Pierwsze ustawianie PID-ów. Proszę o pomoc

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Procode
Posty: 32
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 21:46
Lokalizacja: Jurgów

Pierwsze ustawianie PID-ów. Proszę o pomoc

Post autor: Procode »

Witam wszystkich serdecznie,
Jestem właścicielem quada 250-tki od około 2 tygodni. Moje FC to CC3D i oprogramowanie OpenPlot, aparatura to Spektrum DX6i. Podczas pierwszej kalibracji wybrałem model, który był najbliższy mojemu, jednak różnił się trochę wagą oraz silnikami (waga z całym wyposażeniem to 550g (troche dużo) oraz moje silniki to Emax 1806 2280KV)) co jest widoczne, np: przy opadaniu z dużej wysokości trochę nim trzepie/drga oraz przy starcie (blisko ziemi) jest trochę niestabilny) z tego wydedukowałem że trzeba poprawić parametr D oraz P. Uczyłem się trochę z tego artykułu http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=5118 trochę mi to rozjaśniło te wszystkie PID ale do końca nie wiem jak się za to zabrać. Przeglądałem różne filmiki, ale liczę na Waszą pomoc. Wiem, że na samym początku ustawia się P potem I a na końcu D. W którym miejscu to wszystko ustawiać, o jakie wartości zwiekszać żeby nie przesadzić?
Z góry dziękuję, przepraszam, oraz pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Pierwsze ustawianie PID-ów. Proszę o pomoc

Post autor: NeXuS »

Przy pionowym opadaniu zawsze będzie trochę telepał, tak jak i myszkował przy gruncie. Normalne zachowanie szczególnie takiego malucha. Jak lata Ci dobrze to nie ma co zmieniać, bo prawdopodobnie tylko zrobisz gorzej. Ja latam 250 na CC3D i też wybrałem jakiś preset i ani myślę zmieniać.
Procode
Posty: 32
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 21:46
Lokalizacja: Jurgów

Re: Pierwsze ustawianie PID-ów. Proszę o pomoc

Post autor: Procode »

Ok, dzięki. Po oglądnięciu tego filmiku myślałem że quad ma być jak skała.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsze ustawianie PID-ów. Proszę o pomoc

Post autor: NeXuS »

Wiesz, na tym filmiku zawodnik raczej nie stoi w miejscu, ani nie zniża bez ruchu postępowego. Trudno ocenić zachowanie Twojego quada z opisu. Generalnie w miejscu powinien się zachowywać dość stabilnie bez samodzielnych nerwowych ruchów (strzałów), a po wychyleniu wracać do poziomu dość szybko, bez wpadania w wahadło. Natomiast jak pisałem przy pionowym schodzeniu występują turbulencje, które powodują taką jakby nerwowość w zachowaniu, w większych quadach może się to skończyć nawet glebą. A przy ziemi wytwarza się turbulecja od odbicia strumienia od powierzchni, co też wpływa na zachowanie quada.
ODPOWIEDZ