silnik się trzepie ale

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

silnik się trzepie ale

Post autor: loop »

W łapy wpadł mi silniczek, który kupiłem w zeszłym roku, działa od 2s do 3s taką ma naklejkę, to chyba taki:
http://www.modelemax.pl/product_info.ph ... ts_id=8395

i mam też regiel stary ale nie używany, jednak sprzedany przez sklep i nie działający, okazało się że jedna ścieżka była uszkodzona i ją naprawiłem, regiel działa i to ten:
http://www.modelemax.pl/product_info.ph ... ts_id=6109

Podpiąłem do 5s 5000 :mrgreen:

No i teraz zastanawia mnie czy zachowanie silnika jest właściwe, czy jest uwalony, albo regulator? Czy to normalna reakcja na za duże napięcie?
Odpalam, na małym gazie ładnie mieli, powolutku zwiększam i na połowie manetki gazu zaczyna coś trzaskać w silniku, który i tak już mieli jak szalony, coś tam trzepie jak by powstały małe zwarcia, więcej gazu i kopanie coraz częstsze. Drążek dociera może do 50% zakresu.
Czy to kopanie to normalny efekt na za dużą moc z pakietu i regla? Dalej nie próbuję, bo chyba wiadome że silnik zaświeci jak flara ;-)
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

Silnik do 3s , regulator do 4s a dałeś pakiet 5s widzę że "fachowo " dobrałeś :-)
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Regiel jest do 6s . Roman gdzieś to wyczytał ? :-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

toretto1995 pisze:Regiel jest do 6s . Roman gdzieś to wyczytał ? :-)
Tak jakoś wyszło :-) . Więc zmień timingi
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

No nie dobrałem, to po prostu eksperyment :mrgreen: wiesz, nie raz się spotkałem ze sprzętem, który daleko wykraczał poza opisy, a inny z kolei nawet nie dawał rady wg tego co napisane, więc jak miałem chwilę i te 3 zabawki pod nosem, to mnie podkusiło sprawdzić :-)
Timing jak zmienię, to w sumie technicznie na czym to polega, że z inną częstotliwością prąd trafia na magnesy?
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

Timing tak najprościej bez zagłebiania w szczegóły , to tak jak silniku spalinowym ustawienie zapłonu .
I tak skończysz na LawMate
ODPOWIEDZ