Jaka platforma do dalekich i spokojnych lotów?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Jaka platforma do dalekich i spokojnych lotów?

Post autor: bodziobsz »

Witam.
Jako że latam już dosyć długo i zawszę mnie ciągneło do FPV a przyszły "lepsze czasy" z moim budżetem mam do was pytanie o platformę.
Przeglądam to i inne fora już jakiś czas i muszę powiedzieć że "łeb" mi pęka od informacji na temat platform ale nie mogę się zdecydować.
Główne założenia są takie żeby dało się złożyc samolot, najważniejsze to skrzydła w połowie.
Rozpiętość od ~1.7m do ~2m. Chciałbym też troszkę poszybować.
Z tego co się już zorientowałem to najbardziej zbliżony do moich oczekiwań jest Skywalker 1.7 lub 1.9, PredatorFPV 2m lub Ursus.
I teraz tak: Podobno Predator ma gorsze właściowści jeżeli chodzi o szybowanie niżeli SK. Ale SK ma miękkie skrzydła (podobno).
Ursus też nie jest zły ale rzeba by się nakombinować przy budowie żeby był rozbieralny.
Najbardziej po głowie chodzi mi jednak ten SK 1.9m plus jakieś wzmocnienia.

Moje wyposażenie to:
Silnik C3536/5 KV1450 - 655W - http://abcrc.pl/p/118/2546/silnik-c3536 ... yczne.html
Reg ESC Budget 50A 2-5S http://abcrc.pl/p/146/2684/esc-budget-5 ... y-esc.html
Link Video 1.2GHz Sunsky 800mW http://www.sunsky-online.com/product/de ... t.id=13087
Link RC Turnigy 9x z modułem Rmielc LRS http://www.foxtechfpv.com/400470mhz-fre ... p-274.html
Cyclops NOVA OSD z funkcją RTH

Myślę że ten motor jednak będzie za mocny do tych modeli co podałem ale cóż już się kupiło.
Proszę jeszcze o linka gdzie można kupić antenki do Video tzw "koniczynki", wiem że można łatwo je zrobić ale wolałbym kupić gotowe.
I jakie śmigła kupić do tego motorka?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Jak chcesz też poszybować to Easy Glider będzie dobry.
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

skywalker jest najpewniejszą platformą z tego co wymieniłeś, nie latałem nim bo przesiadłem się z easystara na maje bormateca ale kilku modelarzy u mnie na lotnisku pod amsterdamem nimi lata i sobie chwalą. Silnik w sumie mógłbyś zapiąć właśnie w maji ale przy dużej ilości sprzętu potrzebowałbyś trochę pasa na "lift off"

Tutaj masz linka do Maji cena podstawowa modelu 180cm to €199 trochę przepłacona platforma ale powiem Ci że po około 10 lotach samolot nadal wygląda u mnie jak nowy więc jestem zadowolony.

Plusy Maji:
- Duża dobrze zbudowana platforma z zapasem miejsce na osprzęt i lipo
- Świetne właściwości lotne nawet przy stosunkowo dużym wietrze
- Wzmocnione skrzydła nie gną się jak w niektórych piankowcach
- Fajny system dostępu do elektroniki, która też jest dość dobrze chroniona w razie kreta
- na 2x5000mAh przy normalnej pogodzie latam ponad godzinę i wracam jeszcze z zapasem.
- Platforma na długi czas

Na minus:
- Cena
- Cena
- Przy gratach FPV ciężko wystartować z reki samemu
- Z podwoziem potrzebujesz sporego pasa
- Waga własna
- Po wyrobieniu pianki zawiasy do naprawy

Robiłem zdjęcia z budowy, jak to tylko uporządkuje to wrzucę na forum może to komuś pomoże przy podjęciu decyzji.

Ursus jest co prawda rodzimą produkcją którą warto by wspierać właśnie kupując ją ale jakoś się nie przekonałem. Widziałem relację z budowy ktoś tutaj na forum go robił i po nastu lotach wyglądał tak średnio ciekawie ale kto wie może pilot agresywny więc i model miał kilka twardych lądowań.
Artu

Post autor: Artu »

Jeśli chodzi o "produkcję krajową", to jest jeszcze Platforma FPV "Drona"...
Co prawda jeszcze mało testowana, ale ktoś się musi wreszcie "poświęcić" :mrgreen:
Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Post autor: bodziobsz »

jelcyn pisze:Jak chcesz też poszybować to Easy Glider będzie dobry.
Tak tylko on jest chyba mały a wersja pro ma śmigło z przodu czego chciał bym uniknąć.

Tą Mają to zabiłeś mi teraz gwoździa :) Ona jest cała wykonana z EPP? i czy skrzydło można złożyć w połowie do transportu? Cena jest jeszcze do przyjęcia jeżeli jest to samolot na dłużej.
Tylko jego waga jest trochę duża ile np bym polatał na pakietach 2x 3300? I z tą wagą nie jest za szybki?

A jeżeli SK to którego? wersję 168cm czy 1.9m? duża jest różnica między nimi? Nie ukrywam że jego cena co do właściwości lotniczych jest raczej dobra.

Ta Drona też wydaje się całkiem niezła tylko znowu pytanie jak z jej składaniem by było do transportu? I kiedy była by dostępna w wersji przynajmniej EPO.

Ale zauważyłem też na stronie z tą Mają inny model a mianowicie VAMP (w sumie to jest taka Drona tylko wykona z EPP :) )
http://bormatec.com/xtc/product_info.ph ... c8ae6827a4
Zrobiony z EPP. Z tego co piszą to rozbieralny także. I cena jest dosyć dobra. Co o tym myślicie?

I jakie śmigło by zastosować przy takim silniczku? Pakiety to 2x Turnigy 3300 20c
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Powiedzmy sobie szczerze kazdy model zdolny do unieienia dodatkowych 200gram nadaje sie na platforme fpv.
Awatar użytkownika
adriano
Posty: 220
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2010, 22:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adriano »

a Vega 1,6m będzie zła?
Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Post autor: bodziobsz »

A jak z jej nośnością? i rozkładaniem? Około godzinne loty są możliwe?
Awatar użytkownika
miksell
Posty: 475
Rejestracja: wtorek 26 paź 2010, 23:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: miksell »

bodziobsz pisze:A jak z jej nośnością? i rozkładaniem? Około godzinne loty są możliwe?
Moja vega z pełnym FPV waży ok 1,7 kg. Starcza to na 30 min lotu, bez oszczędności prądu. Możliwe jest odchudzenie Vegi i lot oszczędny, ale nie wiem czy na godzinę się uda ;-)
modele: Vega FPV, Hellcat ESA, X900 copter
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

U mnie podobna waga do lotu na 3s5000mAh przy bezwietrznej pogodzie 2 loty po 34min z 1 pakietu lądowałem z zapasem na 2 min lotu około 9,4v na pakiecie przy obrotach 40% wznosić już się nie chciała ale i nie opadała . A bo zapomniałbym też mam Vegę 2 i dodatkowe 150gram ołowiu bo planowałem aparat jeszcze zamontować .
To jest skrzydło monolit 1,6m ciepasz i leci , żadnych gumek składania rozkładania .
Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Post autor: bodziobsz »

W sumie to źle że nie napisałem ale już jakiś czas temu kupiłem SK 1900m i jest git.
Przy dosyć dużym wietrze ważący coś koło 2kg samolot mogę wyrzucić bez silnika i stoi w miejscu :)
A przy większych podmuchach idzie w górę. Także do szybowania jest ja najbardziej ok :)
Awatar użytkownika
vintersky
Posty: 471
Rejestracja: piątek 28 paź 2011, 17:51
Lokalizacja: Warszawa / Józefów

Post autor: vintersky »

Panowie gdzie można Skywalkera rozsądnie zakupić (najlepiej większą wersję)? Chodzi mi realne koszta nie samego zakupu, ale także i transportu do PL.
Się lata, się testuje, się mądrzy!
Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Post autor: bodziobsz »

Ją kupowałem na bevrc. I teraz chyba też tylko tam mają ta wersje większą. Ale jak patrzyłem to jest teraz jakąś niby lepsza czarna ze zmienionymi tymi skrzydłami dużymi do lepszego szybowania.
Awatar użytkownika
Yazutsu
Posty: 668
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 01:18
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Yazutsu »

vintersky,
Też szukałem, i najlepiej by było kupić na bevrc ale tam są jakieś chore koszta wysyłki 40$.
Niby przy zamówieniu powyżej 200$ jest free shiping ale paczka nie może mieć więcej jak 3kg.
Problem polega na tym że wg nich SW waży 2,7kg i dobrać coś wartego zakupu i ważącego 300g za 80$ to się chyba nie da.
Gdzieś czytałem że ktoś zamówił dwa SW i załapał się na darmową wysyłkę, jak by się udała taka sztuka to jestem chętny na tą drugą gdybyś chciał zamawiać.
Andrzej
ODPOWIEDZ