Prosta telemetria

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

lkk2lkk
Posty: 16
Rejestracja: środa 10 lip 2013, 02:14
Lokalizacja: Jelenia Góra

Prosta telemetria

Post autor: lkk2lkk »

Mam 3 problemy:
1 - ponieważ często latam w miejscach gdzie jest ciasno, głównie latam patrzac na kopter a nie przez FPV przez co zdarza mi się zagapić i wyjechać baterie aż do awaryjnego lądowania przez MK. Poza tym nie wszystkie moje baterie mają jednakowo pojemne cele, co dodatkowo utrudnia sprawę (napięcie sumaryczne jest w normie, a jedna z cel już poniżej 3.1)

2 - jak latam wysoko FPV bardzo trudno mi jest określić czy się wznoszę czy spadam i jak szybko spadam (szybkie spadania poznaje po wibracjach ;) )

Ptrzebuję więc sygnalizator akustyczny w aparaturze o rozladowaniu którejś z 4 cel.
oraz informację Vario i napięcia cel ( to już może być on screen albo akustyczne, albo na LCD)

3. Brakuje mi też kanałów, więc rozważam możliwość wymiany FRSKy, przy tej okazji (albo jakieś rozszerzenie?) (bo turnigy 9x rozwiąże mam nadzieję radioclone)

Co radzicie w wersji oszczędnej i w wersji optymalnej?
Może ktoś miałby czas i chęć mi pomóc (nie koniecznie społecznie ;) ?


Mam MK 2.1+Navi+gps, Frsky D8rSP with telemetry, mini OSD (tylko 2 napiecia i czas), turnigy 9x, i 500mw TX video 5.8 z koniczynką.

Mam też MK WI232 V2.0 868-Ch.1 , ale noszenie ze sobą laptopa jest strasznie nie wygodne i ryzykowne.
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Wymień OSD na misiowe . Naprawdę warto! Oprócz wyświetlania wszystkich istotnych parametrów masz dźwiękowe, konfigurowalne powiadamianie o stanach lotu, czyli to, co potrzebujesz.
ODPOWIEDZ