Nano tri/quadro - copter

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Co da najcieńszych kabli, tutaj masz 36AWG za niecałe 2 zety http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... r_Red.html
A jak byś potrzebował 24AWG czy inne to przecież tu i trochę masz http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... sortlist=W
Pozdro
Awatar użytkownika
GoldTiger
Posty: 302
Rejestracja: sobota 04 lut 2012, 00:05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Post autor: GoldTiger »

Dzięki Lee.
Coś czuje że będe musiał zamówić inne regulatory do nano copterka. Z ciekawości wezmę wtedy tez ten przewód.

Pozdrawiam
What I've felt, what I've known
Sick and tired, I stand alone
Could you be there, 'cause I'm the one who waits for you
Or are you unforgiven, too?
Awatar użytkownika
GoldTiger
Posty: 302
Rejestracja: sobota 04 lut 2012, 00:05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Post autor: GoldTiger »

Hej,
Dotarły w końcu do mnie zamówione rzeczy. Straasznie długo to trwało. Ponad miesiąc od zamówienia do odebrania. Chociaż sama wysyłka z Hongkongu do Polski + przygoda z urzędem celnym trwała 4 dni :roll:

Wszystko prezentuje się świetnie.

Obrazek


5 sztuk silników po 5g + 5 regli po 6g
5 sztuk silników po 2g + 5 regli 0,3g

Do tego śmigła 3x2 prawie i lewe. Miały być jeszcze 5x3 prawe i lewe. Niestety chińskie rączki się machnęły i mam same lewe :-( Orientuje sie ktoś gdzie dostane takie właśnie śmigła tylko że prawe? Znalazłem tylko na ABC-RC jak narazie ..

Co do silników to są tak malutkie że szok.

Obrazek Obrazek


Pozostaje teraz wykonać dobry projekt i złożyć to do kupy.
Człowiek który składał podobnego maluszka użył profili 3x3mm, które okazały się zbyt "delikatne" i należało ramę wzmocnić. Zastanawiam sie teraz czy użyc 4x4 czy 5x5mm. Chyba skończy sie na tym że wykonam dwie ramki i wyjdzie w praniu co i jak.
Kolejnym problemem jest brak otworów montażowych w FC. Cienka gąbeczka i taśma dwustronna poradzi sobie z tym?

Jak tylko coś ruszy to zaktualizuje temat :-)

Pozdrawiam!
What I've felt, what I've known
Sick and tired, I stand alone
Could you be there, 'cause I'm the one who waits for you
Or are you unforgiven, too?
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Z tą paczką to miałeś pecha, po miesiącu, UC, nie ten towar...
Ja tam zawsze dostałem co chciałem z HK i dostaje paczki po ok. 10 dniach od wysłania i odebrania, parę dni temu odebrałem paczkę z HK, doszła po 11 dniach.
A co do tematu, muszę przyznać że bardzo małe te silniczki, a śmigła to chyba będą te 3x2, ale najlepiej to sam sprawdź z pomocą wagi i sam się dowiesz na jakich lepszy ciąg.
A jak byś nadal chciał te 5x3 to zamów je z HK, paczka 100/200g na 99% nie pójdzie na UC i powinna dojść dużo szybciej niż ta poprzednia.
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

GoldTiger pisze:Człowiek który składał podobnego maluszka użył profili 3x3mm, które okazały się zbyt "delikatne" i należało ramę wzmocnić. Zastanawiam sie teraz czy użyc 4x4 czy 5x5mm. Chyba skończy sie na tym że wykonam dwie ramki i wyjdzie w praniu co i jak.
raczej nie celował bym w tego typu materiał na rame. Przy takiej wielkości i masie całkowitej modelu to mógłbyś rame zrobić podobną do tej, wyciąć z plexy 3mm i będzie wystarczająca i niemal ze niezniszczalna. Można by też zastosować g10 1,5mm ale nie wiem jak to się sprawdzi, czy nie będzie za wiotkie

Obrazek

wątek na RCG: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1562854
Awatar użytkownika
GoldTiger
Posty: 302
Rejestracja: sobota 04 lut 2012, 00:05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Post autor: GoldTiger »

Taka rama wygląda ciekawie. Zbierając informacje jakiś czas temu natrafiłem na coś takiego

ObrazekObrazekObrazek

Również z laminatu. Przyciąga niewątpliwie oko. Pomyślę nad takim rozwiązaniem.

Mam drobne pytanie do osób w temacie. Jeśli silnik ma sugerowane śmigła 5x3, to zrobie mu krzywdę montując 5x3 trzyłopatowe? Takie jak te http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__23463__5030R_green_Three_Blade_Propeller_ABS_3pc_.html

Pozdrawiam
What I've felt, what I've known
Sick and tired, I stand alone
Could you be there, 'cause I'm the one who waits for you
Or are you unforgiven, too?
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

o do śmigła przy tak małym rozmiarze 1 cal może mieć spore znaczenie. Co prawda nie miałem do czynienia z tak małym napędem ale wydaje mi się ze 1 cal w tą czy w tą przy tym rozmiarze śmigła nie bedzie bez znaczenia.
ODPOWIEDZ