczne.
Niestety kalkulator ze strony OpenPilot gdzieś na chwilę zniknął więc trzeba próbować ustawień.

Obrazek

Obrazek


Darek
mackox
Posty: 36
Rejestracja: niedziela 08 cze 2014, 18:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Popełniona 250ka z OpenPilot.

Post autor: mackox »

Gratuluję modelu. Obatany juz? Jak ci się sprawuje ten GPS?
BadYunior
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Popełniona 250ka z OpenPilot.

Post autor: BadYunior »

mackox pisze:Gratuluję modelu. Obatany juz? Jak ci się sprawuje ten GPS?
Witam.

Po odnalezieniu właściwych ustawień zagadał z FC, chociaz znalezienie ich i dostosowanie do tego konkretnego modelu trwało 3 godziny (robilem
to pierwszy raz w zyciu). Dość szybko łapie fixa, przekazuje go do pulpitu OP GCS. Na stole przy oknie łapie od 4 do 7 satelit, na parapecie 9. Z samym jeszcze nie latałem, nie było pogody, czasu itp. Ogólnie z tego co wiem to z CC3D może służyć jedynie do pokazywania pozycji na ekran lub gogle bo ten FC nie obsługuje jeszcze funkcji związanych z pozycjonowaniem modelu.

Darek
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Popełniona 250ka z OpenPilot.

Post autor: Spook »

Fajny modelik - też niedawno składałem 250tkę. Możesz podać rozmiar i nachylenie śmigieł oraz silniki? Jaki mają uciąg sumarycznie?

Pozdrawiam -- Spook.
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
BadYunior
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Popełniona 250ka z OpenPilot.

Post autor: BadYunior »

Spook pisze:Fajny modelik - też niedawno składałem 250tkę. Możesz podać rozmiar i nachylenie śmigieł oraz silniki? Jaki mają uciąg sumarycznie?
Smigła to póki co trójpłatowe 5x4 z abc-rc. Uciągu sumarycznie nie sprawdzałem ale potrafi wyrwać model z ręki jak go nie trzymasz mocno :) Śilniki to zmr 1804 2400 KV. Nie wiem czy śmigła nie mają za dużego nachylenia do tych silników ale sprawdzę ogranoleptycznie jak zacznę nalot :)

Darek
Awatar użytkownika
sitas
Posty: 39
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 18:49
Lokalizacja: W-wa

Re: Popełniona 250ka z OpenPilot.

Post autor: sitas »

Czy ten kalulator ze strony OP jest jeszcze gdzieś dostępny ?
pozdrawiam,
SitasRC

_______________________________________________________________
6 x 250 Race FPV z kontrolą CC3D <> Naze <> APM, Taranis 9D + OpenLRS by MarcinB
BadYunior
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Popełniona 250ka z OpenPilot.

Post autor: BadYunior »

sitas pisze:Czy ten kalulator ze strony OP jest jeszcze gdzieś dostępny ?
Tu pozostała jakaś wersja:
http://op.thatwebplace.com.au/pid_calc.php
Ale pewnie jest kompatybilna tylko ze starszą wersją OP bo od 14.6 czy 14.10 było ostrzeżenie że nie działa dobrze.

Darek
ODPOWIEDZ