MikroKopter - Failsafe II

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

FS jest lepsze od CH bo :
1- najpierw osiąga ustawioną wysokość a potem wraca a wiec jest w stanie ominąć przeszkody
2- po powrocie sam ląduje
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

ch też najpierw uzyskuje daną wysokość
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Raczej nie.
Normalnie na gaz reaguje i na wszystkie drągi
Jak nie załączysz jednocześnie utrzymywania wysokości to pochyli się chcąc wrócić i w końcu przywali w glebę.
Tak przynajmniej mój bez użycia baro robił.
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

slawko_k, moja hexa zachowuje się tak jak u kefira - wraca uzyskując zadaną wysokość.
U mnie włączenie CH włącza jednocześnie Vario altitude control, tak jak zaleca instrukcja. Oczywiście samo Vario altitude control mogę też włączyć osobnym przełącznikiem.
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Hmm. ciekawe.
NA razie nie sprawdzę bo wczoraj w locie będąc na 400m wysokości spaliły mi się 2 regle i 1 silnik wiec sprzęt unieruchomiony ale z tego co pamiętam to na 99% nie włączała mi się sama stabilizacja wysokości i tym bardziej nie leciał na zadaną wysokość.
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

slawko_k pisze:NA razie nie sprawdzę bo wczoraj w locie będąc na 400m wysokości spaliły mi się 2 regle i 1 silnik wiec sprzęt unieruchomiony
O rany! A co się stało? Przegrzane? Przeciążone?
slawko_k pisze:z tego co pamiętam to na 99% nie włączała mi się sama stabilizacja wysokości
Dokładnie jest jak piszesz, sama się nie włącza, ale instrukcja zaleca, żeby ją włączać jednym "pstryczkiem" razem z włączaniem funkcji GPS (PH i CH):
http://www.mikrokopter.de/ucwiki/en/Nav ... de_control
- i akapity oznaczone żaróweczkami, zwłaszcza trzeci (TIPP).
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Pewni przegrzanie bo wiadomo jakie upały są ostatnio.
W goglach sie ciemno zrobiło, osd zresetowało i zaczął spadać piszcząć buzzerem.
Podejrzewam ze wszystkie silniki się wyłączyły i stało się to o czym pisał kiedyś waldorf. Kopter poziomo z lekkim kołysaniem spadał drąc się się z buzzera. Ściagnałem google i zobaczyłem do daleko. Poszedłem a tam dym.
Co do zniszczeń to zwęglony całkowicie jeden regulator i silnik oraz drugi regulator lekko uszkodzony. Kopter tylko lekko podgięte aluminiowe nogi.


Czyli jednak miałem racje. Stabilizacja przy CH nie załącza się sama. Trzeba sobie samemu w nadajniku ustawić.
W przypadku FS załacza się sama
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Co ty gadasz (myślę że nie ostawiłeś dobrze i tyle ) mi w okto podczas lotu fpv padł odbiornik DL i jak wiadomo wtedy kiedy przestaje działać nie wywoła FS z siebie a kopter przestał kompletnie reagować zdjąłem szybko gogle i patrze a on stoi minęła chwila a on zaczął się wznosić ( byłem przerażony pomyślałem matko co teraz gdzie poleci a co gorsza gdzie spadnie )
ale minęła chwila a on zatrzymał się i stoi po czym zaczął lecieć w moją stronę i na de mną znowu na chwile się zatrzymał i mała chwilka i zaczyna opadać bardzo spokojnie na tyle że złapałem go za nogi żeby nie przewrócił się i nie połamał śmigieł węglowych ( bo przestrzelił miejsce startu o jakieś 2m) a no i kolega odpiął zasilanie
Więc nie mów mi że płyta nie wywołuje CH z funkcją auto lądowania :)
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

To co opisujesz to wg mnie FS i wywołało się po awarii odbiornika. po to właśnie jest. JAkim cudem uszkodzony odb mógłby wywołać funkcję CH skoro robi się to na 1 DZIAŁAJĄCYM kanale.
W CH to ja sobie mogę normalnie latać gdzie chce i po puszczeniu drążków wraca do HOME. I nie wciskaj że jest inaczej. Jeżeli poustawiasz sobie przy okazji inne rzeczy to może robić ci coś innego. Al ja pisze tylko o wywołaniu funkcji CH za pomocą kanału ustawionego w mktool (domyślnie poti2) i nic więcej.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Rc quality uruchamia procedurę
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

Ładziak pisze:Oczywiście samo Vario altitude control mogę też włączyć osobnym przełącznikiem.
Hm, u mnie zawsze były CH i AH pod jednym pstryczkiem. W MKtool miałem Obie funkcje pod Poti2.
Jak masz zrobione że możesz dodatkowo włączyć samo AH?
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Defaultowo AH jest na poti1 i załączać sobie możesz dowolnym ustawionym w mktool kanałem.
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

Ale jeśli dobrze pamietam ustawienie CH i AH pod jednym przelacznikiem wymaga ustawiania obu funkcji pod np. Poti2 i wtedy nie da sie przypisać AH na jeszczeinny kanał. Może sie mylę, nie pamitam.
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

jakuban, mikser w nadajniku.
AH na Poti1 (u mnie kanał 5 - przełącznik podwozia, dwupozycyjny).
PH i CH na Poti2 (u mnie kanał 6 - przełącznik klap, trójpozycyjny).
Ustawiłem miks 6 --> 5.
Jak przełączam 5, to tylko ten kanał się przełącza. Jak przełączam 6, to przełącza się 6 i 5 :-)
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

A już myślałem ze zrobiłeś to w mktoolu jakimś cudem którego nie znałem;)
W praktyce to chyba nie potrzebne samo AH bo przy aktywnym PH i AH i tak można sobie fruwać normalnie, więc jeden grzyb koniec koncow.
ODPOWIEDZ