Początkujący kilka pytań.

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

pele
Posty: 34
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 11:01
Lokalizacja: Jelenia Góra

Początkujący kilka pytań.

Post autor: pele »

Witam


Jako początkujący mam pytanie.

Posiadam GAUI 500x po wielu trudach wreszcie udało mi się go skalibrować jakoś lata.
Czy jako początkujący warto zainwestować w kontroler NAZA do tego GAUI i czy będzie z nim współpracował.

Na forum spotkałem się z opinią że quad na tym kontrolerze jest bardziej mułowaty dla początkującego chyba dobrze? nie będzie robił nagłych zrywów.

Obecnie na moim kontrolerze GU-344 mam problemy z ustabilizowaniem wysokości oraz trzymania go mniej więcej w tym samym miejscu bo po uniesieniu zaczyna mi powoli odpływać.
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

na Gu-344 wylatałem trochę i powiem Ci że tylko wtedy kiedy mi się spieszyło z zmianą ramy i przebudową quada miałem problemy z kalibracją.

Największe problemy miałem na osi yaw, te najczęściej wynikały z źle ustawionego gu344 na cp popatrz jak proponują ustawić Ci go według podręcznika, tam będzie pisało ile mm od krawędzi, sprawdź czy masz dobrze nawet suwmiarka.

Kolejna sprawa to wyważanie silników i śmigieł, bez tego też będzie pływał. Jak to zrobić poszukaj na forum.

Szukając dalej problemu, stawiałbym jeszcze na źle wykalibrowane esc, spróbuj jeszcze raz wykalibrować throtle esc masz te 12A z gaui? Podczas kalibracji podepnij tylko 4 przewody do odbiornika (chyba zielonego się nie podpinało, nie pamiętam - nie mam teraz jak sprawdzić)

Jak już to zrobisz, to wyzeruj swoją aparaturę, przełącz w tryb samolotu ustaw trymy na zero, zrób sobie na jakimś przełączniku throtle hold na 0 awaryjnie.

Na Gu-344 przełącz DIP 3 w górę, DIP 4 w zależności od tego czy latasz + czy X

I teraz zaczyna się proces trymowania na radiu, powoli dodawaj gazu i patrz w którą stronę go odbija, daj tyle gazu żeby się nie podnosił jeszcze albo trzymaj go w ręce. Sprawdź przy wychyłach drążków czy kładzie się w dobrą stronę.

Pamiętaj że Gu-344 nie ma barometru nigdy nie będzie Ci idealnie wisiał w powietrzu. Odpływanie to też kwestia wiatru i odbić strumienia powietrza jak latasz gdzieś na hali.

Zapomniałem o ustawieniu end pointów na 70% na throtle jest to ważne (jak wyczujesz kiedy go będzie odcinało to później możesz podnieść) jak pociągnie za dużo prądu chwilowo to Ci się może gu344 wyłączyć w locie.

A naza to kolejny FC oczywiście będzie działał z 500x ale nie widzę sensu takiej zmiany, gu344 naprawdę lata rewelacyjnie biorąc pod uwagę prostotę tego fc.
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Post autor: FlyPro »

Witam
Aby nie zaczynać nowego tematu, podpinam się pod ten.
Chciałbym zbudować Octokopter'a i nie wiem jak to ugryść. Helikoptery i samoloty mam w jednym palcu, i duży plecak doświadczeń w lataniu. Z Octokopterem mam TYLKO doświadczenie w lataniu :-( Zero jakiej kolwiek regulacji, a co dopiero budowy...
Może zacznę od pierwszego pytania, gdzie mogę zakupić płytkę/komputer do Octokoptera?
griszka
Posty: 270
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2011, 10:54
Lokalizacja: Toruń

Post autor: griszka »

Pozdrawiam Griszka
http://www.facebook.com/LatajacyNajder
Podniebny blog
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Post autor: FlyPro »

A jest ktoś w Polsce kto robi i sprzedaje?
griszka
Posty: 270
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2011, 10:54
Lokalizacja: Toruń

Post autor: griszka »

Poszukaj np na alegro. Generalnie google nie gryzie...bo za takie pytania to na forum w ciry dostaniesz za lenistwo.
Pozdrawiam Griszka
http://www.facebook.com/LatajacyNajder
Podniebny blog
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Post autor: FlyPro »

Wiem wiem że można oberwać, to nie lenistwo tylko jak szukam na forum to zawrót głowy dostaje, rąk i nóg brakuje ;-)
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Może napisz w jakich pieniądzach ten kontroler chcesz kupić
griszka
Posty: 270
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2011, 10:54
Lokalizacja: Toruń

Post autor: griszka »

Na wszystkie swoje pytania odpowiedz znadziesz czytając właśnie masę informacji z tego i sąsiedniego forum. "Gar zupy" i do czytania. Miłej lektury...
Pozdrawiam Griszka
http://www.facebook.com/LatajacyNajder
Podniebny blog
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Post autor: FlyPro »

Gdzie kupić np. MK?
griszka
Posty: 270
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2011, 10:54
Lokalizacja: Toruń

Post autor: griszka »

Ja kupuje tutaj:
http://elektromodely.com/
Pozdrawiam Griszka
http://www.facebook.com/LatajacyNajder
Podniebny blog
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Post autor: FlyPro »

Super, to już mi wszystko wyjaśniło :-)
ODPOWIEDZ