Latanie koło masztu GSM

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Gdy bywałem tam na spacerach, to niezłe chaszcze były :-)

Nie masz żadnych niepokojących danych w logach? Typu mało satelitów GPS, błąd magnetometru itp. A może wystartowałeś bez pełnego fixa GPS i zapisania pozycji Home?
Nie korzystasz może z Misiowego OSD? Również robi przydatne logi.
Awatar użytkownika
mmar
Posty: 70
Rejestracja: sobota 24 wrz 2011, 20:27
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: mmar »

Wydaje mi się, ,że w logach nie ma żadnych błędów

Co prawda nie do końca potrafię przeanalizować log

https://www.dropbox.com/s/v5eo8ved77glzcn/GPS00002.csv

Nie wiem co to za kolumna:AnalogInputs, RC Sticks, GPS Sticsk.

Przed lotem złapałem pełnego fixa. Pozycja Home zapisywana jest chyba podczas resetowania zyr ( góra/lewo).
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Magnet Field nie powinien się zmieniać w czasie lotu więcej niż 20% a jego wartość powinna mieścić się między 80% a 120%.
Może to przypadek, ale u Ciebie na koniec Magnet Field co prawda mieści się jeszcze w prawidłowym zakresie, ale mocno spada. Ciekawe co było dalej, gdy dane nie były logowane.
Awatar użytkownika
aniolg
Posty: 488
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 00:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: aniolg »

Ostatnio przeleciałem się koło takiego masztu i nie zauważyłem żadnych anomali

http://youtu.be/NKSa6iTMUCY
SQ6NEI
Latać każdy może jeden lepiej drugi gorzej.
Dysortograf . stopień 1
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Post autor: Kkacper »

Panowie jeśli w modelu jest poprawnie zrobiona instalacja RC oraz AV to nadajniki GSM nie powinny zakłócać naszego sprzętu.

W zeszłym roku robiłem mały test - przy okazji innej pracy.

Grzechotnik
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 03 mar 2014, 10:10
Lokalizacja: Jędrzejów/Wrocław

Post autor: Grzechotnik »

To nie BTS są zazwyczaj problemem a radiolinie.
Radiolki walą silnie skupiona wiązką często o bardzo dużej mocy.
Częstotliwości są rózne, część jest wolna i na tych najczęściej działają radiolinie mniejszej mocy dostawców netu na mniejszych odleglościach a część jest na pasmach licencjonowanych, a tu to pełny ich wybór.
Jak wlecisz w wiązkę takiej radiolki z misą 120cm to kiepsko to widzę. Zmontowaliśmy kiedyś taką o mocy 50 wat a potem się dowiedziałem iż cztery kilometry dalej spadło kilka modeli, wiązka szła prosto nad miejscem startu.

W tym wypadku obstawiam właśnie radiolkę, sygnał straciłeś chyba nisko, a radiolinie trzeba ustawić punkt w punkt dlatego ich wiązka idzie płasko nie wyżej niż maszt.
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Post autor: Kkacper »

Grzechotnik pisze:To nie BTS są zazwyczaj problemem a radiolinie.
Radiolki walą silnie skupiona wiązką często o bardzo dużej mocy.
Częstotliwości są rózne, część jest wolna i na tych najczęściej działają radiolinie mniejszej mocy dostawców netu na mniejszych odleglościach a część jest na pasmach licencjonowanych, a tu to pełny ich wybór.
Jak wlecisz w wiązkę takiej radiolki z misą 120cm to kiepsko to widzę. Zmontowaliśmy kiedyś taką o mocy 50 wat a potem się dowiedziałem iż cztery kilometry dalej spadło kilka modeli, wiązka szła prosto nad miejscem startu.

W tym wypadku obstawiam właśnie radiolkę, sygnał straciłeś chyba nisko, a radiolinie trzeba ustawić punkt w punkt dlatego ich wiązka idzie płasko nie wyżej niż maszt.
Kolego zerknij na 37 sekundę mojego filmu.
Kopter ok 3 metrów przed radiolinią z anteną 1,2 m - nic się nie dzieje.
pitpit
Posty: 79
Rejestracja: niedziela 22 lip 2012, 22:44
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: pitpit »

w zasadzie mam tylko jedno niedaleko położone miejsce gdzie mogę polatać nie przebijając się przez całe miasto i jest to obok BTSa - latałem już tam z naście razy (na 2,4) i nic a nic sie nie pojawiło i mam nadzieje ze juz mnie nie zaskoczy;)
witam i pozdrawiam!
ODPOWIEDZ