Mk i komunikacja z komputerem

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

sreg
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 12:30
Lokalizacja: W-wa

Mk i komunikacja z komputerem

Post autor: sreg »

Dziś podczas lotów quadro nie działała mi RTH . Kiedy podłączyłem sie do kompa pojawia mi sie taki komunikat :
Obrazek
Obrazek

nie mogę się także dostać do setings oraz jak wybiorę 3d to ruch modelem nie powoduje odwzorowania ruchów w MK tools

Mogę prosić o pomoc
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Wsadz najnowszy firmware 24f do navidziś miałem to samo nawet PH nie działał
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Sreg sprawdź tasiemkę 6-pinową oraz same goldpiny przylutowane do płytki FC i NC lub ewentualnie lutownica w rękę :-) Od wibracji wielu osobom porozłączały się tasiemki SPI i SV(6 i 10 pin). Ewidentny brak połączenia NC z FC po SPI :-) a i nowy FW nie zawadzi jak prawi Kefir.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

zapomniałem zrób na nowo kalibracje navi
Mikołaju pytam na pw i nie odpowiadasz
sreg
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 12:30
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sreg »

Dzięki wielkie sprawdziłem tasiemki i błąd wyeliminowany :)
sreg
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 12:30
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sreg »

Pytanie techniczne - dokonałem aktualizacji oprogramowania, pytanie czy to po tym czy wymagana jest kalibracja navi ?

Pozdr
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

u mnie nie działał dzwiek powiadamiający o przełączeniu przełącznika na PH lub RTH
teraz ładnie pika a i jak znajdzie satelity to zapika :)
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Żeby nie było niespodzianek sprawdź wszystkie wcześniejsze ustawienia no i mixer :-) potrafi po aktualizacji ustawić się na domyślny. (chyba quadro X) ale mogę się mylić.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Niestety u mnie domyslnie ustawil sie +, przy sprzetowej konfiguracji X. Troche mi to zajelo zanim doszedlem co jest nie tak. Sprawdz to dokladnie, bo przy takim "bledzie" quad niechybnie dazy do samozaglady.

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
sreg
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 12:30
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sreg »

Wczoraj tego nie doczytałem a dziś byłem latać. I cóż nie działa RTH. Po wejściu w ustawienia po włączeniu RTH nie osiąga wartości 200. Mam też X. Napiszcie proszę po kolei co mam sprawdzić i zmienić. Będe wdzięczny za pomoc - cieżkie są początki.
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Wejdź w ustawienia nadajnika, musisz przytrzymać przycisk menu, następnie przycisk "-", znajdź tam E.POINT, po wejściu tam znajdź kanał od navi (chyba 7 u Ciebie ? ), daj na 2 pozycje tam gdzie powinno być 200 w MK i na podglądzie sprawdzaj zwiększając lub zmniejszając zakres. Nie wiem dlaczego ten parametr się tak rozjeżdża. Żeby zatwierdzić ustawienia w nadajniku wyjdź przyciskiem "menu", następnie "exit"
pozdrawiam
Marcin
sreg
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 12:30
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sreg »

Marcin

dzięki - poprawiłem. Mam pytanie czy wartość musi być równo 200 czy może być np. 201 czemu pytam - bo jak wartość ustawiam na równo 200 jest taki moment w którym przez chwilę jest 199 i pomału wpada 200. Jak ustawię 201 to od razu jest 201 - nie wiem w czym tkwi problem staram się opisać to co obserwuje :)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

na maxa ma być na maxa :) 254
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Kefir, jak to na maxa ? Przecież wyraźnie jest napisane: 100- PH, 200- RTH.
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Nie wiem czy już było ale napiszę co mi tam :-)

Przełącznik trójpozycyjny na aparaturze:

poz 0 wyłączone w mktools 0
poz 1 położenie środkowe w mktools 126 (position hold)
poz 2 położenie skrajne w mktools 254 (return to home)

Ja tak mam i mi wszystko działa... jeszcze jedno w MK aparatura to slave a MKTOOLS jest master :-) inaczej mówiąc w MK to aparatura się dostosowuje (ustawia się ją) się do MKTOOLS

W cyberdronie była kalibracja drążków i nie było problemów a tutaj wszelkie odchyłki regulujesz aparaturą na subtrimach w ekraniku z zielonymi znakami (informacyjny) wszystkie drążki i pstryczki muszą mieć 0. U mnie (futaba 9C) przeskok np z 0 na 1 to 6 piknięć subtrima więc robię tak daję na 1 jak zmieni mi się na 0 robię 3 piknięcia i zostawiam, analogicznie trzeba zrobić tak w innych aparaturach żeby te cyfry nie skakały.


Edit Meteor Ty piszesz o aparaturze a Kefir o MKTOOLS :-) toście się dogadali hehe
ODPOWIEDZ