Zasilanie odbiornika Turnigy X9

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Komineks
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 19:26
Lokalizacja: Katowice

Zasilanie odbiornika Turnigy X9

Post autor: Komineks »

Mam pytanie jak zasila się odbiornik aparatury Turnigy X9 . Wiem że do bindowania potrzebne jest zasilanie 4,5-6,5v .Czy takie zasilanie potrzebne jest na stałe czy można podpiąć zasilanie z pakietu o napięciu 11,1. Jeżeli nie można to w modelu muszą być dwa pakiety jeden do zasilania odbiornika drugi do silnika ?. Jeżeli bedzie fpv to jescze jeden pakiet?.
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Panie... to są podstawy RC i o to się nie pyta bo wszędzie jest na to odpowiedź.
Komineks pisze:Mam pytanie jak zasila się odbiornik aparatury Turnigy X9 . Wiem że do bindowania potrzebne jest zasilanie 4,5-6,5v .
Zacznijmy od tego, że bindowanie to łączenie aparatury z odbiornikiem(żenienie), a odbiornik jest zasilany z beca od regulatora który podaje około 5v i 1/2A co na standardowe serva w samolocie/heliku i do FC quada starcza.
Komineks pisze:Czy takie zasilanie potrzebne jest na stałe
Głupie pytanie, jasne że latadło musi mieć zasilanie przez cały czas lotu.
Komineks pisze:czy można podpiąć zasilanie z pakietu o napięciu 11,1
W pełni naładowany pakiet 3S ma ok. 14,2V a jeśli ci chodzi o podłączenie bezpośrednio do odbiornika to powodzenia życzę, dymek poleci i Bye!
Komineks pisze:Jeżeli nie można to w modelu muszą być dwa pakiety jeden do zasilania odbiornika drugi do silnika ?
Jak chcesz to tak może być
Komineks pisze:Jeżeli bedzie fpv to jescze jeden pakiet?.
Ta


Pozdro
Komineks
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 19:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Komineks »

Doskonale wiem że to są podstawy kazdy kiedyś zaczyna . Niestety nie znalazłem nigdzie ze odbiornik jest osobno zasilany dlatego może moje pytanie wydawać sie głupie . Jakie zalecane jest zasilanie odbiornika to znaczy jakim pakietem (typ model )
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Chyba źle to wytłumaczyłem.
Podpinasz pakiet do ESC i prąd zasila ESC, z ESC idzie zasilanie na odbiornik, te ok. 5v i 1 lub 2 A i już masz zasilony odbiornik.
A na odbiorniku Turnigy widać że jest napisane 4,5-6,5V.
A jak chcesz oddzielne zasilanie na odbiornik to bierzesz pakiet ok. 500mAh i podpinasz go pod U-BEC który daje ok. 5V i ok. 3A i ten u-bec podpinasz sobie pod odbiornik.
Komineks
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 19:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Komineks »

to jest teraz dla mnie jasne dzięki za odpowiedz
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Spoko teraz mi możesz postawić piwo.
piqe2
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 13 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Gaj, Małopolskie

Re: Zasilanie odbiornika Turnigy X9

Post autor: piqe2 »

zasilanie możesz podpiąć z kontrolera (o ile posiada wyjście 5V) albo kupić płytkę zasilającą z wyjściem 5V, a do FPV to podpinasz z wyjścia 12V (płytka też powinna takie mieć).
ODPOWIEDZ