FC CC3D Open Pilot

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Leśny łobuz
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2014, 11:23
Lokalizacja: Nadolice Wielkie

Re: FC CC3D Open Pilot

Post autor: Leśny łobuz »

Mi teraz dopiero za trzecim razem zobaczyło płytkę...
„Nigdy nie rezygnuj z marzeń - mówił Stary Król. - Idź śladem znaków".
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: FC CC3D Open Pilot

Post autor: Głuś »

Montował ktoś z szanownych kolegów do płatowca? Bo ja czekam na swój egzemplarz z takim właśnie przeznaczeniem :D
YT już obejrzany, ale może ktoś ma jakieś cenne uwagi odnośnie montażu/ustawień w małym samolocie :)?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
pietrus11
Posty: 106
Rejestracja: wtorek 02 kwie 2013, 17:28
Lokalizacja: Norwegia

Re: FC CC3D Open Pilot

Post autor: pietrus11 »

DzikuVx pisze:W zakładce "Firmware" Ground Station masz przycisk "Rescue". Wciskasz, podpinasz, CC3D przechodzi w tryb bootloadera i jazda. Czy nawet to bootloader SMT'a? Nie ważne, grunt, że działa :)
Sciagalem z tej STRONKI ale nie trybi niby sie wgrywa niby ok ale potem wyskakuje ze znowu nic na plytce niema.
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: FC CC3D Open Pilot

Post autor: DzikuVx »

pietrus11 pisze:
DzikuVx pisze:W zakładce "Firmware" Ground Station masz przycisk "Rescue". Wciskasz, podpinasz, CC3D przechodzi w tryb bootloadera i jazda. Czy nawet to bootloader SMT'a? Nie ważne, grunt, że działa :)
Sciagalem z tej STRONKI ale nie trybi niby sie wgrywa niby ok ale potem wyskakuje ze znowu nic na plytce niema.
Bootloader w wersji 4 oczywiście? Jeśli tak, to wygląda na to, że usmażyłeś pamięć i tyle tego CC3D widzieli.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FC CC3D Open Pilot

Post autor: pawelsky »

pietrus11 pisze:Sciagalem z tej STRONKI ale nie trybi niby sie wgrywa niby ok ale potem wyskakuje ze znowu nic na plytce niema.
To co sciagasz z tej stronki to bootloader, potem musisz wgrac jeszcze sam soft.
If it is necessary to upload the bootloader, strictly follow these instructions:

- Download the appropriate bootloader (ie CC3D - BL4 or Revo - BL5) and save it to your hard drive where you can find it again
- Using the Firmware workspace in GCS, and with the board disconnected from USB, click Rescue and follow the onscreen instruction to connect the board
- After the board is detected, click Open and select the BootloaderUpdater (BU) file from where you saved it on your hard drive
- Click Flash to flash it to your board
- After the flashing is complete, press Boot and wait until the blue LED is on, then flashes, and finally goes off (normally ±15 seconds).
- Wait 10 seconds more.
- Disconnect the board from USB.
- Click Rescue, connect the board, click Erase Settings and wait for the erasure to complete.
- Disconnect the board from USB.
- Click Upgrade and follow the onscreen instruction to connect the board to automatically install firmware.
Tak jak napisano wazne zeby dokladnie wykonac opisane powyzej kroki
Awatar użytkownika
pietrus11
Posty: 106
Rejestracja: wtorek 02 kwie 2013, 17:28
Lokalizacja: Norwegia

Re: FC CC3D Open Pilot

Post autor: pietrus11 »

CC3D dziala juz i ma sie dobrze.

Dzieki wielkie za podpowiedzi pawelsky, DzikuVx wielki browar czeka nad morzem 3miasto
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: FC CC3D Open Pilot

Post autor: Głuś »

Panowie wiecie może gdzie można dostać OpenPilot Revolution Nano? Na oficjalnej stronie backorder, ale i też cena... Wolał bym jakiegoś klona. Czy tych klonów jeszcze nie naklepali bo nigdzie nie ma?

Przyszedł mój CC3D, ale niestety do kadłuba mi się nie mieści (ot mądry Polak po szkodzie) muszę zamówić wersję nano i tak pomyślałem że może by od razu przyszłościowo zainwestować w revo ;)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FC CC3D Open Pilot

Post autor: PiotrSz »

Z wersja revo to jest jak ze smokami, podobno ktoś widział że były ale nigdzie nie można ich kupić. Swojego czasu zanim przesiadłem się na naze32 chciałem kupić CC3D w wersji revo... niestety nie udało mi się.
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: FC CC3D Open Pilot

Post autor: DzikuVx »

Głuś pisze:Czy tych klonów jeszcze nie naklepali bo nigdzie nie ma?
Klonów nie ma, bo licencja na hardware jest taka, że sam dla siebie możesz zrobić, ale już na sprzedaż to nie. No dobra, przynajmniej "oficjalnych" i legalnych klonów nie ma i nie będzie.
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: FC CC3D Open Pilot

Post autor: DzikuVx »

PiotrSz pisze:Z wersja revo to jest jak ze smokami, podobno ktoś widział że były ale nigdzie nie można ich kupić. Swojego czasu zanim przesiadłem się na naze32 chciałem kupić CC3D w wersji revo... niestety nie udało mi się.
O to to to.. dokładnie miałem tak samo i skończyło się na Flip32 Full w którym dziś właśnie ułamałem USB... Dobrze, że jest UART i FTDI
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: FC CC3D Open Pilot

Post autor: Głuś »

Czyli pozostaje brać zwykłe CC3D nano, albo czekać aż się backorder od backorderuje na oficjalnej stronie ;)
W każdym razie dzięki za info :-)
Ale swoją drogą "podoba mnie się to revo" :D Ciekawe jak lata. Ogólnie OpenPilot przyjaźnie wygląda :)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
JSt
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 12:13
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Bulwy

Re: FC CC3D Open Pilot

Post autor: JSt »

PiotrSz pisze:Z wersja revo to jest jak ze smokami, podobno ktoś widział że były ale nigdzie nie można ich kupić.
Jak to u chińczków - Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce to można...
http://www.banggood.com/OpenPilot-CC3D- ... 00068.html
Pozdrawiam
Janusz

Ostatnio zamęczam: S800 na Omnibus F4
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: FC CC3D Open Pilot

Post autor: Kowal »

Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FC CC3D Open Pilot

Post autor: pawelsky »

JSt pisze:Jak to u chińczków - Jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce to można...
http://www.banggood.com/OpenPilot-CC3D- ... 00068.html
Jeszcze tylko poczekac na port clenaflighta... :-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: FC CC3D Open Pilot

Post autor: Rurek »

W sumie ciekawa opcja sprzętowa się pojawia... za niecałe 4 stówy kompletny system FC+RC (znaczy jeszcze jaki GPS i kompas trzeba przysposobić) ... no i oprócz Clenaflighta przydałby się w tym eLeReS ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ