Revolution is here!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
bartekno
Posty: 60
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 10:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Revolution is here!

Post autor: bartekno »

Heja.
Ktos podpowie jak sie sprawuje op revo?
Przed ewentualnym zakupem chcialbym poznac wasze opinie. Ciezko znalezc jakies informacje o tym fc... chcialbym tez wiedziec jaki gps do tego najlepiej...
Bede wdzieczny za bezposrednie opinie albo jakas referencje do stron tematycznych.
Dzieki za pomoc!

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Re: Revolution is here!

Post autor: asmo71 »

jak się sprawuje nie powiem składam dopiero natomiast neo m8n z droteka działa bdb ja utknołąem na trybach lotu nigdzie nie mogę doszukać się opisu
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Revolution is here!

Post autor: Rurek »

Proponuję przeszukiwać RCG bo strona projektu (openpilot) praktycznie na wymarciu.
Taka szkoda - to był najlepiej zapowiadający się projekt dwa lata temu. Umarł przez nieporozumienia między twórcami :-(

Edicao: a zajrzałeś do pierwszego postu w temacie? Jest tam taki fajny link.... http://www.flyrevo.com/
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Revolution is here!

Post autor: pawelsky »

asmo71 pisze:nigdzie nie mogę doszukać się opisu
Tu mozesz poszukac
http://opwiki.readthedocs.org/en/latest ... index.html
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Re: Revolution is here!

Post autor: asmo71 »

faktycznie wiki nie działa strona umiera a szkoda fajne fc dzięki za linki stronkę od Rurka widziałem natomiast tą druga już pędze studiować dzięki :)

edit:
przeczytałem chyba wszystko na tych stronach sporo przydatnych informacji natomiast trybów lotu nie znalazłem a interesowały by mnie 3 tryby na początek sabilizowany bez baro i gps , stabilizowany z baro i stabilizowany z baro i gps ten ostatni to pewnie poshold w gcs natomiast pozostałe nie wiem jak się nazywają
Awatar użytkownika
sitas
Posty: 39
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 18:49
Lokalizacja: W-wa

Re: Revolution is here!

Post autor: sitas »

asmo71 pisze:natomiast trybów lotu nie znalazłem

Stabilizowane bez baro i GPS opisałem tu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=44&t=30947
Na dniach mam dostać zamówione Revo więc poskładam, potestuje i coś dopiszę o trybach z GPS'em.
pozdrawiam,
SitasRC

_______________________________________________________________
6 x 250 Race FPV z kontrolą CC3D <> Naze <> APM, Taranis 9D + OpenLRS by MarcinB
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Re: Revolution is here!

Post autor: asmo71 »

jako że op wiki nie działa :/ udało mi się dorwać taki oto opis trybów

http://de.iee168.wikia.com/wiki/LostOPW ... tion_Modes

może się przyda
vaderjk
Posty: 383
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 18:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Revolution is here!

Post autor: vaderjk »

Mam pytanie czy ktoś lata na revo? Można w nim użyć oplink jako transmisję rc - ma 100mW na 433MHz - jak z jakością tego połączenia? Czy to jest porównywalne do innych LRS z 100mW? Czy wiadomo jaki czujnik prądu można do niego podłączyć?
VaderJK AXN FPV Eagle Tree
Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

Re: Revolution is here!

Post autor: Rawen 75 »

Testuję Revo w nowym układzie bicoptera. Fajna sprawa, wybierasz tricoptera, zmieniasz ustawienia na własne, dostosowujesz na bicoptera, poprawiasz co musisz, wpinasz gdzie chcesz dodatki. Mam na stałe transmisje, czujnik prądu z APM, Gps NEO 8.Na razie spięte z FrSkajem na 9XRPro. Reszta czyli OSD, kamera FPV jak zakończę testy.
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
Rawen 75
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 20:50

Re: Revolution is here!

Post autor: Rawen 75 »

No i nie wiem....Niby takie cacy, ale. Całość fajnie się ustawia, jasno, ale nie bez problemów. GPS oczywiście nie podejdzie do czasu wrzucenia odpowiedniego softu. Dorzucenie jakichkolwiek dodatków w postaci choćby stabilizacji gimbala wywołuje efekt braku mocy przeliczeniowej... dwa kretony zaliczone...OSD to inna sprawa.... Zresztą, już ktoś opisywał to na forum. Jak dla mnie du...y nie urywa. Może w samolocie, zwykłym dronie lub skrzydełku sprawdzi się lepiej. Ja odpuszczam. Projekt chyba faktycznie na wymarciu.
Zawsze są lepsi, mądrzejsi mistrzowie od rozdawania złotych łopat, którzy tylko krytykują i mało wnoszą do tego co robisz. Ot taka nasza cecha narodowa.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Revolution is here!

Post autor: Baqsthc »

Złota Łopata dla Ciebie..
ODPOWIEDZ