Nowy firmware MK 0.90

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

darek53
Posty: 432
Rejestracja: środa 21 lip 2010, 00:45
Lokalizacja: PL

Post autor: darek53 »

Kręci sie w lewo? a jak go drążkiem z powrotem cofniesz to znowu odbija w lewo ?
Wyłącz altitude w Mktool i zobacz czy będzie to samo.
Awatar użytkownika
leszczuarek
Posty: 300
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 18:50
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: leszczuarek »

darek53 pisze:Kręci sie w lewo? a jak go drążkiem z powrotem cofniesz to znowu odbija w lewo ?
u mnie w prawo ,sporo musiałem poprawić trymem a i tak po wyjściu z zakrętów jak by nie trzymał .
darek53 pisze:Wyłącz altitude w Mktool i zobacz czy będzie to samo.
Na razie nie mam jak tego sprawdzić ,pogoda masakryczna.
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Na razie jako beta - sam startuje, ląduje i gada:

Awatar użytkownika
leszczuarek
Posty: 300
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 18:50
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: leszczuarek »

fajno pewnie wykorzystuje v2.2. Za cholerę nie mogę zmusić nadajnika gadania przez głośnik w słuchawkach jest niby oki ale mniej informacji. (MX16 HOTT ) w nadajniku soft od MK mimo to coś nie śmiga.
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Jakby ktoś przegapił (jak np. ja), to od 27.05.2013 jest dostępna v0.90j.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Ładziak pisze:Jakby ktoś przegapił (jak np. ja), to od 27.05.2013 jest dostępna v0.90j.
Mam i ja :)
polch
Posty: 111
Rejestracja: czwartek 12 sty 2012, 16:01
Lokalizacja: Lesko

Post autor: polch »

leszczuarek pisze:...Za cholerę nie mogę zmusić nadajnika gadania przez głośnik w słuchawkach jest niby oki ale mniej informacji. (MX16 HOTT ) w nadajniku soft od MK mimo to coś nie śmiga.
Tylko radia MC gadają przez głośnik ponoć? Ja do Mojego MX zapodałem głośnik aktywny i gra.

Co do softu nowego to jest jakaś różnica czy mam FC2.1 czy 2.2, czy jeden soft jest do tego i tego?
Awatar użytkownika
leszczuarek
Posty: 300
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 18:50
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: leszczuarek »

polch pisze:
leszczuarek pisze:...Za cholerę nie mogę zmusić nadajnika gadania przez głośnik w słuchawkach jest niby oki ale mniej informacji. (MX16 HOTT ) w nadajniku soft od MK mimo to coś nie śmiga.
Tylko radia MC gadają przez głośnik ponoć? Ja do Mojego MX zapodałem głośnik aktywny i gra.

Co do softu nowego to jest jakaś różnica czy mam FC2.1 czy 2.2, czy jeden soft jest do tego i tego?
Faktycznie dołożyłem głośnik z telefonu (według instrukcji znalezionej w necie )i chodzi piknie :)
A MP3 da rady jakoś odtworzyć ? inne to robią :)

Soft możesz pchać do 2.1 ( ja tak mam) po prostu nie będzie tak ładnie trzymał jak nie masz rozszerzenia do 2.2
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

mp3 piknie chodzą tylko trochę cicho
Awatar użytkownika
leszczuarek
Posty: 300
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 18:50
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: leszczuarek »

a jak je odpalić? No fakt bardzo cicho ale do przejścia (mały wzmacniacz)
jakaś instrukcje?
lkk2lkk
Posty: 16
Rejestracja: środa 10 lip 2013, 02:14
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: lkk2lkk »

Używam koptera głównie do filmowania obiektów, więc często mam trudne warunki. Ciasne uliczki, między drzewami, generalnie ciasno. Na początku używałem PH, ale kilka razy mnie bardzo zaskoczył spadając nagle jakieś 1,5 m w dół i mało brakowało i zaliczył bym kreta.
Do tego jak lece korekty wysokości automatyczne przy szybszym locie są za mało płynne do filmowania. Z Navi bywa jeszcze gorzej. Miedzy budynkami potrafi odpaść nawet o 2m. mimo bezwietrznej pogody.
Jednak jak trzeba lecieć bokiem, trzymać obiekt w kadrze, patrzeć czy sie z boku w coś nie przywali i jeszcze pilnować wysokości ... to bylo by fajnie gdyby temu można było zaufać:)

Pytanie do tych co mają zainstalowany 2.2

Czy w normalnych warunkach czyli loty w różnych kierunkach z przyspieszaniem i hamowaniem, a do tego jakiś wietrzyk, albo nisko nad ziemią, kiedy się robi poduszka powietrzna. Czy nie ma takich sytuacji że kopter nagle obniża pułap o 1,5m ?
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Czy przy włączaniu Position Hold włączasz jednocześnie Altitude Hold? Włączenie PH nie jest tożsame z włączeniem AH. Bez dodatkowego ACC kopter faktycznie pływał na wysokości, ale nie były to tak drastyczne objawy, jak opisujesz! Teraz generalnie kopter utrzymuje wysokość idealnie.
lkk2lkk
Posty: 16
Rejestracja: środa 10 lip 2013, 02:14
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: lkk2lkk »

Tak mowilem o PH i AH jednocześnie. Dziś na AH nagle spadł ze 3 metry zanim go ręcznie nie podciągnąłem o mało drzewa nie zahaczyłem :( miałem nadzieje, że najnowszy soft coś poprawi.
Może mam baro walnięte?
Elektronikę mam na wierzchu bez osłony może wiatr podwiewa?
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

A czujnik ciśnienia masz "ogąbkowany"?
ODPOWIEDZ