Moduł navi w MK - jak zapisać HOME?

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Tak jak mówisz sigreg
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

A tak zapytam z ciekawosci - powrot do domu odbywa sie w linii prostej? Nie ma funkcji powrotu idealnie po scieżce lotu? Czy czegos nie doczytalem?
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Leci w lini prostej, do tego w trakcie RTH mozna go obracac do woli w osi yaw a on i tak leci prosto do celu - zaleta "cyfrowego kompasu". Nie ma opcji powrocie po sciezce, latajacym w terenie z przeszkodami - jak Kefir, bardzo by sie przydalo. Jest latanie po waypointach, moze by cos z tym dalo sie zakombinowac..

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Jeśli chodzi o mnie to latam też wysoko jak Grześ i wolę po utracie zasięgu żeby przybył nad moją głowę potem winda na dół i kopter uratowany :-) Jak latam nisko to zazwyczaj jestem na tyle blisko że raczej nie groźny FS. Co do gazu zrobiłem FS na 1/2 gazu i kopter poleciał w dół na tyle nisko że bałem się że uderzy o ziemię. Gaz na 3/4 jest dla mnie idealny. Ja mam miśkowe OSD pod FC więc jak złapie FS to pojawia mi się migające CH u góry i już wiem że też skończyło się rumakowanie :-) . Zawsze myślałem że jak jest RTH to przód koptera obraca się w stronę "domu" a on włącza sobie wsteczny i leci :-)
ODPOWIEDZ