Wyważanie modelu - wzdłuż i poprzek

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kitsibas
Posty: 136
Rejestracja: czwartek 21 cze 2012, 09:05
Lokalizacja: Kraków

Wyważanie modelu - wzdłuż i poprzek

Post autor: Kitsibas »

Witam ponownie,


Tym razem mam problem z wyważeniem modelu.
Pytanie do osób które posiadają model - jak poradziliście sobie z wydłubaniem obciążnika na dziobie? :) kupiłem model już wstępnie sklejony i obciążnik jest przyklejony w środku kadłuba zaraz na dziobie klejem n gorąco. Łapy tam nie wsadzę - za mało miejsca :) nożykiem też mało miejsca i sporo kleju dali... Potrzebuje wyjąć żeby swobodnie ułożyć pakiet.

Druga sprawa - strasznie mi przeważa model na lewe skrzydło. naprawdę muszę spory obciążnik dać na prawe żeby to wyważyć. Co z tym fantem zrobić? i czego najlepiej użyć do wyważenia i w którym miejscu dokleić? Dodam że sprawdzam model pusty. tylko silnik zamontowany. zresztą jak dam coś do kadłuba na ściankę drugiej strony co przeważa to nic nie daje - trzeba coś na skrzydło dokleić.


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
GoldTiger
Posty: 302
Rejestracja: sobota 04 lut 2012, 00:05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Post autor: GoldTiger »

Pokaż wpierw co tam wyważasz :mrgreen:
What I've felt, what I've known
Sick and tired, I stand alone
Could you be there, 'cause I'm the one who waits for you
Or are you unforgiven, too?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Spróbuj delikatnie dmuchnąć do środka suszarką do włosów (broń cię Panie opalarką bo stopisz model!!). Jak będziesz stopniowo nagrzewał to klej powinien się lekko uplastycznić (jeszcze nie upłynnić) co ułatwi wygrzebanie ciężarka.
Ten wredny...
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Że położysz model na palcu i ci go przewala na którąś stronę to normalka.
A model wyważamy w pełni wyposażony, jeśli ci przewala na prawo czy lewo to daj trochę ołowiu na końcu skrzydła, większa dźwignia to miej ołowiu się użyje niż jak byś dał w kadłubie.
I wgl. w takich sprawach się mówi o jaki model chodzi ;-)
Awatar użytkownika
Kitsibas
Posty: 136
Rejestracja: czwartek 21 cze 2012, 09:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kitsibas »

W podtemacie napisane: Pioneer 1400

Przód-tył wyważam 62mm za krawędzią prowadzącą skrzydła. Z obu stron stawiam na ołówkach :)
Lewo-prawo - to tak mniej więcej na palcu pod kadłubem. Ale to strasznie przeważa na jedną stronę.


OK, chyba wiem co jest nie tak. Otóż ten przyklejony ciężarek na przodzie jest przyklejony do lewej strony i właśnie na nią przeważa... Zdjąłem skrzydła i tak to zauważyłem - bez nich też mega przeważa. Musze ten ciężarek jakoś wydłubać. Spróbuje pewnie z tą suszarką.

Dzięki i pozdrawiam.
Pioneer 1400, Turnigy 9x - er9x + FrSky DHT-U (logger) + dopał, GPS, Vario, FOX 800 + Vee + BiQuad
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

Kitsibas pisze:Otóż ten przyklejony ciężarek na przodzie jest przyklejony do lewej strony i właśnie na nią przeważa..
poproś kogoś kto ma szczupłe ręce :lol: z długimi palcami .
Wydłubywałem wiele takich ciężarków , przeważnie były tam podkładki zalane klejem lub duża metalowa kulka .Nie można tego robić za gwałtownie tylko mocno zaprzeć się palcami podważając i po chwili czuć jak zaczyna się ten glut ciągnąć ( robiłem to w środku lata ) , nie próbowałem czy schładzając go nie było by łatwiej .

Tylko nie wklejaj go tam już we właściwym miejscu :) , lepiej wozić większą baterię niż ten metal .
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

Ja ten ciężarek wydłubałem za pomocą wrzątku.
Stwierdziłem że skoro używamy wrzątku do prostowania nosków to nalanie 1/4 szklanki na jakieś 10-20 sekund nie zaszkodzi.
Po tym czasie glut zrobił się cały ciągnący, a ja bez problemu wyciągnąłem te nieszczęsne podkładki. :)
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Można nagrzać ciężarek nad płytą indukcyjną. Styro zostanie zimne.
Awatar użytkownika
Kitsibas
Posty: 136
Rejestracja: czwartek 21 cze 2012, 09:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kitsibas »

Witam ponownie,

Operacja zakończona sukcesem :) Suszarka wystarczyła, klej puścił i już wystarczył jeden palec zmieścić żeby wyciągnąć obciążnik - faktycznie podkładki.

Dzięki Panowie!
Pioneer 1400, Turnigy 9x - er9x + FrSky DHT-U (logger) + dopał, GPS, Vario, FOX 800 + Vee + BiQuad
ODPOWIEDZ