PIDY co tu począć?

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
solutatio
Posty: 58
Rejestracja: wtorek 12 kwie 2011, 21:14
Lokalizacja: Słupsk

PIDY co tu począć?

Post autor: solutatio »

Witam
Ostatnio zbudowałem hexe 4,2 kg waga do lotu, silniki T-motor 2814-11 kv710, rozpiętość ramion 70cm, śmiagła APC 11x4,7 i zauważyłem po oblocie ,że pojawia sie duże telepotanie podczas opadania.

Miałem wcześniej hexe 2kg z silnikami robbe i na pidach defaultowych nie było takich problemów więc nigdy nic tam nie grzebałem.

Wczoraj zacząłem trochę zmieniac na lotnisku i prawię rozbiłem maszynę.

Czytałem ,że parametr D za to odpowiada ale jak zmieniłem to przy obrocie na osi Yaw Hexa głupiała.
Może ktos ma jakis pomysł???

Moje ustawienia gyro

Obrazek
i stick
Obrazek
Awatar użytkownika
solutatio
Posty: 58
Rejestracja: wtorek 12 kwie 2011, 21:14
Lokalizacja: Słupsk

PIDY co tu począć?

Post autor: solutatio »

Dzis troche testowałem i po obniżeniu paramateru D o jedno oczko na 9 jest jakby lepiej ale jak obniżyłem na 8 to tragedia, ale może trzeba już wtedy bawi sie innym parametrem.

Zastanawiam sie czy nie ma za małych śmigieł, lot na pakietach 2x 4000mah 4s jakieś 9 minut?
A druga sprawa czy umieszczenie ich centralnie na górze platformy tez nie ma wpływu na tę zła właściwość przy opadaniu?
Może ma ktoś jakies spostrzeżenia?
Awatar użytkownika
rex
Posty: 379
Rejestracja: piątek 09 kwie 2010, 21:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rex »

D daj w górę na 15-20 to przestanie telepać przy opadaniu. Najlepiej przypisz sobie jakiś poti i wtedy dobieraj. Śmigła do tych silników to przynajmniej 12 (im większe tym sprawniejsze).
Jak zmieniasz coś w napędzie to trzeba zawsze kopter dopidować, gdyż tam zadajesz mu między innymi jak mocna ma być reakcja na odchylenie.
Awatar użytkownika
solutatio
Posty: 58
Rejestracja: wtorek 12 kwie 2011, 21:14
Lokalizacja: Słupsk

PIDY co tu począć?

Post autor: solutatio »

Dam większe smigła np. 12x6 i zobaczymy jak sie będzie w locie.
ODPOWIEDZ