Żyroskop do stabilizacji lotek samolotu!

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bartexxx21
Posty: 170
Rejestracja: piątek 10 cze 2011, 17:18
Lokalizacja: Mazury

Żyroskop do stabilizacji lotek samolotu!

Post autor: bartexxx21 »

Nie wiem, czy temat był, ale jak wpiąć żyroskop, np. taki:
http://allegro.pl/zyroskop-hk401b-i2172526518.html
aby stabilizował lot modelu przez lotki na skrzydłach? Czy takie coś się sprawdza?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Temat był i to dawno temu :-) Nawet z tego powodu że przedawniony to już nie można kupić (nie ma w ofercie HK) najlepszego żyrka do tego celu czyli TG-380.
Samolot idzie jak po szynach z takim żyrkiem....chociaż kiedyś dawno dawno temu Kefir spadł bo mu się wtyczka w tym wypięła...
Poczytaj wątek na RCGroups o zastosowaniu żyroskopów w samolotach....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

Rurek pisze:najlepszego żyrka do tego celu czyli TG-380.
nie podzielam tej opini, chyba że moje jest uszkodzone. Zyrko po ustawieniu wprowadzało oscylację (efekt delfinka) albo w ogóle słabo działało
bartexxx21
Posty: 170
Rejestracja: piątek 10 cze 2011, 17:18
Lokalizacja: Mazury

Post autor: bartexxx21 »

A to żyrko, które podałem w pierwszym poście? Nie nada się???
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

A rozważałeś FY20a II lub bardziej rozwojowe bo po wgraniu odpowiedniego softu i coptera na tym ulotnisz , chodzi o FY30
I tak skończysz na LawMate
Artu

Post autor: Artu »

Ja mam zamiar poeksperymentować z HobbyKing Multi-Rotor Control Board V2.1 (Atmega168PA), jako stabilizatorem do "płatowca" Jest odpowiedni wsad do Atmegi, Aeroplane :-P
bartexxx21
Posty: 170
Rejestracja: piątek 10 cze 2011, 17:18
Lokalizacja: Mazury

Post autor: bartexxx21 »

Roman pisze:A rozważałeś FY20a II lub bardziej rozwojowe bo po wgraniu odpowiedniego softu i coptera na tym ulotnisz , chodzi o FY30
Oj to już jest porządny sprzęcik, a ja myślałem, że za 40zł będę miał bardzo proste żyrko, które trochę będzie stabilizowało. Nie chodzi o stabilizację, jak w Jumbo Jet'cie :mrgreen:

A to które podałem spełni te warunki bez żadnych przeróbek- tzn. wpinam do serw lotek i mam odrobinę stabilniej, czy nie?
Artu

Post autor: Artu »

Rurek pisze:Nawet z tego powodu że przedawniony to już nie można kupić (nie ma w ofercie HK)
A to co, jajko Kolumba :roll: Hobby King 401B AVCS Digital Head Lock Gyro :shock:
Stock 10+ Price $11,99 :mrgreen:
bartexxx21
Posty: 170
Rejestracja: piątek 10 cze 2011, 17:18
Lokalizacja: Mazury

Post autor: bartexxx21 »

A czy żyroskop:
http://allegro.pl/zyroskop-hk401b-i2172526518.html
nada się do tego celu, czy nie. Jak tak, to czy podłączenie wymaga tylko podłączenia go do serw,a jeśli nie, to czemu?
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

bartexxx21 pisze:
Roman pisze:A rozważałeś FY20a II lub bardziej rozwojowe bo po wgraniu odpowiedniego softu i coptera na tym ulotnisz , chodzi o FY30
Oj to już jest porządny sprzęcik, a ja myślałem, że za 40zł będę miał bardzo proste żyrko, które trochę będzie stabilizowało. Nie chodzi o stabilizację, jak w Jumbo Jet'cie :mrgreen:

A to które podałem spełni te warunki bez żadnych przeróbek- tzn. wpinam do serw lotek i mam odrobinę stabilniej, czy nie?
analizując profil tego forum to chyba z czasem będziesz myślał o wożeniu kamerki + AV + inne duperele , włożysz badziewne żyrko które ogłupieje jak włączysz tor AV i kasa w błoto.

edit :
zapomniałem napisać że serwa też powinny być sprawdzone pod tym względem .
Kolega też chciał tanim kosztem zrobić na prostych żyrkach z HK kupił 3szt i niestety wariowały jak włączył AV . ( to były te żyroskopy samolotowe z regulacją z innego kanału , nie pamiętam nazwy)
I tak skończysz na LawMate
bartexxx21
Posty: 170
Rejestracja: piątek 10 cze 2011, 17:18
Lokalizacja: Mazury

Post autor: bartexxx21 »

Dzięki za rzeczową odpowiedź!
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Chyba nie warto dawać 70zł za żyrko do stab samolotu. Lepiej dozbierać na lepszy system.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Artu pisze:
Rurek pisze:Nawet z tego powodu że przedawniony to już nie można kupić (nie ma w ofercie HK)
A to co, jajko Kolumba :roll: Hobby King 401B AVCS Digital Head Lock Gyro :shock:
Stock 10+ Price $11,99 :mrgreen:
Nie doczytał gapa do końca :-P :-P :-P
już nie można kupić (nie ma w ofercie HK) najlepszego żyrka do tego celu czyli TG-380.
hi hi hi
NIE MA JUŻ TG-380 W HOBBYKINGU :-(
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

niestety wariowały jak włączył AV

Serwa trzeba zaekranować np. folią alu.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Szczerze to nie podzielam entuzjazmu Rurka odnośnie TG-380 chyba ze występowały w jakichś różnych wersjach bo moje albo telepało maszyną albo tak zamulało stery jakbym cegłą leciał. A może nie miałem dość cierpliwości żeby je porządnie ustawić....
Ten wredny...
ODPOWIEDZ