Quadrocopter - elektryczny schemat

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

lalamido pisze:Jacy co niektorzy sa madrzy tutaj, jak sie nie ma nic do powiedzenia to po co cokolwiek nic nie wnoszacego pisac? Z nudow?
Naprawdę źle już z Tobą, zaczynasz mówić sam do siebie :shock:
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

lalamido pisze:
Wojekkk pisze:Tak naprawde jest w tym tekscie to czego szukasz. Na forum tez to jest. Nawet w dziale dla poczatkujacych tez to jest wyjasnione kilka razy. Patrz "Sposoby kodowania" oraz przejzyj "Slownik Fpv" na forum.

A co do tych on off-ów to czy aby kolega nie zatrzymal sie na etapie atari i joysicka
"5 Blaszanych Styków" Ach :)

Jacy co niektorzy sa madrzy tutaj, jak sie nie ma nic do powiedzenia to po co cokolwiek nic nie wnoszacego pisac? Z nudow?
Kolego lalamido - o co Ci konkretnie chodzi, jaki masz problem z odbiornikiem i tego jak komunikuje się z FC czy serwami?
Jeśli szukasz aparatury RC w konkretnym systemie transmisji to to jest temat który powinieneś ZGŁĘBIĆ i ewentualnie DOPYTAĆ.
W podanym przez Wojtekk linku jest naprawdę MNÓSTWO ciekawych informacji i to wprowadzających w temat transmisji RC. Czemu wybrzydzasz? Nie takich informacji oczekiwałeś? To jakich?
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: Gmeracz »

lalamido pisze:Jacy co niektorzy sa madrzy tutaj, jak sie nie ma nic do powiedzenia to po co cokolwiek nic nie wnoszacego pisac? Z nudow?
Nie z nudów tylko z potwornego zmęczenia, bo jesteś kolejną milionową osobą chcącą mieć "podane na tacy", która wskakuje na forum i od razu jedzie po bandzie. A w tematach jest od cholery podpiętych wątków właśnie dla ciebie kolego...
Nikt ci nie broni pytać i chętnie pomagamy sobie nawzajem, ale nikt też nie będzie specjalnie dla ciebie pisał elaboratów o zupełnych podstawach, których jest kilka ton banalnie łatwych do znalezienia w necie.
Kiedy zaczynałem z helikami najpierw siedziałem przez 3 tygodnie aby wgryźć się w temat zanim zadałem pierwsze pytanie. A ty ile czasu poświęciłeś na znalezienie odpowiedzi na te pytania?
Od śmigła...
lalamido
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 16:31
Lokalizacja: gdansk

Post autor: lalamido »

Spoko, spoko, czytam czytam

Jak narazie to nie znalazlem schematu elektrycznego. Jesli ktos wie gdzie to jest to prosze o link. I nie wybrzydzam, wszystko czytam co podane.

I zle ze mna nie jest tylko nie rozumiem ludzi ktorzy narzekaja ze pisze post i sie pytam o cos. Jesli komus to nie odpowiada, wystarczy nie czytac.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Jacy co niektorzy sa madrzy tutaj, jak sie nie ma nic do powiedzenia to po co cokolwiek nic nie wnoszacego pisac? Z nudow?
Nic nie wnoszącego? Kolego wyjaśnijmy sobie coś raz na zawsze ok? Rejestracja na forum nie oznacza że wykupiłeś abonament na pomoc techniczną z zakresu modelarstwa która ma obowiązek za ciebie znaleźć i podać ci odpowiedź na każde choćby najdurniejsze pytanie. Owszem - jak ktoś ma problem to pomagamy sobie nawzajem ale jeżeli komuś nie chce się poświecić kilku minut na samodzielne poszukanie podstawowych i idiotycznie prostych do znalezienia informacji to wybacz. Schematy połączeń elektrycznych kopterów są na stronie każdego ich producenta. MK ma swoje, Cyberdrone ma swoje, MultiWii też i wszystkie z obrazkami.
Bedac upierdliwym jak ty, moge powiedziec ze to nic nowego nie wnosi.
Jeżeli nie potrafisz skorzystać z dostarczonych linków i informacji to nic na to nie poradzę.
Napomknę tylko że za brak kultury i obcesowo-roszczeniowe traktowanie forumowiczy można stąd szybko polecieć...
Nie napisales czy sa to przekazniki on/off czy jakas transmisja czy moze potencjometry....
Nie napisałem bo w odbiorniku modelarskim nie ma takich rzeczy jak przekaźniki czy potencjometry - z resztą wiedziałbyś to jakbyś przeczytał ze zrozumieniem dostarczone materiały. W połączeniu kopter-odbiornik też nie.
Ten wredny...
lalamido
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 16:31
Lokalizacja: gdansk

Post autor: lalamido »

Verid pisze:
Jacy co niektorzy sa madrzy tutaj, jak sie nie ma nic do powiedzenia to po co cokolwiek nic nie wnoszacego pisac? Z nudow?
Nic nie wnoszącego? Kolego wyjaśnijmy sobie coś raz na zawsze ok? Rejestracja na forum nie oznacza że wykupiłeś abonament na pomoc techniczną z zakresu modelarstwa która ma obowiązek za ciebie znaleźć i podać ci odpowiedź na każde choćby najdurniejsze pytanie. Owszem - jak ktoś ma problem to pomagamy sobie nawzajem ale jeżeli komuś nie chce się poświecić kilku minut na samodzielne poszukanie podstawowych i idiotycznie prostych do znalezienia informacji to wybacz. Schematy połączeń elektrycznych kopterów są na stronie każdego ich producenta. MK ma swoje, Cyberdrone ma swoje, MultiWii też i wszystkie z obrazkami.
Bedac upierdliwym jak ty, moge powiedziec ze to nic nowego nie wnosi.
Jeżeli nie potrafisz skorzystać z dostarczonych linków i informacji to nic na to nie poradzę.
Napomknę tylko że za brak kultury i obcesowo-roszczeniowe traktowanie forumowiczy można stąd szybko polecieć...
Nie napisales czy sa to przekazniki on/off czy jakas transmisja czy moze potencjometry....
Nie napisałem bo w odbiorniku modelarskim nie ma takich rzeczy jak przekaźniki czy potencjometry - z resztą wiedziałbyś to jakbyś przeczytał ze zrozumieniem dostarczone materiały. W połączeniu kopter-odbiornik też nie.


Mi by sie nie chcialo tyle pisac i narzekac. Jak ktos jest nieszczesliwy i sie chce wyzalic to chyba nie tutaj co?

Lepiej cos sensownego napisac albo, jak juz pisalem, nie odpowiadac.

A brakiem kultury chyba inni moga sie pochwalic nie ja.


Juz sie nie bede o nic pytal, dopiero jak cos zbuduje :mrgreen:

pozdrowionka
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Mi by sie nie chcialo tyle pisac i narzekac.
I dalej nic nie rozumiesz......nikt tu nie narzeka tylko staramy się uzmysłowić tobie że nikt za ciebie podstaw szukać nie będzie bo takich leni to tu jest dziennie kilku. Jeżeli chcesz żeby ludzie za ciebie szukali podstawowych informacji i je pod nosek podawali "to chyba nie tutaj co?".
Lepiej cos sensownego napisac
Zacznij świecić przykładem bo póki co to tak słabo...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Wiedza jest wszędzie. Bardziej podstawowe zagadnienia sterowania RC i zasada działanie na pewno łatwiej znaleźć w artykułach.

Tu na forum zakłada się, że takie sprawy są już oczywiste.
Skoro podstawy są oczywiste to forum jest po to aby bardziej je skomplikować.
Czyli uzupełnić wiedzę o sprzęt dodatkowy w tym wypadku FPV.

Nie można oczekiwać, że tu będzie przedstawiony dokładny elementarz podstawowych zagadnień.

Sama zasada działania aparatury RC jest sprytna i prosta do pojęcia jak i realizacji.

Nie da się za bardzo polecić sprzętu komuś kto nie sprecyzowanych wymagań. Jest wiele za i przeciw. Nawet taka zwykła aparatura, ja bym polecił to co sam mam.

Mają podstawową wiedzę można już coś z tym zrobić.

Google mają ogromną moc. I jak szukam czegoś to okazuje się dość często, że wyskakuje akurat to forum i zagadnienie mnie interesujące.

Czasem aby uzyskać opowiedz można próbować samemu o tym opowiedzieć i uzyskać albo potwierdzenie albo korektę danej informacji.
Pozdrawiam
Szymon
lalamido
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 16:31
Lokalizacja: gdansk

Post autor: lalamido »

Verid pisze:
Mi by sie nie chcialo tyle pisac i narzekac.
I dalej nic nie rozumiesz......nikt tu nie narzeka tylko staramy się uzmysłowić tobie że nikt za ciebie podstaw szukać nie będzie bo takich leni to tu jest dziennie kilku. Jeżeli chcesz żeby ludzie za ciebie szukali podstawowych informacji i je pod nosek podawali "to chyba nie tutaj co?".
Lepiej cos sensownego napisac
Zacznij świecić przykładem bo póki co to tak słabo...


Czy ja dobrze przeczytalem ze w tytule dzialu jest "dla poczatkujacych"?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Czy ja dobrze przeczytalem ze w tytule dzialu jest "dla poczatkujacych"?
Czy ja dobrze przeczytałem że w nazwie strony jest "Polskie Forum FPV"? Dział jest dla początkujących w FPV a nie dla początkujących w obsłudze Googla i początkujących w modelarstwie ogólnie. Z resztą spróbuj z takimi pretensjami wejść na pfmrc, choćby i do działu dla początkujących. Jak będziesz miał duuużo szczęścia to usłyszysz to co tu czyli odesłanie do Googla i forumowej wyszukiwarki ale nie liczyłbym na to specjalnie...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Post autor: Gmeracz »

Żeby nie ciągnąć tego wątku podpowiem ci, że generalnie silnik jest podpięty do reglera, a ten do układu sterowania i do płyty zasilania. A cała reszta różni się w zależności od typu, producenta, wyposażenia itd. Więc jak się bliżej określisz CO chcesz zrobić i JAKIE wyposażenie wybrałeś, to można pomóc JAK to wszystko połączyć.
Od śmigła...
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Śniegu prawie nie ma a takie wspaniałe bałwany wychodzą... :mrgreen:
lalamido
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 16:31
Lokalizacja: gdansk

Post autor: lalamido »

jelcyn pisze:Śniegu prawie nie ma a takie wspaniałe bałwany wychodzą... :mrgreen:
Jak stajesz przed lustrem to jednego zawsze masz. :mrgreen:
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

lalamido pisze:
jelcyn pisze:Śniegu prawie nie ma a takie wspaniałe bałwany wychodzą... :mrgreen:
Jak stajesz przed lustrem to jednego zawsze masz. :mrgreen:

Uderz w stól a norzyce się odezwą.
lalamido
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 15 sty 2012, 16:31
Lokalizacja: gdansk

Post autor: lalamido »

jelcyn pisze:
lalamido pisze:
jelcyn pisze:Śniegu prawie nie ma a takie wspaniałe bałwany wychodzą... :mrgreen:
Jak stajesz przed lustrem to jednego zawsze masz. :mrgreen:

Uderz w stól a norzyce się odezwą.
Nożyce powiadasz?
ODPOWIEDZ