Linie wysokiego napięcia

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Linie wysokiego napięcia

Post autor: TorFPV »

Czy linie wysokiego napięcia wpływają na zasięg RC i Video ? Gdzieś o tym czytałem tylko nie mogę tego znaleźć a chciałbym się dowiedzieć czy mogę latać w pobliżu takich lini.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Raczej nie wpływają. Mam film jak startuję i latam nad i w okolicy lini bardzo wysokiego napięcia.
Awatar użytkownika
Radzu
Posty: 317
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 00:10
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Radzu »

Dopóki nie wlecisz pomiędzy druty to nie masz się co przejmować.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Chodzi mi o to że między mną(nadajnikiem) a modelem(odbiornikiem) są 2 linie wysokiego napięcia nad którymi przelatuję 3 metry . Ale jeśli jest tak jak mówi Radzu to nie mam się czego obawiać :-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

...ale latanie 3m nad linią musi skończyć się niepowodzeniem - kiedyś :mrgreen:
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Może być różnie. Zależy od modelu. Ciągle latam pod, nad i pomiędzy liniami. Przeciągam po nich anteną rc bo jest dość długa. Widzę wtedy zakłócenia rc ale nadal wszystko działa. Raz zwarłem anteną 2 fazy. Powstał 2 metrowy łuk elektryczny a połowa anteny wyparowała. Niestety poległ wtedy odbiornik rc którego zasięgł spadł do 300 metrów.

Nie sprawdzisz to się nie dowiesz.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Ja miałem niedawno okazję polatać nad jakąś linią WN i to chyba całkiem sporego WN.
RC było na DL z podglądem RSSI. Wyraźnie można było zaobserwować spadki RSSI o 20-30% jak linia stawała między nadajnikiem a modelem. W video było trochę zakłóceń ale raczej pomijalne.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

raz zapragnołem filmować elektrownie wiatrową i gdy pomiędzy modelem a radiem stanoł wiatrak straciłem kontrolę nad modelem.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: misiekkk »

Ja tam znawcą nie jestem, staż za niski ale mojej Bety szukałem przez 4 miesiące jak mi się zachciało polatać koło linii SN ( 15kV ) na granicy mojego zasięgu.

Ale to jeszcze było na odbiorniki Walkery 2801 Pro który czasami po zaniku napięcia przełączał się w failsafe a czasami nie - ot taka modelarska odmiana rosyjskiej ruletki.

Feralnego dnia chciałem sfilmować przelot paralotni na tle zachodzącego słońca a skończyło się zerwaniem zasięgu właśnie w pobliżu linii SN i ucieczką Bety w nieznanym kierunku na pełnym gazie.

Znalazłem ją dzięki znajomemu rolnikowi 4 miesiące później - kombajnista buraczany miał dobry wzrok - i to w nocy ;-)
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Na granicy zasięgu to się trzeba trzymać daleko od wszystkiego co ma związek z prądem.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

jelcyn pisze:Na granicy zasięgu to się trzeba trzymać daleko od wszystkiego co ma związek z prądem.
Ja bym też uciekał od nadajników GSM i TV :roll:
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Dzięki Panowie za odpowiedzi. A za pytam jeszcze : Czy ktoś latał blisko torów ? Wpływają one też jakoś na zasię RC i Video ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

toretto1995 pisze:Czy ktoś latał blisko torów ? Wpływają one też jakoś na zasię RC i Video ?
Blisko torów? Nie za bardzo wiem jakby to miało wpłynąć na zasięg, ale kiedyś robiłem testy zasięgu RC właśnie na torach, w mojej okolicy to był jedyny tak długi otwarty teren, zasięg aparatury Spektrum wyniósł 1,8km przy widoczności anten, w powietrzu znaczniej mnie ;) Także może tory poprawiają zasięg? ;)
ODPOWIEDZ