Bindowanie Turnigy 9x i podłączenie odbiornika.

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
crank127
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 27 mar 2012, 15:06
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Bindowanie Turnigy 9x i podłączenie odbiornika.

Post autor: crank127 »

Witam.

Po wielu bojach w końcu skompletowałem wszystko co potrzebne do latania :].
Męczę się teraz jednak z podłączeniem odbiornika od Turnigy 9x i z jego bindowaniem.
Mam sporo wątpliwości, a nie chciałbym aby coś się zepsuło,w więc proszę Was o pomoc.
Mój model do Pioneer 1400

Po pierwsze.
Czy do zasilania odbiornika nada się pakiet ZIPPY FLIGHTMAX 2200mAh 3S1P 25C X-THIN 11,1V ??
Po drugie.
Czy podłączając zasilanie do odbiornika, czarny kabelek ma być u góry czy u dołu? (odbiornik leży tak, że widać naklejkę). Zasilanie podłączam do regulatora silnika, a od niego kabelek do odbiornika i podłączam się do kanału 10?
Obrazek
Po trzecie.
Czy jest jakiś schemat pod jakie kanały w odbiorniku podłącza się silnik, lotki itd?

Bardzo proszę Was o pomoc.
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Marciniasty »

to tak na szybko : odbiornik zasilasz z regulatora w modelu ( jak ma beca a 95% ma) ,baterie podpinasz pod regulator i laczysz z odbiornikiem kabelkiem 3 zylowym wychodzacym z regulatora i wpinasz w kanal 3 odbiornika. bindowanie wyglada w ten sposob ze do odbiornika wsadzasz zworke z kompletu w miejsce oznaczone bat/bind , wlaczasz nadajnik trzymajac wcisniety guzik na module . ovzywiscie rx tez zasilasz . powinno sie zbindowac
Awatar użytkownika
crank127
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 27 mar 2012, 15:06
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Post autor: crank127 »

Dzięki za odpowiedź.
Spróbowałem tak jak radzisz (podłączenie zasilania pod 3 kanał) ale wtedy nic się nie dzieje.
Zastosowałem się do filmiku z YT i podpiąłem wtyczkę bindującą pod kanał 9, a zasilanie pod kanał 10. Na początku dioda w odbiorniku miga, ale później, po wciśnięciu guzika na module i włączeniu apki, zaczyna się świecić ciągłym światłęmc(czyli, że jest zbindowany?).
Odłączam wtyczkę bindującą i zaczynam podłączać lotki, stery (tak bardziej na czuja, bo nie wiem, który kabelek jest od czego... mam jednak na nich naklejone oznaczenia 1,1,2,4 i tak też podłączam). Po podłączeniu wszystkiego i ponownym włączeniu apki (na odbiorniku cały czas czerwone światełko) nic się nie dzieje. Jedyna reakcja jest podczas podłączania wtyczek do odpowiednich kanałów (1-1,1-2,4-4). Wtedy przez moment serwa się poruszają. Później już nic.
O co chodzi? Ma ktoś jakiś pomysł? Co robię źle? Może jest coś źle ustawione w nadajniku?
Czy odbiornik trzeba bindować za każdym razem jak odłączy się zasilanie?

Pozdrawiam.

EDIT:
Działa! Było trzeba po prostu wyłączyć i włączyć aparaturę... Teraz tylko kwestia poprawnego ustawienia, bo niemal wszystko jest podłączone pod złe kanały...
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Marciniasty »

gaz będzie pod 3 kanałem
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Wszystko zależy, jakie masz mode ;)
Konrad
ODPOWIEDZ