MK + gimbal XAircraft

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

MK + gimbal XAircraft

Post autor: Ładziak »

Do mojej hexy MK podpiąłem gimbal XAircraft. Przy powolnych ruchach gimbal działa idealnie, ale przy gwałtowniejszych, a zwłaszcza zmianie kierunku ruchu pojawia się jakby bezwładność.
Sprawdzałem na innych serwach i efekt jest identyczny, więc serwa można wykluczyć.
Zmiana ustawień w MK Toolu w zakładce Camera raczej nie wpływa na to zachowanie, a przynajmniej ja tego nie zauważyłem. Może jakieś inne parametry mogą to zniwelować? Bo chyba nie jest to standardowy objaw?

Film poglądowy:

Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Re: MK + gimbal XAircraft

Post autor: jakuban »

Ładziak pisze:Do mojej hexy MK podpiąłem gimbal XAircraft. Przy powolnych ruchach gimbal działa idealnie, ale przy gwałtowniejszych, a zwłaszcza zmianie kierunku ruchu pojawia się jakby bezwładność.
Jeśli masz na myśli opóźnienie pracy gimbala w stosunku do ruchów koptera to jest to normalka. Możesz się tym bawić zmieniając parametry w mktoolu w zakładce camera (compensation itp...)
Awatar użytkownika
leszczuarek
Posty: 300
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 18:50
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: leszczuarek »

niestety mam ten sam problem na różnych serwach ,jeszcze sobie z tym nie poradziłem.
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

jakuban pisze:Jeśli masz na myśli opóźnienie pracy gimbala w stosunku do ruchów koptera to jest to normalka.
Dokładnie to mam na myśli. Na filmie widać, że jak powoli ruszam hexą, to obraz stoi idealnie, ale jak przyspieszam, to gimbal łapie opóźnienie (obraz zaczyna się pochylać). To na prawdę normalka? Ale dziadostwo! ;-)
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

Ładziak pisze:
jakuban pisze:Jeśli masz na myśli opóźnienie pracy gimbala w stosunku do ruchów koptera to jest to normalka.
Dokładnie to mam na myśli. Na filmie widać, że jak powoli ruszam hexą, to obraz stoi idealnie, ale jak przyspieszam, to gimbal łapie opóźnienie (obraz zaczyna się pochylać). To na prawdę normalka? Ale dziadostwo! ;-)
Tu znaczenie ma każdy niuans, przełożenia, serwa, mechanika, potencjometry, nie wspominając o elektronice. Jak dotąd nie widziałem gimbala działającego tak jak zenmuse, ale... dji pisze inną historię.
ODPOWIEDZ