potrzebna pomoc w konfiguracji kontrolera Hobbyking v3.0

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

lasekm
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 09:30
Lokalizacja: Warszawa

potrzebna pomoc w konfiguracji kontrolera Hobbyking v3.0

Post autor: lasekm »

Witam,

Mam kontroler Hobbyking 3.0. Niestety mam problem w konfiguracji. W tym momencie działa mi drążek gazu tzn wychylajac drazek gazu silniki startuja i przyspieszaja zgodnie z wychyleniem drazka gazu. Niestety nic sie nie dzieje z silnikami tzn nie przyspieszaja lub zwalniaja jak ruszam innymi drążkami . Czy ma ktos z was doswiadczenie z ustawieniami tego kontrolera. coś musze źle robić mimo przeczytania instrukcji.

Pozdrawiam,
Artu

Re: potrzebna pomoc w konfiguracji kontrolera Hobbyking v3.0

Post autor: Artu »

lasekm pisze:coś muszę źle robić mimo przeczytania instrukcji.
To może Przeczytaj jeszcze dwa razy... :roll:
lasekm
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 09:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: potrzebna pomoc w konfiguracji kontrolera Hobbyking v3.0

Post autor: lasekm »

Artu pisze:
lasekm pisze:coś muszę źle robić mimo przeczytania instrukcji.
To może Przeczytaj jeszcze dwa razy... :roll:
Dzieki za wskazówki Artu!!! Myslalem ze od takich spraw sa takie fora.


Czytałem kilka razy i pewnie czegos nie rozumiem bo nigdy tego nie robilem.
Artu

Post autor: Artu »

A może warto poszukać odpowiedzi na forum (w już napisanych postach) a nie czekać, aż ktoś poda na talerzu...
Forum to nie knajpa, i nie ma tutaj kelnerów, którzy biegną na pstryknięcia palcami.
A po za tym w knajpie się płaci za obsługę, a tutaj samoobsługa i za darmo :-P

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=5697

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=4288

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=3779
lasekm
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 09:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lasekm »

dzieki Artu. Szkoda tylko ze z takim problem i dziwne masz porównania do Kelenerów. Zeby bylo z czego wybierac to najpierw musza byc zamieszczane odpowiednie pytania, odpowiedzi czy posty i wtedy mozemy mowic o samoobsludze. Nie wiem czy wszedles w linki ktore zamiesciles. Niewiele informacji a napewno nic o konfiguracji czy wskazowkach.

korzystajac z forum mam nadzieje ze znajduja sie tutaj osoby ktore mialy wczesniej do czynienia z podobnymi problemami i sprzetem i dla nich nie bedzie problemu komuś pomóc i wskazac co sie robi zle.

Potrafię korzystać z opcjii "szukać" i to rozbilem wczesniej. Nie udał mi sie znależć postów mowiących i opisujących podobny problem i jego rozwiazanie i dlatego zadaje takie pytanie.

Pozdr,
Artu

Post autor: Artu »

lasekm pisze:dzieki Artu. Szkoda tylko ze z takim problem i dziwne masz porównania do Kelenerów.
Zboczenie zawodowe :mrgreen:
lasekm pisze:Zeby bylo z czego wybierac to najpierw musza byc zamieszczane odpowiednie pytania, odpowiedzi czy posty i wtedy mozemy mowic o samoobsludze. Nie wiem czy wszedles w linki ktore zamiesciles. Niewiele informacji a napewno nic o konfiguracji czy wskazowkach.
I to powinno dać Tobie do myślenia... Skoro na setki platform które powstawały, powstają oraz będą powstawać na forum, jest bardzo mało (lub prawie nic) na temat FC z HobbyKig-a, to znaczy, że "temat nie wart uwagi"...
Sam mam to FC, ale do innych zastosowań. Ale skoro chcesz się męczyć, zamiast poczytać w co warto "wejść", to może zapoznaj się z tą stronką: KK Multicopter
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

lasekm użyj głowy. Myśl mocno jak możnaby to ustalić. Zazwyczaj pomaga.
lasekm
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 09:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lasekm »

Wiecie "Koledzy" każdy zaczyna od tego na co ma fundusze. Nie mozna od kogoś wymagać zeby na poczatek wydawal kilkaset zl w szczegolnosci ze to sa poczatki i wtedy latwo wszystko schrzanic niezależnie czy to jest sprzet za 100 czy 500zl.

Jak slysze plytka HK moze nie jest najlepsza i oczywiscie nie mozna od niej duzo wymagac ale na sam poczatek wystarczy i mozna tez latac.

Ja mam problem z zestrojeniem plytki z aparatura. W tym momencie mam zwykla 4 kanalowa aparaturę bez mozliwości konfiguracji, moze to ma wplyw?
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Tak ma. Kup jakąś lepszą.
lasekm
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 09:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lasekm »

No i udalo się. Dzięki użytkownikowi "żółtodziób" i jego wskazowkami udalo mi sie wszystko odpalić. Zwyka 4 kanałowa aparatura spokojnie wystarczy do uruchomienia. Dla niego nie bylo zadnego problemu opisac wlasnych problemow i na co zwrocic uwage gdy po raz pierwszy sam to robil.

Droga starszyzna forum czasami wystarczy troche dobrej woli i podpowiedzenie komuś jakiś sugestii czy wskazówek bo nie zawsze wszystko jest takie oczywiste bo diabel tkwi w szegolach gdy się to robi pierwszy raz. To nie jest jakas wiedza tajemna i nie jestesmy w szkole na klasowce gdy jeden uczen nie da sciągnąć innemu.

To jest forum gdzie ludze wymieniaja sie pytaniami , spostrzezeniami i zadaja pytania zwiazane z tematyka forum na ktore oczekuja jakies sensownej odpowiedzi.

Wiekszosc waszych postow jakie piszecie to użyj opcji szukaj i nic konkretnego!!!. Nie zawsze wszystkie pytania i odpowiedzi mozna znalezc w ten sposob. Rozumiem sa pytania non stop walkowane ale sa pytania rzadko poruszane. I taki było mój problem. Odnosze wrazenie ze jak nie masz sprzętu jaki My używamy to jestes bee i sam sobie radz, My Ci nie pomożemy. Kazdy ma to na co go stać, lepszy czy gorszy ale jakoś działa.

Pozdrawiam,
Artu

Post autor: Artu »

Lasekm, wybacz, ale bajek nie potrafię pisać.
Nigdy nie miałem do czynienia z tym FC, więc nie będę wymyślał.
Zauważ, że większość na forum, "startuje" od FC minimum MW (MultiWii), więc kto miał odpowiedzieć :roll:
Szkoda tylko, że Żółtodziób nie zrobił tego (opis konfiguracji FC KK) na łamach forum... :-/
Było by wtedy łatwiej pomóc (wskazać temat) komuś, kto chciał by się zaopatrzyć i "ulotnić" FC KK
Tak więc Widzisz kolego Lasekm, nie wszyscy chcą się dzielić swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami na łamach forum...
To skąd niby ma być czerpana taka wiedza, skoro jej nie ma na forum, tylko jest pokątnie propagowana poprzez PW, mail-e, komunikatory...
KonradRC
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 21 lut 2012, 04:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: KonradRC »

lasekm zrób dobry uczynek i pokaż "niektórym" jak powinny wyglądać fora internetowe - opisz proszę jak to wszystko skonfigurowałeś - najlepiej w nowym wątku.

Z całym szacunkiem ale z szukaniem jest problem a czemu? A temu że odpowiedzi na posty w stylu - mam problem... są zaśmiecane nie konkretnymi odpowiedziami tylko jakimiś emocjonalno - terytorialnymi gierkami (polecam przeczytać książkę Roberta Antona Wilsona - Powstający Prometeusz - a zwłaszcza rozdział drugi - poświęcony właśnie EGO czyli obwodowi emocjonalno terytorialnemu). Odpowiedzi powinny być merytoryczne - no i jeszcze jedno: zapomniał wół jak cielęciem był... :-)
ODPOWIEDZ