Kolejne pytanie o silniki do quada...

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Kolejne pytanie o silniki do quada...

Post autor: Karol »

Zauroczony ideą latania kopterami, buduje swojego pierwszego krzyżaka :mrgreen:
Rozpiętość między ośkami 486mm, lekka konstrukcja jak na razie, profile 10 i rama Dżej Era.
Latanie będzie na 3s, MultiŁii, regle nie wiem jeszcze. Wybrałem wstępnie kilka silników, ale jest ich za dużo do wklejenia :mrgreen: i np różnią się kv tylko albo ośką góra / dół. Proszę o pomoc. Kryteria:

*cena max 15$ za sztukę
*podnoszenie na 3S koptera z pakietem np 3300 czy 4000 i małą kamerką np gopro (nie znaczy to, ze bede tyle podnosił, ale chciałbym mieć taki zapas)
*jak najmniejszy pobór prądu
*najchętniej z RCTimer albo HK

I Jakieś za i przeciw za piastą przykręcaną do silnika a taką na ośce? I taka i taka bije, jak się chinczyk postara, co poza tym?
mac
Posty: 252
Rejestracja: czwartek 17 lis 2011, 17:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: mac »

W moim Quadzie X latam na silnikach Mystery A2212-15 930KV i jak na razie jestem z nich pozytywnie zadowolony. Dosyć dużą sprawność mają i uciąg, przez co mój kopter, choć troszkę waży ma powera. Kupisz je na GoodLuckBuy.
x6f16m50d
Artu

Post autor: Artu »

Zobacz sobie te silniczki RcTimer 2830-11 1000KV. I do nich piasty New Type 2830 Prop Adaptor
Warto wziąć od razu ośki Ф3.17X30.8mm Motor Shaft For 2830, to nie trzeba ciąć oryginalnych, tylko wymienić na te krótsze.
Mam je w swoim quadro, i Rurek i jeszcze kilka osób na forum by się znalazło, które używają tych silniczków.
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Post autor: Karol »

Właśnie Ci Artu PW napisałęm, ale widzę uzupełniłeś posta. Super, będą chyba właśnie te, bo myślę o nich intensywnie :mrgreen:
Jak tam jest z dostępnością, bo nie widać, czy dostępne, czy "backorder"
Artu

Post autor: Artu »

Z dostępnością nigdy nie miałem problemu. Jak by było "za mało", to wyrzuci w zamówieniu...
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1039
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

Ja fruwam na tych
2830-14 750KV Outrunner Brushless Motor Free Mounts http://www.rctimer.com/index.php?gOo=go ... oductname=

wydaje się ,że większe odrobine KV może być na plus ale na śmigłach 10 - 4,5 to mogę dać 300g dodatkowo i podnosi sie przed połową gazu ;-) ( goły quad gotowy do lotu 1100g )

A i te piasty potrafią być fabrycznie z "biciem" - na 4-ry dwie miały bicie i myslałem ,że pilot ze mnie "du.." a to piasty były winne i drgania dzięki nim - do ostatnich lotów podwierciłem dół śmigła 10 mm wiertłem żeby nachodziło ładnie na występ silnika gdzie mocowana jest oś i zamocowałem na opaski elektryczne (po dwie na stronę) za ramiona wirującej obudowy - nic nie drga i ogólnie same plusy .
Krzysiek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

A ja jestem bardzo za propozycją Mysterów. Sam uzywam 2208-14 1450kv + 8" i dla mnie to idealny zamiennik dla g... Emaxów Cf28... Od pół roku mam ten sam zestaw 4 silników z piastami zaciskanymi na ośkę (trochę skracałem aby osunęła się do końca). Latam około 20-30 pakietów w tygodniu i na razie żadnej ośki nawet nie wymieniłem a te pół roku to nauka latania w acro, wiec gleba jest kilka razy dziennie. Okresowo wymieniam tylko łożyska ale jak się ląduje łamiac np. 4 smigła to raczei i łożysko nei da rady - ale oski kamienne. Piasty też sprawują się super. Jak dla mnie stosunek cenna/jakość - 5+. Polecam.
majtek
Posty: 94
Rejestracja: sobota 21 maja 2011, 12:08
Lokalizacja: kalisz

Post autor: majtek »

Mam zamiar wymienić swoje zajechane emax cf2822 na coś lepszego.
Myślę nad RcTimer 2830-13 850KV.
Czy to są dobre silniki. Widzę że dużo osób je używa na quadach. tylko tę wersję z 1000kv. Mniejsze do spokojnych lotów mogą być lepsze. Większe śmigła założę. Tylko jakie stosujecie do nich regulatory. Ja mam turnigy plush 18A przeprogramowane na fastpwm. A na stronie piszą że potrzebne 30A. Nie widzi mi się wymiana regulatorów. jakieś inne silniczki do regulatora 18 znacie? A może jednak te regulatory starczą?
Awatar użytkownika
false
Posty: 413
Rejestracja: czwartek 09 gru 2010, 12:01
Lokalizacja: Rzeszów/Nowy Sącz

Post autor: false »

Wystarczą, latałem na tych silnikach (ale wersji 1000kv) w quadzie, też miałem Plushe 18A fastPWM i wszystko było ok. Przy mniejszym kv te silniki powinny brać teoretycznie mniejszy prąd.
Bartek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Artu pisze:Mam je w swoim quadro, i Rurek i jeszcze kilka osób na forum by się znalazło, które używają tych silniczków.
A wszystko zaczęło się od Diema i Miśia którzy pierwsi wzięli na warstat te motorki i zarekomendowali, ponad dwa lata temu...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
majtek
Posty: 94
Rejestracja: sobota 21 maja 2011, 12:08
Lokalizacja: kalisz

Post autor: majtek »

zamówiłem. Zobaczymy ile lepsze od emax 2822
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

To ja doradze kazdy silnik z rc-timera ale z oską 4mm. Wszystkie albo prawie wszystkie z oskami 3mm i 3.17 - mialem 4 rozne - lozyska popadaly szybciej niz mialy. Lozyska na male oski stosowane w tych silnikach to nieporozumienie. Dodatkowo sa dostepne swietne piasty zakrecane na imbusy na oski 4mm - zero bicia itp .
Sam silnik z 4mm walkiem - luz zerowy - wywazenie lepiej niz dobre.
Silnik BC2836/7
i tak skonczysz ... wrając do RC
semento
Posty: 235
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 17:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: semento »

Ja wybrałem w końcu Mystery A2212-15 930KV. Zobaczymy. Najgorzej że na razie nie potrafię zlokalizować części do nich ( ośki, łożyska ). Stronę GoodLuckBuy robił chyba jakiś pijany informatyk. Nawigacja po niej to koszmar, a szukanie konkretnej rzeczy przypomina grzebanie w starej szafie mojego dziadka.
Awatar użytkownika
Hammer72
Posty: 10
Rejestracja: piątek 10 lut 2012, 11:55
Lokalizacja: Międzyrzecz

Post autor: Hammer72 »

Od niedawna interesuję się quadrcopterami.
Popełniłem już jeden i mam zamiar użyć go jako platformyFPV.
Do tej pory latałem samolotami i zawsze zależało mi na jak najdłuższym utrzymaniu maszyny w powietrzu, co też bym chciał uzyskać w przypadku quadrocoptera. I tu się rodzi pytanie na które nie znajduję odpowiedzi:
Jaka konfiguracja pozwala na utrzymanie maszyny w powietrzu w jak najdłuższym czasie?
Chodzi mi oczywiście z waszej praktyki i waszych platform.
A może ktoś ma ktoś podobną platformę z konfiguracja pozwalającą na utrzymanie jej w powietrzu przez 20 min?

Mój sprzęt to:
- Hobbyking X550
- ESC Hobbyking SS 25A
- Hobbyking KK2.0
- Outrunner brushless C2830 KV1000 motor EMP
- Śmigła 10x4,7
- aku 2200 mAh
Waga 970g.
Bez wyposażenia FPV ( z wyposażeniem myślę że zamknę się w 1200g ).
Czas zawisu 8.30s – do rozładowania aku do poziomu 3.1V na celę.
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

ODPOWIEDZ