Jak połączyć rurki węglowe w kształt "T"

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Jak połączyć rurki węglowe w kształt "T"

Post autor: labo »

Witam,
Mam stary, niedokończony depronowy model z dwoma belkami ogonowymi ze środkowych segmentów wędek. Samolot ma mieć odwrócone usterzenie V. W tym usterzeniu na krawędź natarcia deski depronowej jak i na miejscu odcięcia częsci ruchomej steru chciałem dać rurki węglowe 6mm, które miały usztywnić stateczniki jak i całą część ogonową. Coś w stylu "Shadow 200". Odstęp między tymi rurkami ogonowymi wynosi 380mm. Średnica rurki ogonowej w miejsu w którym palnuję dodanie rurek na statecznikach to 8 i 7mm.

Siedzę od kilku dni i myślę, jak przymocować usterzenie do tych ogonów. Nie bardzo wiem jak do istniejących rurek ogonowych przykleić/przymocować kolejne pod kątem 90 stopni. W jaki sposób łączy sie rurki węglowe (Katszłt "T"), które mają praktycznie tę samą średnicę 6 i 7 lub 6 i 8mm? Daszek of "T", to ta grubsza rurka (wędka) ogonowa.

Może by wystarczyły pręty węglowe 3mm zamiast rurek 6mm na krawędzie stateczników??

EDIT: Dokładnie chodzi o model DSO1 z mojej strony. Nie wklejam zdjęć bezpośrednio, bo jest zabezpiecznienie antyhotlinkowe.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 03 wrz 2012, 20:03 przez labo, łącznie zmieniany 2 razy.
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Żywicą i zalaminuj.
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: labo »

A możesz rozwinąć? Jakoś nie bardzo wiem, co masz na myśli...
starszy
Posty: 151
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: starszy »

Przewierć przy samym końcu rurkę wiertłem 3-4mm, włóż w ten otwór kawałek rurki lub pręta i na to wsuń rurki grubsze. Oczywiście wszystko na żywicę.
starszy
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: labo »

A gdy by zamiast prętów zastosować metalowe wkręty o średnicy gwintu pasującej do wnętrza rurki i wchodzące do niej na długość jakoś 3-4cm i na nie wkleić rurki na żywicę?
W "belkach" ogonowych by wystarczyły może wtedy tylko otwory pod wkręty, już bez wklejania wkrętów w te "belki" ogonowe?
Awatar użytkownika
Tata Balirc
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 01 cze 2010, 22:05
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Tata Balirc »

Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

A podobno "dorośli" wszystko wiedzący :roll:
rozwinąć
No normalnie bez kombinowania posmaruj żywicą nałóż w miejscu łączenia trochę tkaniny szklanej najlepiej najcięższa jaką masz i jeszcze trochę żywicy i git.
ODPOWIEDZ