Pytanie... regle?

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Pytanie... regle?

Post autor: Rayford »

W końcu okiełznałem Quada .... stresu, że rozwalę kopter już się pozbyłem swobodnie startuję i latam bez strat ale jest jedno ale ...

Mam silniki 760/V 840 g ciągu x cztery sztuki. pakiet 2200 mA 20/30C, waga całego modelu z baterią 950 gram, śmigła zakładam największe jakie producent silników przewiduje czyli 10x5
I problem z tym, że ciąg całego koptera jest nie wielki, chwilę polatam i jak chcę się obracać to Kopter zaczyna spadać, jak przechylę go w jakimś kierunku do lotu to już nie ma szans do podniesienia go do góry, widać że za mało ma mocy, równo go powieszę to jako tako pofruwa trochę dłużej... jak wypale pakiet i podłączam go do ładowarki to wyświetla że rozładowano do 11-11.5V. Podpinałem pakiet 5A to z nim w ogóle nie chce latać, wystartuje i zaraz spada ... brak mocy...

Zapomniałem o reglach, mam TAKIE niby w opisie napisano że specjalne do kopterów i nie trzeba przeprogramowywać ... instrukcja jest po angielsku a ja niestety nie angielski, czy ktoś chciałby luknąć fachowym okiem w instrukcję, może jakiś problem w tych reglach... bo co jeszcze może być przyczyną tak słabego ciągu całego koptera?
Ostatnio zmieniony wtorek 28 sie 2012, 19:33 przez Rayford, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Nie napisałeś najważniejszego czyli jakie masz silniki.
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Silniki Robbe 2827-34
wpablo123
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 05 sie 2012, 15:06
Lokalizacja: Świecie

Post autor: wpablo123 »

Rayford pisze:Silniki Robbe 2827-34
to polecam Ci Kolego zainwestować w pakiety 4S i śmigła 10x4,7, wtedy polatasz na tych silniczkach.
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

wpablo123 pisze:
Rayford pisze:Silniki Robbe 2827-34
to polecam Ci Kolego zainwestować w pakiety 4S i śmigła 10x4,7, wtedy polatasz na tych silniczkach.
Nie sfajczą się ?
wpablo123
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 05 sie 2012, 15:06
Lokalizacja: Świecie

Post autor: wpablo123 »

Rayford pisze:
wpablo123 pisze:
Rayford pisze:Silniki Robbe 2827-34
to polecam Ci Kolego zainwestować w pakiety 4S i śmigła 10x4,7, wtedy polatasz na tych silniczkach.
Nie sfajczą się ?
nic sie nie stanie, sam mam quada z tymi silnikami. Quad jest jak klocek ponad 1,5 kg i lata jak tamta lala. Te silniczki w specyfikacji tech mają napisane że działają na 2-3 s lipo, ale poczekaj chwilkę to zaraz ktoś bardziej doświadczony potwierdzi moje słowa ;)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

wpablo123 pisze:
Rayford pisze:
wpablo123 pisze: to polecam Ci Kolego zainwestować w pakiety 4S i śmigła 10x4,7, wtedy polatasz na tych silniczkach.
Nie sfajczą się ?
nic sie nie stanie, sam mam quada z tymi silnikami. Quad jest jak klocek ponad 1,5 kg i lata jak tamta lala. Te silniczki w specyfikacji tech mają napisane że działają na 2-3 s lipo, ale poczekaj chwilkę to zaraz ktoś bardziej doświadczony potwierdzi moje słowa ;)
pozdrawiam
A jakie masz aku pojemności i ile czasu na jednym wylatujesz?
Awatar użytkownika
Puuf
Posty: 264
Rejestracja: wtorek 07 lut 2012, 10:29
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Puuf »

Jak masz smigla 10x5 to nie sa to smigla SF, a do silnika z takim niskim kV wlasnie SF pasuja. DriveCalc pokazuje ze zmiana na 10x4,7SF da minimum 60g ciagu wiecej na silnik. Ale na tych Robbe z pakietem 3S mozesz tez zalozyc wieksze smigla. Na 11x4,7SF masz ponad 200g ciagu wiecej na kazdym silniku.
wpablo123
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 05 sie 2012, 15:06
Lokalizacja: Świecie

Post autor: wpablo123 »

Rayford pisze:
wpablo123 pisze:
Rayford pisze: Nie sfajczą się ?
nic sie nie stanie, sam mam quada z tymi silnikami. Quad jest jak klocek ponad 1,5 kg i lata jak tamta lala. Te silniczki w specyfikacji tech mają napisane że działają na 2-3 s lipo, ale poczekaj chwilkę to zaraz ktoś bardziej doświadczony potwierdzi moje słowa ;)
pozdrawiam
A jakie masz aku pojemności i ile czasu na jednym wylatujesz?
ja akurat zamówiłem 4s 5000mAh Turnigy, latam na nich nawet 17 minut z podłączonym video, gopro, waga modelu jak mówiłem 1620 g.
to wg mnie i tak dużo;)
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Zamontowałem bateryjkę 3A 4S 30C na tych samych śmigłach 10x5 kopter latał zarąbiście, ganiał po niebie jak błyskawica, po 20 min ostrego latania spadł jak kamień, jeden regiel sfajczył się, wymieniłem na drugi i okazało się, że padł też silnik, rozebrałem go i okazuje się że jakiś bublowaty, uzwojenia są luźne, jedne z uzwojeń wylazło i magnesy poprzecinały druciki i dlatego padł regiel ....zdaje się że robbe a taki szmelc. chyba będę musiał w pozostałych silnikach prze lakierować uzwojenia bo jeszcze raz spotyka mnie te nieszczęście...

Naładowałem pakiecik i przez te 20 minut lotu zużył 2000mAh zostało jeszcze 1000mAh, na pewno przy spokojnym lataniu dobiję do 30 min...
ODPOWIEDZ