Szukam kogoś z Warszawy, kto mógłby sprawdzić aparaturę

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

krysss1981
Posty: 273
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Szukam kogoś z Warszawy, kto mógłby sprawdzić aparaturę

Post autor: krysss1981 »

Witam,

kupiłem takie coś:
http://allegro.pl/turnigy-9x-frsky-tele ... 95169.html

W przyszłym tygodniu powinien ten sprzęt do mnie dotrzeć. Chciałbym sprawdzić czy wszystko w nim działa jak należy. Niestety nie mam jak tego zrobić.
Aparaturę kupiłem z zamysłem aby najpierw poćwiczyć trochę na symulatorze uruchomionym na komputerze.
Dwie sprawy:
1. Czy taki kabelek pozwoli mi na podłączenie Turnigy 9x do PC:
http://allegro.pl/phoenix-rc-interfejs- ... 86976.html

2. Czy ktoś z Warszawy miałby możliwość i poświęciłby chwilę na sprawdzenie zakupionej przeze mnie aparatury? Oczywiście podjadę w umówione miejsce i ewentualnie mogę zapłacić za usługę... Chodzi mi o podstawowe sprawdzenie samej aparatury.

3. Jaką ładowarkę najlepiej kupić aby ładować akumulator, który jest w tym zestawie? Myślałem o czymś takim (polecana na forum): http://allegro.pl/ladowarka-turnigy-acc ... 12189.html

PS. nie wiedziałem gdzie umieścić ten wątek...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
qqror
Posty: 108
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: qqror »

Ładowarka jest ok.
Natomiast kabel - mam taki i porażka. Nie działa jeden z kanałów drążków.
Awatar użytkownika
paku
Posty: 500
Rejestracja: poniedziałek 13 lut 2012, 11:57
Lokalizacja: wa-wa

Post autor: paku »

A ja taki kupiłem dla kumpla i działa super.
Pamiętaj - Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany :)
Desper
Posty: 80
Rejestracja: środa 21 gru 2011, 01:47
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Desper »

1. Ja podłączam 9x bezpośrednio ze złącza trenera (kabel jack-jack) do wejścia mikrofonowego karty dźwiękowej w laptopie. Do tego SmartPropoPlus i latasz.
3. Akumulator możesz ładować w aparaturze, wystarczy zasilacz 12V.
Awatar użytkownika
xader
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2011, 13:40
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: xader »

kabel to oczywiscie podrobka rodem z z hk ktora notabenne kosztuje tam 7$.
U znajomego tylko 5 kanalow + na konfiguracji turnigy 9x + dht zaklocenia.
Awatar użytkownika
garnett
Posty: 43
Rejestracja: piątek 13 maja 2011, 06:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: garnett »

Witam
Ładowarka jest ok.
Musisz tylko kupić sobie do niej zasilacz w Warszawie na ul.Batorego mają takie ( Metro Pole Mokotowskie po przeciwnej stronie niż giełda komputerowa )


Jeżeli chodzi o sprawdzenie aparatury czy działa ( tzn podpięcie silnika, regulatora i serw ) i sprawdzenie działania to mogę Ci to sprawdzić, jestem z Warszawy to możemy się gdzieś ustawić.

Mam też do Ciebie prośbę, jakbyś mógł przerysować i jakoś udostępnić wymiary/rysunek obu części tego pulpitu ( albo dałbyś samemu odrysować ) do aparatury.

Pozdrawiam
Piotrek
krysss1981
Posty: 273
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krysss1981 »

Witam,

sprzęt został do mnie wysłany wczoraj (poniedziałek). Mam nadzieję, że dotrze do mnie jeszcze w tym tygodniu. Wtedy mogę odrysować ten pulpit i go udostępnić.

Jeśli chodzi o sprawdzenie aparatury... może będziesz gdzieś w weekend latał, mógłbym wtedy podjechać w to miejsce z moją aparaturą, jeśli zdąży dotrzeć.

Dzięki,
Artu

Post autor: Artu »

garnett jeśli PDF wystarczy, to proszę: pulpit_turnigy
Opublikowane przez sprzedawcę tej aparatury na innym forum.
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Post autor: Karol »

Desper pisze:1. Ja podłączam 9x bezpośrednio ze złącza trenera (kabel jack-jack) do wejścia mikrofonowego karty dźwiękowej w laptopie. Do tego SmartPropoPlus i latasz.
3. Akumulator możesz ładować w aparaturze, wystarczy zasilacz 12V.
Polać :mrgreen:
garnett pisze:Musisz tylko kupić sobie do niej zasilacz w Warszawie na ul.Batorego mają takie ( Metro Pole Mokotowskie po przeciwnej stronie niż giełda komputerowa )
ODRADZAM 100% o ile mówimy o tym małym niby RC sklepiku... Kupiłem tam ładowarkę z zasilaczem i pff miałem sprawną tylko ładowarkę. Nie warto tych ładowarek używać, cokolwiek co da Ci 12V :mrgreen: Tylko odpowiednio mocne, żeby mogło dać tyle, ile chcesz ładować. Ja teraz ładuje aku z żelka 12v... W zestawie z accucellem masz takie krokodylki co do wszystkiego podejdą :mrgreen:
THE SKY IS NOT THE LIMIT ANYMORE...
Desper
Posty: 80
Rejestracja: środa 21 gru 2011, 01:47
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Desper »

Karol pisze: ODRADZAM 100% o ile mówimy o tym małym niby RC sklepiku... Kupiłem tam ładowarkę z zasilaczem i pff miałem sprawną tylko ładowarkę. Nie warto tych ładowarek używać, cokolwiek co da Ci 12V :mrgreen: Tylko odpowiednio mocne, żeby mogło dać tyle, ile chcesz ładować. Ja teraz ładuje aku z żelka 12v... W zestawie z accucellem masz takie krokodylki co do wszystkiego podejdą :mrgreen:
A ja sklep polecam, ładowarkę i zasilacz osobiście tam zanabyłem, bez sprawdzania i śmiga do dzisiaj :)
Awatar użytkownika
garnett
Posty: 43
Rejestracja: piątek 13 maja 2011, 06:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: garnett »

krysss1981

Niestety jeszcze nie latam -mam Bixlera 1400 do ulotnienia i walczę cały czas z uruchomieniem quada na KK .

Narazie tylko pływam modelami i szkutnictwo zostanie moim podstawowym hobby w RC.


Jak będziesz chciał któregoś dnia sprawdzić aparaturę to daj znać na PW.
ODPOWIEDZ