OpenPilot CC3D obroty silników

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Assur92 pisze:Wykonanie update. na poczatku mialem taki problem, pozniej zrobilem update i było ok.
Ale płytki czy programu openpilot ? Program w najnowszej wersji, płytkę też "upgrejdowaliśmy" i nadal to samo.

Dodam że za pierwszym razem się zapisało ale nie wiemy dlaczego.
quetra pisze:Tak się też dzieje, jeżeli silniki są uzbrojone (przynajmniej u mnie)
Przy pierwszym poprawnym zapisaniu ustawiliśmy że silniki zawsze uzbrojone, lecz nie zawsze podłączam do koptera baterie by coś mu tam zmieniać. Po prostu podłączam tylko płytkę do kompa bez zasilania z baterii więc uzbrojenie silników chyba nie gra roli ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

toretto1995, bez zewnętrznego zasilania zmienia się tylko firmware. Cała reszta ustawień wykonuje się z podpiętym zasilaniem zewnętrznym. Ja też miałem ten sam problem zanim doszedłem do tego ża najpierw podłączyć baterię, jak płytka inicjalizuje się dopiero usb. Też po podłączeniu trzeba sprawdzić czy nie masz na czerwono komunikatu Boot w zakładce Flight data. Jeśli masz tam taki komunikat to trzeba rozłączyć wszystko, odczekać chwilę i ponownie uruchomić. U mnie się sprawdza kolejność podłączenia najpierw bateria a po inicjalizacji płytki usb.
ODPOWIEDZ