Mikrokopter Magnet Error

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Jarlist
Posty: 882
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 20:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Mikrokopter Magnet Error

Post autor: Jarlist »

Moja hexa otrzymała nowe "body". Rama a'la cinestar, regulatory BL 2.0 oraz silniki MT2814-10.
Po zmontowaniu wszystkiego, odpaliła "od pierwszego". Kalibracja Acc, potem kompas i w górę.
Podczas zawisu zauważyłem lekkie "skręcanie" w osi yaw. W PositionHold lekko zakreśla kółka.
Pomyślałem "typowe objawy dla magnet error". Po sprawdzeniu logów okazało się, że jest error code 22, czyli magnet error. Co ciekawe, że na postoju jest ok, pozwala wystartować, a dopiero w powietrzu wyskakuje błąd.
Dziwne, bo wartość magnetfield jest na poziomie 100-120.
Kilka razy próbowałem kalibrować kompas, dodałem płytkę z laminatu oddzielającą OSD od Navi. W MKToolu po włączeniu silników bez śmigieł widać lekką reakcję magnetfield, ale bez tragedii.
Zastanawiam się co może być przyczyną i jak to wyeliminować. W mojej całej twórczości, podczas montażu silników przewody do regulatorów w rurkach nie poprowadziłem równolegle, tylko splotłem je w "warkocz", z myślą że właśnie w ten sposób zniweluję pole magnetyczne. Może to był błąd i trzeba będzie rozbierać. Chcę się tylko dowiedzieć, co Wy o tym sądzicie.
Pomóżcie :-)
Jarek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Jednak wygląda mi to na wpływ kabli prądowych na magnetometr. Bez śmigieł to masz gówno a nie pobór prądu. Załóż śmigła, przytrzymaj go w łapie i daj trochę w pędzel to zobaczysz. A najwięcej sięje dystrybucja prądu do regli i kabel do pakietu a nie kable z regli do silników.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Jarlist
Posty: 882
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 20:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Jarlist »

No tak, ale kable od pakietu maja około 8cm i muszą być ułożone równolegle, bo inaczej sie nie da :-)
Na płytę dystrybucji wpływu nie mam. A najgorsze, że przed modernizacją wszystko było ok i praktycznie tylko to ułożenie kabli od silników się zmieniło. No bo chyba te mocniejsze silniki tak nie sieją. Ramiona dłuższe o 3cm od poprzednich.
Jarek
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

mocniejsze silniki -> wiekszy prad -> wieksze pole magnetyczne

Musisz kolejno testowac co ma wplyw -> kolejno odsuwaj wszystko od plytki
Jak masz kanapke to moze np. podnies o 1cm navi i zobacz co sie stanie.
Kabelki do pakietu tez mozesz zrobic w warkoczyk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Hehe, znów zadziałała stara zasada: "lepsze jest wrogiem dobrego" :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ