Mikrokopter 3 os

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Mikrokopter 3 os

Post autor: elektron »

Witajcie Panowie,
Powiedzcie mi czy gdy chcę w MK mieć gimbala który kozysta tylko UWAGA z pitcha i yaw to musze mieć osobny kontroler czy wyjscie serwa na rolla wystarczy na ogługę yawa ?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Wystarczy, tylko stabilizację w serwie roll w MK musisz ustawić na 0. No i w osi YAW będziesz miał tylko możliwość obracania gimbala z aparatury, nie będzie stabilizacji osi YAW.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

Dzięki Misiu ! ;)
Tak, tego jestem światom. Ale nie potrzebuję stabilizacji w yaw. "głowica optyczna" w mojej pracy inzynierskiej ma byc obracana tylko na ziemi w ramach np obserwacji z jakiegos budynku.

Swoją drogą niby na jakiej zasadzie dziala stabiliazacja yaw ?! skoro to i tak cały czas jest np aparat rónolegle do płaszczyzny modelu ?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

elektron pisze:Swoją drogą niby na jakiej zasadzie dziala stabiliazacja yaw ?! skoro to i tak cały czas jest np aparat rónolegle do płaszczyzny modelu ?
Z tego co rozumiem to eliminuje szybkie, małe ruchy (obroty) w osi YAW - podobnie jak stabilizacja w kamerach video. Jak się obracasz dalej, to kamera zaczyna podążać za obrotem coptera.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

Wszystko jasne ! ;) Dzięki Misiu po stokroć !
ODPOWIEDZ