1,4m vs. 1,6m

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

W tej wlasnie chwili mam lotne dwa latajace skrzydla FPV: zagi 120 cm i wczoraj oblatanego Ariela 140 cm od Marka Rokowskiego. pierwsze wazy do lotu kolo 850 g, drugie rowno kilogram.
Roznica w stabilnosci lotu jest moim zdaniem bardzo duza - wieksze jest oczywiscie stabilniejsze.
Ja mialem do wyboru 140 lub 160 cm i wybralem mniejszy. Jest poreczniejszy, jeszcze miesci sie bez problemu do samochodu (a ja skrzydelko woze prawie zawsze). Uzywam go do blizszych rekonesansow i latania raczej nisko. Do dalszego latania mam Skywalkera, wiec akurat nie mialem parcia na wieksza, dlugodystansowa platforme.
________________
Cobra
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Keri: Możesz przedstawić swój mechanizm demontowania wignetów?
Konrad
Awatar użytkownika
Marcin15
Posty: 153
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 23:23
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: Marcin15 »

Ja w winglecie mam nadajnik a/v 8-) demontaż odpada i musze się męczyć :-P
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Ale w jaki sposób? Na rzepy? magnesy?
Konrad
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Winglety mam przykręcane na dwa wkręty - to jest baaardzo praktyczne w transporcie. Wożę je tak, że prawe skrzydło jest na podłodze leciutko pod siedzeniem przedniego pasażeraz prawej strony, a lewe skrzydło pod kątem opiera się o tylna kanapę. Z wingletami w życiu by nie weszło.
Aby można było przykręcić winglety to do końcówki skrzydła wklejam dwa kołeczki by wkręty miały się czego trzymać. Z rzepami raz próbowałem ale nie odpowiadało mi.

Jak nadajnik w winglecie? Znaczy bez obudowy? Końcówki skrzydeł powinny być jak najlżejsze wtedy bezwładnosc jest mniejsza. W tym najnowszym wyposazenie FPV będzie też łatwo demontowalne tak jak na focie:
Obrazek
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Ja wpadłem na taki pomysł, żeby przymocować wignety na 2 prętach o średnicy 2mm. które będą wkładane w rurkę o średnicy 2,1mm i mocowane na magnez, żeby nie wyleciało ;)
Da radę?

BTW. laminat jest gorszy, czy lepszy od węgla do FPV? (chodzi o ilość zakłóceń)
Konrad
Artu

Post autor: Artu »

Z magnezem to ostrożnie, bo potrafi się sam z siebie zapalić :-P :mrgreen:
Bezpieczniej jest stosować magnesy :-D

Rozwiązanie z magnesami neodymowymi powinno się sprawdzić, a niebieski rzep z HK na pewno "da radę"
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Artu pisze:Z magnezem to ostrożnie, bo potrafi się sam z siebie zapalić :-P :mrgreen:
Bezpieczniej jest stosować magnesy :-D
ojeju, jeju :-P :-P :-P

Czyli SAME magnezy dają rade? Nie za duże obciążenia są na takim wygnecie?
Konrad
ODPOWIEDZ