Czym się różni MK Flight-Ctrl 2.1-ME od Flight-Ctrl V1.3

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Czym się różni MK Flight-Ctrl 2.1-ME od Flight-Ctrl V1.3

Post autor: aleksandrowicz »

Głównie zależy mi na gps i navi .
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Wersja FlightCtl nie ma nic współnego z Navi czy GPS, bo navi i gps to osobne płytki które podłącza się do FlightCtl.
A co do różnić pomiędzy 1.3 a 2.0 czy 2.1 to jest taka że 1.3 lata kiepsko, ucieka na boki, kręci się wokół własnej osi itp. Wersja 2.0 i 2.1 jest duuuuużo lepsza. Nie polecam kupować 1.3. Być może w trybie autonomicznego lotu wersja 1.3 da radę bo będzie wspomagana modułem Navi, ale latanie manualne będzie kiepskie.
Pzdr. -----MIŚ-----
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Wiem że navi i gps to osobne moduły mi własnie chodziło czy wersja 1,3 może też współpracować z navi i gps bo jest dużo tańsza, a FC 2 lub 2,1 dużo lepsze jest od naszego cyberdrona ?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

FC1.3 też współpracuje z navi i GPS. Tyle że jak pisałem ogólnie jest parszywa, więc odradzam - moim zdaniem byłyby to wyrzucone pieniądze. Zapytaj FromHeven'a to Ci powie co sądzi na temat FC1.3 - bo miał takowy i wywalił na złom.
A Cyberdron JESZCZE nie posiada takich ficzerów jak navi czy GPS, więc pozostaje czekać na rozwój Cyberdrona, albo zakupić FC20 albo 21. Co do lepszości to się nie wypowiem, ale ogólnie Cyberdron jest porównywalny do FC2.0, tyle że jeszcze nie ma nawigacji, kompasu i paru innych ficzerów.
Pzdr. -----MIŚ-----
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Szkoda, że cyberdrone własnie nie ma tych bajerów .
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Być może w przyszłym sezonie... Wiem że są w trakcie opracowywania.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Może po cichu coś kombinują ostatnio Michał tak mało siedzi na forum :-) może szykuje nam prezent na święta? Kto wie... Ja do mojego MK dokupiłem moduł navi, antenę GPS oraz kompas jednak to FC czeka na ramę okto i hexa którą usilnie próbuję złożyć, brak mi jeszcze czarnych silników robbe. Liczę że cyberdrone nie będzie miał żadnych ograniczeń co do latania po waypointach jak to ma MK.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Rama okto lub hexa to już nawet w mk nie taka tragedia cenowa, a co masz na mysli że Mk ma ograniczenia z lataniem po waypointach ?

Mi by zależało głównie na funkcji go home .
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

klik! ...a czytaj też inne wątki oprócz swojego ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Tak się zastanawiam czy to ograniczenie jest programie na PC czy w kodzie programu do FC? Bo skoro program jest otwarty i źródła leżą na serwerze MK to nie można by tego zmodyfikować i odblokować? Wiem że panowie z MK bardzo dbają o bezpieczeństwo ale to już jest nadgorliwość..
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

mikun pisze:Tak się zastanawiam czy to ograniczenie jest programie na PC czy w kodzie programu do FC? Bo skoro program jest otwarty i źródła leżą na serwerze MK to nie można by tego zmodyfikować i odblokować? Wiem że panowie z MK bardzo dbają o bezpieczeństwo ale to już jest nadgorliwość..
Ograniczenie jest w sofcie do Navi, którego źródła nie są upublicznione.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Pozostało mieć nadzieję, że mifau jak najszybciej zrobi navi do naszych cyberdrons
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Nie wiecie czy w tym zestawie jest jakas półka na pakiet, czy poprostu trzeba cos samemu dorobić, bo na fotach MK są półki ?
ODPOWIEDZ