Stratos, walka z nudą, pomocy

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

Generalnie nie polecalbym skrzydla latajacego poczatkujacemu.
Moze jest tanie w zakupie, ale nie jest to najlepsza platforma do nauki latania.

Jako modelarz z dosc sporym doswiatczeniem bym proponowal rozpoczac zabawe od szybowca rc.

Kupcie sobie jakis szybowiec (z opcja przeksztalcenia na motoszybowiec) z jakiegos epp lub innego styropianopodobnego ustrojstwa i uczcie sie latac.
Szybowiec mozna wyciagac na holu z linki (bracia sobie troche pobiegaja), a jak dojdziecie do wprawy to start z gumy.
W ten sposob mozna sie caly dzien bawic, nie troszczac sie narazie o ladowanie aku co lot.

Wszyscy co chca latac RC odrazu sie lapia za silnikowce, rozbijaja to na potege i traca w ten sposob zapal - kupa kasy w wiury.
Szybowiec wolno lata, szybuje i sie napewno czlowiek szybciej nauczy latac niz Zagi.
Ostatnio zmieniony środa 28 mar 2012, 12:00 przez esamolocik, łącznie zmieniany 2 razy.
Artu

Post autor: Artu »

deathmul pisze:A co z osprzętem o który pytałem w pierwszym poście? Może mi ktoś doradzić coś sprawdzonego?
Na początek takie serwa powinny wystarczyć: TURNIGY TGY90S Metal Gear
pakiety jak pisał wyżej Keri, 2 x na przykład PAKIET LI-POL 3S 11,1V 2200mAh 20-30C
Dobór silnika dopiero po uzyskaniu informacji na temat masy modelu...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Ja polecam Zagi bo sam się na niej uczyłem latać. A przed Zagi była Delta 1m więc też modele nie do nauki latania a jednak nauczyć się da. I myślę że po rozwaleniu takiej jednej delty już umie się latać. Koszt delty to góra 15zł za płytę depronu i kleje (nie liczę wyposażenia). A jak się rozwali takiego Pionera to to jednak trochę strata jest.Ale to tylko moje zdanie. Pioner jest o tyle lepszy bo potem można go w FPV uzbroić a delty nie.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

toretto1995 pisze:Ja polecam Zagi bo sam się na niej uczyłem latać. A przed Zagi była Delta 1m więc też modele nie do nauki latania a jednak nauczyć się da. I myślę że po rozwaleniu takiej jednej delty już umie się latać. Koszt delty to góra 15zł za płytę depronu i kleje (nie liczę wyposażenia). A jak się rozwali takiego Pionera to to jednak trochę strata jest.Ale to tylko moje zdanie. Pioner jest o tyle lepszy bo potem można go w FPV uzbroić a delty nie.
Oczywiscie, mozna miec i takie podejscie.
Ja natomiast uwazam, ze nauke warto rozpoczac z czyms wolnym i stabilnym co wybacza bledy poczatkujacego pilota.
Nikt mnie nie przekona ze skrzydelka zagi sa platformami do nauki latania.
Widzialem juz cala mase poczatkujacych delikwentow z Zagi co tlukli je az zal.
I nie chodzi o samo skrzydlo (bo jest tanie), ale o caly osprzet (serwa, odbiornik, aku) + ewentualne zagrozenie dla otoczenia.
Tak apropo widzialem goscia zagi co polecial w sina dal bo nie wiedzial czy model leci w jego czy przeciwnym kierunku ;)
Diabli wiedza gdzie to spadlo.

Sam zbudowalem juz kilka skrzydelek latam nimi dosc sprawnie, ale wymagaja juz nieco obycia z modelami.
Zeby dobrze latac trzeba sie od samego poczatku uczyc dobrych nawykow i reakcji.
Wiem co pisze bo nauczylem kilku znajomych latac.

Tak jak sie uczyles jezdzic na rowerze i nikt Ciebie odrazu nie posadzil na motocykl.
deathmul
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 27 mar 2012, 21:35
Lokalizacja: Będzin

Post autor: deathmul »

Czyli stanęło na:
Model: Skrzydło 1,6m ze styropianu+ kabina
Aparatura i odbiorniki: TH9X
Ładowarka: B6
Serwa: 2x TGY90S
Pakiet LiPoli: Turnigy 3S 5000mAh 11,1V (Lepsze jest rozwiązanie jeden pakiet 5000mAh czy 2x 2200mAh co podawaliście?)

Pakiet LiPoli do TH9X: Turnigy 9X LiPo 2650mAh 3S może być?

Silnik: Ten może być? Uniesie wszystko+ w przyszłości może FPV da radę?

Regulator: Jaki będzie dobry do tego silnika?

Śmigło: 10x6

Może być taki zestaw?
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Silnik trochę za duży/ciężki. Jeśli podają 40pare A poboru to znaczy , że będzie więcej. W moim Stratosie latam wymiennie albo 2x 2200 3s, albo 1x5000 3s. Może się okazać, że zrezygnujesz cz kadłuba bo nie będziesz mógł wyważyć prawidłowo. Latam bez kadłuba ale z dorobioną "szyją", do której mocuję pakiety.
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

witam, ja przerobiłem już jednego stratosa (na miazgę) teraz latam drugim.

mój setup wygląda tak:

serwa - http://www.abc-rc.pl/p/115/1896/serwo-c ... serwa.html

silnik - http://www.abc-rc.pl/p/168/2545/silnik- ... yczne.html

śmigło - 10x6 lub 9x8 składane

aku - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Pack.html - 2 szt. wychodzi chyba najtaniej

Aparatura i odbiorniki: TH9X + frsky(opcjonalnie)

do tego cały zestaw FPV

na tym silniczku moc jest w sam raz, moje skrzydło warzy gotowe do lotu 1,6 kg

a tu wątek o moim pierwszym stratosie - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=4884

a ten obecny prezentuje się tak:

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ