Uciekła mi hexa z MK

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Uciekła mi hexa z MK

Post autor: elektron »

Witajcie,

Dzisiaj o 14.43 uciekła mi hexa z MK na pokładzie. Wykonywałem zdjęcia w Kruszwicy od wczoraj i było wszystko pięknie łącznie z lotami nocnymi ( były cudowne zdjęcia niestety zostały na zaginionym modelu w aparacie).
Wystartowałem do 2 może 1,5min lotów. Po lądowaniu ledwo wyłączyłem silniki a pojawiła się jeszcze okazja fajnego ujęcia więc wystartowałem po raz 3. Po starcie włączyłem PH aby wznieść się pionowo... na wysokości ok 10m - chwilę nad drzewami model zaczął mi mocno uciekać w jedną stronę, dałem kontrę a model wykonał kilka mniej kontrolowanych przeze mnie piruetów i zaczął jednostajnie lecieć wzdłóż lini brzegowej Gopła ( zielona linia). Co ciekawe próbowałem modelem kontrować, aby przybliżył się do brzegu nie mówiąc już o powrocie. Próbowałem PH oraz CH nic. Dałem nawet drązek całkowicie na maksa tak ze w obrazie pojawiło mi się ramię... ale model nadal leciał bokiem i nie chciał nawet o metr wrócić nad ląd. Model co raz bardziej się oddalał i zacząłem tracić wizję. Model był na wysokości ok 25-30m. Sygnał eLeReSa na 70-80%.
Gdy już niemal traciem wizję a widzialem ze prawdopodobnie jestem nad tm małym skrawkiem ziemi postanowiłem wyłączyć silniki tak też zrobiłem. Niestety chyba nie trafiłem w ziemię ( bo nie znalazłem modelu pomimo wielu poszukiwań) i prawdopodobnie trafiłem w taflę jeziora w zaznaczonym rejonie.
Polowę tego sektora bliżej brzegu od mysiej wiezy przeszukaliśmy z WOPRem przy pomocy specjalnej liny z kotwiczkami co metr (do szukania topielców). Kilka razy o coś zaczepiła ale to raczej nie było to..
Pomarańczowy sektor to ostatni widzany przeze mnie obraz...

Dosłownie po 1-2 sekundach po wyłączeniu silników nadajnik zaczął pikać ze stracił konrakt z odbiornikiem. Stąd rejon naszych poszukiwań skupił się na wodzie....


Dwie rzeczy na których spieprzyłem
1. Brak loggera :roll:
2. Akurat tego lotu nie nagrywałem :roll: (tak tak wiem. mam za swoje).

Prośba do innych - o ile ktoś jest w okolicy jutro od 8 rano prowadzimy poszukiwania. Kazda pomoc mile widziana.
O ile ktoś ma sonar albo wykrywacz metali z ustawieniami na amelinium tez będę bardzo wdzięczny !!!

Przyczyna - nie wiem. Model po prostu nie chciał lecieć do przodu pomimo tego ze wydawało się, że ma sterowanie.

Wszystkie sugestie mile widziane...

legenda :
czerwony punk - miejsce startu
zielona linia - lot modelu zapamiętany przeze mnie
czerwone pole - przypuszczalny obszar upadku, nie widzialem aby model przeleciał most natomiast minął mysią wierze i prawie był nad lądem
pomarańczowe - ostatni kąt obrazu jaki widziałem

Obrazek
Awatar użytkownika
Tata Balirc
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 01 cze 2010, 22:05
Lokalizacja: Mielec

Re: Uciekła mi hexa z MK

Post autor: Tata Balirc »

elektron pisze:w obrazie pojawiło mi się ramię...
Podaj jak pamiętasz które ramie prawe czy lewe?
Awatar użytkownika
smootny
Posty: 203
Rejestracja: sobota 10 sie 2013, 13:59
Lokalizacja: Stolno

Post autor: smootny »

Kiepska sprawa, jak z rana ogarnę się ze wszystkim może wpadnę pomóc - 110km to nie 800km w góry. Tym bardziej iż rano będę w Toruniu. Jak zdążę naładować pakiety to wezmę hexę.

Pozdro.
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

bede wdzieczny za każdą pomoc. Prawia strona koptera nie działała...
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Elektron kurde, dałeś dupy po całości.. Jak mi zaczął zwiewać model to drążek gazu z automatu na 0, jak się sterował to nie szukał byś daleko... Raz też miałem sytuacje że quadro mi zwiewało - zgubiłem orientacje a że leciało w stronę terenów zabudowanych to decyzja była szybka, model znalazłem po 5 minutach na brzózce.

Owocnych poszukiwań ! Mam nadzieję że się znajdzie i nie będzie to topielec.
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
wojwit
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 18 cze 2012, 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: wojwit »

Mam nadzieję, że się znajdzie i szybko go ulotnisz. Ja dzisiaj jadę do Kruszwicy i także będę latał.
Pzdr
Wojciech Witkowski
pozdrawiam
Wojciech Witkowski
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

Meteor, wiem. Ale byłem nad jeziorem. chciałem nad ląd jakoś dotrzeć :/ a dwa ze od momentu ześwirowania do ciszy minęło ok 30-35sek
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

A wyłączyłeś PH w momencie tych problemów, czy dalej cały czas leciałeś na PH?
Awatar użytkownika
michal_cz
Posty: 278
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 07:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: michal_cz »

Współczuje, też mi MK parę razy zgłupiało, raz sam wystartował, co przydarzyło się nie tylko mi, za innym razem po starcie leciał krzywo, kiedyś po starcie reagował tylko na gaz oddalając się z wiatrem. Szukając przyczyny chciałem zadać kilka pytań?

- czy próbowałeś zrezygnować z GPSa?
- resetowałeś żyra przed startem?
- jeśli nie resetowałeś, jaka była przerwa czasowa między drugim, a trzecim lotem?
Awatar użytkownika
wojwit
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 18 cze 2012, 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: wojwit »

I jak?
Są jakieś wieści?
Widziałem info w pizzerii w Kruszwicy o zaginięciu koptera.
pzdr
pozdrawiam
Wojciech Witkowski
Awatar użytkownika
smootny
Posty: 203
Rejestracja: sobota 10 sie 2013, 13:59
Lokalizacja: Stolno

Post autor: smootny »

Znalazł - komplet FB tak mówi.
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

Wszystko odzyskane. Historia niczym z zagadek kryminalnych CSI. Model został DWA razy ukradziony. Za niedługo pisze wszystko dokladnie i wstawię zdjęcia.
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Dawaj, dawaj! :-D
eJect
Posty: 139
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 14:19
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: eJect »

Czekamy, czekamy !
Zajawka którą puściłeś zapowiada tekst godny miana "Sensacje XX(I) wieku". :-D
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Ludzie kradną nawet jak nie wiedzą co... Dokładnie jak ze studiami, kserowało się nawet to, co nie było potrzebne :mrgreen:
Szczerze, to trochę wątpiłem w znalezienie, ale gratuluję :!:
Czekamy na film video :-)
ODPOWIEDZ