GPS i coś na androida co pokaże gdzie jest model?
Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy
GPS i coś na androida co pokaże gdzie jest model?
Zgubiłem model bo odcięło silniki 300m od bazy, wpadł w owies :) Video było więc sobie odczytałem lokalizację z osd i pojawił się problem.
Remzibi osd podaje współrzędnie jakieś (metodą prób i błędów odkryłem, że jest to format DM czyli 50° 18.5033" 18° 50.4761") no i teraz pojawił się problem co z tym fantem zrobić.
Tel na androdzie więc teoretycznie są google maps ale za cholerę nie da się im tego wpisać.
Mam jakąś nawigację ale ona średnio nawiguje w szczerym polu :)
Skończyło się na programie podającym aktualną pozycję GPS i wędrowałem patrząc czy się zbliżam do poszukiwanych współrzędnych, a będąc całkiem blisko zauważyłem sygnał dymny ze spalonego regulatora ;)
Czego używanie w takich wypadkach? Ja bym chciał b. prosty program podaję docelową lokalziację, a on strzałka i ilość metrów do celu. Jest coś takiego?
EDIT: sygnały dymne były spowodowany tym https://picasaweb.google.com/118136656305330321454/FPV
Remzibi osd podaje współrzędnie jakieś (metodą prób i błędów odkryłem, że jest to format DM czyli 50° 18.5033" 18° 50.4761") no i teraz pojawił się problem co z tym fantem zrobić.
Tel na androdzie więc teoretycznie są google maps ale za cholerę nie da się im tego wpisać.
Mam jakąś nawigację ale ona średnio nawiguje w szczerym polu :)
Skończyło się na programie podającym aktualną pozycję GPS i wędrowałem patrząc czy się zbliżam do poszukiwanych współrzędnych, a będąc całkiem blisko zauważyłem sygnał dymny ze spalonego regulatora ;)
Czego używanie w takich wypadkach? Ja bym chciał b. prosty program podaję docelową lokalziację, a on strzałka i ilość metrów do celu. Jest coś takiego?
EDIT: sygnały dymne były spowodowany tym https://picasaweb.google.com/118136656305330321454/FPV
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
coper max 1729(na 5.8)
Twoje współrzędne w mapach google : 50.185033 18.504761
https://mapy.google.pl/maps?f=q&source= ... =UTF8&z=13
https://mapy.google.pl/maps?f=q&source= ... =UTF8&z=13
Konrad
poprawne koordynaty po googlewu to 50.30838833333333 18.841268333333332
na maps widać róg pola https://mapy.google.pl/maps?f=q&source= ... =UTF8&z=13
konwerter jest tutaj http://www.csgnetwork.com/gpscoordconv.html
na maps widać róg pola https://mapy.google.pl/maps?f=q&source= ... =UTF8&z=13
konwerter jest tutaj http://www.csgnetwork.com/gpscoordconv.html
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
coper max 1729(na 5.8)
Ten jest chyba bardziej "uniwersalny": Convert Lat/Lon to UTM Coordinates or UTM to Lat/Lon Coordinatespma_ pisze:konwerter jest tutaj http://www.csgnetwork.com/gpscoordconv.html
na Androida dobry jest Locus - z funkcją szukania po współrzędnych - sam używam.Możesz w niej użyć zamiast mapy google/satelite map UmCpl - czy jakoś tak - typowo tworzone przez użytkowników.Ostatnio też w lesie testowałem jeszcze CarDar -
(korzysta i wskazuje przy udziale Locus-a) i CarFinder.
(korzysta i wskazuje przy udziale Locus-a) i CarFinder.
Pozdrawiam, Jacek
ja tylko wtrącę apropo zgubionego modelu , że to jest dość fajne
http://allegro.pl/lokalizator-gps-gprs- ... 32707.html
używam tego teraz w firmie do lokalizacji samochodów
trzeba tylko raz w miesiącu wykupić pakiet internetu za 10zł
lokalizacja samochodu może być za przez my korzystamy z darmowej aplikacji http://orange.gps-trace.com/
ale można tez wysłać smsa do lokalizatora lub zadzwonić w odpowiedzi otrzymujemy współrzędne
http://allegro.pl/lokalizator-gps-gprs- ... 32707.html
używam tego teraz w firmie do lokalizacji samochodów
trzeba tylko raz w miesiącu wykupić pakiet internetu za 10zł
lokalizacja samochodu może być za przez my korzystamy z darmowej aplikacji http://orange.gps-trace.com/
ale można tez wysłać smsa do lokalizatora lub zadzwonić w odpowiedzi otrzymujemy współrzędne
usuń mapę z karty i ściągnij na nowo, zobacz do Locusa apki "map Tweak "- u mnie chodzą bezproblemowo a androida mam 2.2mikun pisze:Bambi super dzięki za info - Locus to jest to co mi trzeba łyka koordynaty z MisioOSD i pokazuje gdzie szukać koptera czy samolotu Nie kumam dlaczego mapa Polski UmCpl w całości po downloadzie zajmuje 31GB?
...blondynka dokupiła by kartę 32GB i by się zmieściło...
Pozdrawiam, Jacek