CC3D - Problem z zapisem setupu w zakładce Advanced

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
DoctorQ
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 17:19
Lokalizacja: Lublin

CC3D - Problem z zapisem setupu w zakładce Advanced

Post autor: DoctorQ »

W sekcji Stabilization zaznaczyłem w zakładce Advanced [v] Use Advanced Configuration co automatycznie wyłącza parametry z Basic'a.
Wprowadziłem parametry i dokonałem zapisu. Widzę że Save został odfajkowany więc dane zostały zapisane. Problem w tym że po ponownym podpięciu FC do konfiguratora OP zaznaczone są parametry Basic. Wynika z tego że albo coś źle robię albo konfigurator nie zapisał poprzednich danych tak jak chciałem. Wydaje mi się że po ponownym podłączeniu OP powinien pobrać wcześniej zapisane dane z FC i tak je wyświetlać abym mógł nanosić kolejne poprawki. W czym może być problem?
Awatar użytkownika
mrchaosmaker
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 30 gru 2014, 23:20
Lokalizacja: Sieradz

Re: CC3D - Problem z zapisem setupu w zakładce Advanced

Post autor: mrchaosmaker »

wszystko jest ok - parametry które wstawiłeś są zapisane w basic'u i ten profil zawsze Ci się będzie wyświetlał - dzisiaj przeczytałem to w manualu :) :)
Awatar użytkownika
DoctorQ
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 17:19
Lokalizacja: Lublin

Re: CC3D - Problem z zapisem setupu w zakładce Advanced

Post autor: DoctorQ »

Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy. Też szukałem informacji w jaki sposób kontroler zapisuje dane ale nic nie ma o tym że znacznik [V] Advanced po ponownym podłączeniu kontrolera ma się sam automatycznie odznaczać a parametry są takie jak w fabrycznym ustawieniu FC.
Jeżeli ustawiam sekcję Advanced to pracuję na Advanced a nie na Basic i po ponownym podłączeniu powinienem mieć możliwość korygowania pidów wg. względem wcześniejszego zapisu a tak u mnie się nie dzieje.
Kupiłem drugi CC3D i pracuje dokładnie tak samo. Trochę się pogubiłem w tym teraz bo już nie wiem o co chodzi i jak niby mam dokonywać porównania tego co wcześniej wprowadziłem względem tego co chcę korygować.
Awatar użytkownika
mrchaosmaker
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 30 gru 2014, 23:20
Lokalizacja: Sieradz

Re: CC3D - Problem z zapisem setupu w zakładce Advanced

Post autor: mrchaosmaker »

Nie wiem czy zauważyłeś ale gdy zmieniasz parametry PID w zakładce advanced w np. 1 banku to automatycznie zmieniają się wartości w zakładce basic dla banku nr 1 - i tak jest analogicznie do każdego parametru i każdego z trzech settings bank . Różnica międzu advanced a basic jest taka że w basic ustawiasz sobie parametry suwakiem i masz graficzny interfejs ( dodatkowo parametry podawane są nie jako wartości po przecinku ) a w advanced wklepujesz sobie wartości z ręki i masz tam jakąś opcję dodatkowo ... po zatwierdzeniu "save" będziesz miał w obu zakładkach i dla każdego banku takie same wartości .
Awatar użytkownika
DoctorQ
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 17:19
Lokalizacja: Lublin

Re: CC3D - Problem z zapisem setupu w zakładce Advanced

Post autor: DoctorQ »

Już jasne, zatem problem polega na tym że nie będę miał wglądu do ostatnich zmian w advanced a jedynie mogę się odwoływać do tego co zastaję w Basic'u. Czyli ustawiać mogę bardziej na wyczucie niż liczbowo.
Awatar użytkownika
mrchaosmaker
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 30 gru 2014, 23:20
Lokalizacja: Sieradz

Re: CC3D - Problem z zapisem setupu w zakładce Advanced

Post autor: mrchaosmaker »

Ja robię tak iż w każdym setings bank ustawiam inne wartości PID , przypisuję banki do przełącznika trybów lotu i podczas regulacji niejako za jednym zamachem mogę przetestować 3 różne zestawy wartości PID - pomocne przy pierwszych regulacjach . Podobnie można testować "czułość" osi R P Y - bardzo szybko można znaleźć ustawienia jakie nam pasują .
Awatar użytkownika
DoctorQ
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 17:19
Lokalizacja: Lublin

Re: CC3D - Problem z zapisem setupu w zakładce Advanced

Post autor: DoctorQ »

Robię dokładnie tak samo, ale ubolewam nad tym że nie mam punktu odniesienia w postaci ostatnio wprowadzonych wartości PIDów poza zrzutem typu PrintScrn. Wszystko sprowadza się do ustawiania parametrów na czuja.
Awatar użytkownika
sitas
Posty: 39
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 18:49
Lokalizacja: W-wa

Re: CC3D - Problem z zapisem setupu w zakładce Advanced

Post autor: sitas »

Do testowania PIDow polecam wykorzystać TxPID. Można przypisać np. do 6ch pitch trim i ustawiać w locie wartości Kp, Ki, ILimit dla RPY w komplecie lub osobono.
pozdrawiam,
SitasRC

_______________________________________________________________
6 x 250 Race FPV z kontrolą CC3D <> Naze <> APM, Taranis 9D + OpenLRS by MarcinB
Awatar użytkownika
mrchaosmaker
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 30 gru 2014, 23:20
Lokalizacja: Sieradz

Re: CC3D - Problem z zapisem setupu w zakładce Advanced

Post autor: mrchaosmaker »

sitas pisze: i ustawiać w locie wartości Kp, Ki, ILimit dla RPY w komplecie lub osobono.
Sitas , ale o czym Ty piszesz !! toż to jakieś czary mary są ;) - a tak serio to ktoś opisze może o co chodzi z tymi Kp Ki i z dwadzieścia innych parametrów jakie daje się ustawiać ?
ODPOWIEDZ