Care free - nie można wyłączyć

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

irasus
Posty: 3
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 09:57
Lokalizacja: Szczecin

Care free - nie można wyłączyć

Post autor: irasus »

Witam

Po pierwszych dwóch próbach OktoXL, maszyna sprawowała się bardzo dobrze, GPS funkcjonuje poprawnie – zachowuje pozycje, wraca do domu bez problemu. Inne elementy działają również poprawnie i bez zakłóceń.

Niestety napotkałem problem wydawałoby się na początku banalny , a może i taki jest.

Care free
Nie udaje mi się wyłączyć tego ustrojstwa mimo że w podglądzie OSD wykazuje że funkcja ta jest bez problemu aktywowana i wyłączana skonfigurowanym przełącznikiem na transmiterze.
Powinno nie działać a po uruchomieniu silników i kolejnych próbach okazuje się że kopter cały czas trzyma pozycję i kierunek startu, tak jak by Care Free było cały czas włączone.
W locie jak obrócę maszynę to natychmiast powraca do pozycji ze startu.

Czyżby to był jakiś konflikt przypisanych kanałów, gdzie w ferworze walki coś zostało zamieszane? Powinno być wszystko dobrze a jednak mam z tym zagwostkę.

A już myślałem że uda mi się przejść bez problemów, a jednak nie.
Może ktoś już się spotkał z takim problemem?


Pozdrawiam
Iras
Awatar użytkownika
rex
Posty: 379
Rejestracja: piątek 09 kwie 2010, 21:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rex »

zobacz czy nie masz ustwaione "orientation fixed" czy jakoś tak, bo to że obraca się do pozycji jak na starcie to nie jest od "CF" !
irasus
Posty: 3
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 09:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: irasus »

Hello

No i strzał w 10!!!

Okazało się że faktycznie było załączone „orientation fixed”. Wystarczyło jedno kliknięcie, odznaczenie ptaszka i wszystko magicznie działa jak należy.

Wielkie dzięki dla Kolegi Rexa.

Pozdrawiam serdecznie
Iras
ODPOWIEDZ