XT60 - a cena !?!?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Jurij80
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 20:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

XT60 - a cena !?!?

Post autor: Jurij80 »

Witam Panowie, i kolejne pytanie z serii "początkujący"...

Postanowiłem zakupić szereg pierdół, typu wtyczki, koszulki, śrubki (najlepiej nylonowe)... i tu zderzyłem się z szarą (a nawet czarną - ciśnie się du..) polską rzeczywistością, bo prześledziłem sprawę konkretnie tylko dla złącza XT60:

I tak, oczywiście w HobbyKing koszt 5 par XT60 to 3,19 USD (dzisiaj, tj. 13.02.12 r., PayPal za dolara to 3,27 zł), po przeliczeniu wychodzi 10,43 zł. Gdybym wziął przesyłkę rejestrowaną do 100g tylko dla tego jednego zakupu (oczywiście logika podpowiada - pozostało jeszcze 61g do uzupełnienia!) to cena jednostkowa pary XT60 to 4,70 zł (3,19 USD + 3,99 USD = 7,18 USD * 3,27 zł = 23,48 zł (za 1 parę, 23,48 zł / 5 = 4,70 zł)

Najtaniej (ale niebieskie - nie wiem czy oryginalne - w opisie nawet lepsze niż żółte!) znalazłem na allegro, cena jednostkowa za parę - 4,00 zł, po przeliczeniu w ten sam sposób (za list polecony 4,50 zł) wychodzi za 1 parę przy zakupie 5 około 4,90 zł.

Kolejne sklepy polskie przedstawiają się następująco za 1 parę XT60 (w kolejności - po cenie za parę, BEZ UWZGLĘDNIENIA JESZCZE KOSZTÓW PRZESYŁKI!!!):

rc-electrotown.pl - 4,80 zł
emodel.pl - 4,90 zł
rctrax.pl - 5,00 zł
abc-rc.pl - 5,70 zł
gimmik.pl - 5,99 zł
modele.sklep.pl - 5,99 z
defcon.com.pl - 6,00 zł
aircombat-modele-rc.pl - 6,00 zł
xsonic.pl - 7,00 zł
auta-rc.pl - 7,00 zł
nastik.pl - 7,50 zł
rc.susco.pl - 12,00 zł

Tutaj nie bawiłem się w szczegółową rozpiskę ceny + przesyłki, bo sama cena pary jest już większa niż wcześniej prezentowana - więc nie ma sensu.

Aha, za namową forumowicza oczywiście sprawdziłem własne podwórko, tj. Gdynię i... polecane sklepy typu MagServ, Elmis, jeszcze jeden obok (nie pamiętam nazwy) nie miały, nie mają tego typu "gadżetów".

ALBO O CZYMŚ NIE WIEM, ALE WEDŁUG MNIE JEDYNYM ROZSĄDNYM ŹRÓDŁEM ZAKUPÓW NAWET "PIERDÓŁ" JEST HOBBYKING. TU SPRAWĘ PRZEDSTAWIŁEM TYLKO DLA JEDNEGO PRODUKTU WIĘC OSZCZĘDNOŚCI ROSNĄ W PARĘDZIESIĄT ZŁOTYCH PRZY WIĘKSZYM ZAKUPIE.

I teraz po moich długich wywodach w końcu pytanie (bardziej prośba):
POPRAWCIE MNIE!!! POKAŻCIE MI SKLEP (ogólnodostępny, nie na miejskim osiedlu przy lesie) GDZIE ZROBIĘ ZAKUPY W NORMALNEJ CENIE, BO TE POLSKIE SKLEPY TO ...
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Jak kupuję w Polsce to tylko u Mirka w abc-rc, zawsze mam to co chciałem i ceny przyzwoite. No i najważniejsze dobry kontakt ze sklepem.
pozdrawiam
Marcin
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Re: XT60 - a cena !?!?

Post autor: jedrus »

Jurij80 pisze:ALBO O CZYMŚ NIE WIEM, ALE WEDŁUG MNIE JEDYNYM ROZSĄDNYM ŹRÓDŁEM ZAKUPÓW NAWET "PIERDÓŁ" JEST HOBBYKING.
Trudno się z tym nie zgodzić... i pewnie dlatego znakomita większość z nas kupuje notorycznie w HK różne różniste rzeczy za niemałe pieniądze :lol:
Awatar użytkownika
HaNsKlOsS
Posty: 492
Rejestracja: środa 14 kwie 2010, 20:11
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: HaNsKlOsS »

też kupuje w Chinach czasem za to mam inną refleksje
porownujesz chińską hurtownie do polskiego sklepu
liczyłeś wszystko do kupy? vat , dochodowy , celny, ZUS? reszta kosztów związana z prowadzeniem działalności? czy patrzysz tylko na twoj tyłek.. patrz tak dalej, za niedługo nie bedziesz miał co do gara włożyć bo w tym kraju i tak sie nic nie produkuje , bo przecież taniej kupić w chinach , handel też jest sprzedany.. za to mamy podatek od deszczu zus srus vat podatek od enviromental pollution PIP PIH , ACTA i inne c iulstwa ,, a Chińczyk wesoło kopiuje produkty , technologie i sprzedaje nam na potęge bo nie ma tychg obciążeń.
daj człowieku spokój wtyczki po 5zł liczyć heh
|PROTOS CARBON AC3X|T-Rex 450 BEASTX FBL|Ritewing Zephyr..|TLRS 433|MK DJI
fnatic
Posty: 22
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 17:17
Lokalizacja: Marki//Wawa

Post autor: fnatic »

No jak ty oszczędzasz już na wtyczkach to co będzie później... Polecam abc-rc.pl
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

Jurij80, podziwiam że Ci sie chce rozpoczynać dyskusję na taki błachy temat... ;)
kup gdzieś przy okazji, 5zł w tę czy drugą stronę to nie majątek, bo to są na prawdę groszowe sprawy
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Ja tam brałemz hk i nie zwracałem uwagi na cenę bo na pewno taniej niż z pl :roll:
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

HaNsKlOsS pisze:iczyłeś wszystko do kupy? vat , dochodowy , celny, ZUS? reszta kosztów związana z prowadzeniem działalności? czy patrzysz tylko na twoj tyłek.. patrz tak dalej, za niedługo nie bedziesz miał co do gara włożyć bo w tym kraju i tak sie nic nie produkuje , bo przecież taniej kupić w chinach
Dokładnie tak!
Jurij80 pisze:POPRAWCIE MNIE!!! POKAŻCIE MI SKLEP (ogólnodostępny, nie na miejskim osiedlu przy lesie) GDZIE ZROBIĘ ZAKUPY W NORMALNEJ CENIE, BO TE POLSKIE SKLEPY TO ...
Jak dla mnie to wszystko co podałeś wyżej to ceny normalne, a nawet w niektórych przypadkach nieco za mało.
woyu
Posty: 385
Rejestracja: sobota 18 cze 2011, 11:56
Lokalizacja: Kaszëbë

Post autor: woyu »

A u Pana Wiesława byłeś na Władka naprzeciwko skarbówki ??? Jak coś pilnie potrzebuję to sklep jak znalazł !
Jurij80
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 20:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post autor: Jurij80 »

Będę musiał tam zobaczyć. Nawet nie wiedziałem, że tam coś jest. Dzięki.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: Gmeracz »

Jurij... Dopisuję się do kolegów... Latanie jako taki nigdy nie było i nigdy nie będzie relatywnie tanie. Próbowałem jego bardzo wielu postaci i form. I ZAWSZE wiązało się to z większymi niż powierzchownie pokazuje to TV lub prasa, kosztami. I ZAWSZE wiązało to się z wyrzeczeniami aby zrobić coś dla tego hobby kosztem innych planów w życiu. I NA PEWNO nie będzie dostępne dla każdego. To naturalna selekcja... Zawsze można w końcu poprzestać na Teleexspressie o 17-tej...

Mam wrażenie, że trochę jesteś przewrażliwiony. Parę zł. w ta czy w tamtą... No bez jaj... To nie bułki czy rzodkiewka. Czy warto spędzać czas na takich dywagacjach? Co to jest w porównaniu np. do kosztów łopat dużego helika za 300 zł? Albo kosztów próby zrobienia figury, gdzie pół modelu poszło tak o... od ręki do kosza? Mam wrażenie, że nie przeżyłeś jeszcze prawdziwego kreta i załamki którą się wtedy przeżywa... Albo wymarzonego uprgrade'u modelu gdzie połowę wymieniasz i aż szkoda ci wyrzucać stare części, no bo... bo są jeszcze całe i może się do czegoś przydadzą?

Mam wrażenie, że lepiej nabrać powietrze w płuca i czas spędzony na pisanie tego maila poświęcić np. na zarabianie dodatkowej kasy na te modele. Jeżeli faktycznie tak ci na tym zależy. Po prostu lepiej się to opłaci :lol:

I jeszcze ostatnia sprawa: Jako człowiek trochę oddalony mam chyba inny niż ty widok na polski rynek - u muszę stanąć w jego obronie. Mam do dyspozycji pół świata w czasie 2-10 dni. Ceny w PL są bardzo dobre i wyważone kolego. Każdy kto prowadził działalność w PL borykał się z wieloma koszmarnymi kosztami i wie, o czym mówię.

Więc podziwiam wielu, którzy potrafią utrzymać ceny na dobrym poziomie. Dodam, że nawet dla mnie atrakcyjnym. Opłacało mi się kilka razy - z UK - zamówić coś z PL bo było szybko, tanio i dobrze.

Więc - żartobliwie i trochę jednak poważnie - nie pitol mi tu kolego :mrgreen: albo przerzuć się na mizianie flądr w Morzu Karaibskim...
Od śmigła...
ODPOWIEDZ