Ustawienia gimbala w MK.

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Ustawienia gimbala w MK.

Post autor: Jedrula »

Jak w temacie mam pytanko o ustawianie gimbala na MK.
1.Jaki ustawić refresh żeby cyfrowych Savoxów nie popalić.
2. Jak by ktos mógl powiedzieć mi jak ustawić obsługę Pitch z nadajnika bo przekopalem cale wiki i chyba jestem ślepy bo nie znalazłem.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
biczownia
Posty: 271
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2010, 18:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: biczownia »

Ad.2
http://www.mikrokopter.de/ucwiki/en/MK-Parameter/Camera

Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale w servo control dla nick można zamiast stałej (w przykładzie 128) ustawić zmienną (poti) którą możesz przypisać do jakiejś wajchy na aparaturze.

"Servo control

Value defining the position of the nick/roll servo. If a numeric value is entered (i.e. a value corresponding to a level nick/roll angle), the angle will remain the remain same during flight. If a poti (i.e poti3-8, note: the poti has to be assigned to a channel) is selected from the dropdown menu, the user can change the angle of nick/roll in-flight. "
lkk
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 23 sie 2012, 12:35
Lokalizacja: Jelenia Gora

Re: Ustawienia gimbala w MK.

Post autor: lkk »

Jedrula pisze:Jak w temacie mam pytanko o ustawianie gimbala na MK.
1.Jaki ustawić refresh żeby cyfrowych Savoxów nie popalić.
2. Jak by ktos mógl powiedzieć mi jak ustawić obsługę Pitch z nadajnika bo przekopalem cale wiki i chyba jestem ślepy bo nie znalazłem.

ad 1. Ja mam 4 i Turnigy MiniMems + MKS dziala super

ad 2. Wpisujesz tam zamist liczby numer POTI ktorym chcesz regulowac Pitch, to wszystko.
(w innej zakladce mozesz zmienic przypisanie POTI do kanalow w aparaturze)

PS dziekuje za gotowsc do pocy kiedys tam :)))) w koncu sie wkurzylem i zrobilem wszystko sam. zewszlo mi ze 2 tygodnie i musialem pokupowac troche narzedzi, ale przynajmniej juz wiem o co w tym chodzi.
Outsider
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 27 lis 2012, 17:57
Lokalizacja: DW

Post autor: Outsider »

Refresh spokojnie mozesz dać na 2 i nie popalisz ich
co do pitch z nadajnika to tam gdzie masz servo control wybierasz z listy POTI X gdzie X to numer poti i przypisujesz poti do kanału
ODPOWIEDZ