Dwukierunkowa komunikacja w 2,4GHz?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
DanielF
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 29 gru 2011, 15:08
Lokalizacja: Olsztyn

Dwukierunkowa komunikacja w 2,4GHz?

Post autor: DanielF »

Tak się zastanawiam, czemu do transmisji FPV trzeba używać innego kanału niż do sterowania modelem?
Proszę o wybaczenie jeśli to głupie pytanie, ale nie mam doświadczenia z FPV.
Dziwi mnie natomiast, że np. WiFi używa 2,4GHz czy 5GHz do transmisji dwukierunkowej (wprawdzie na mniejsze odległości), a w RC nie stosuje się takich rozwiązań, tylko np. od nas (sterowanie) 2,4GHz, a do nas (video) 1,2GHz? A może są takie rozwiązania, tylko ja o nich nie wiem?
Oczywiście odbiorniki wideo musiał by być jakoś połączony z apką, ale to chyba żaden problem. A w modelu, ze względu na masę, to wręcz zaleta jeśli nadajnik byłby zintegrowany z odbiornikiem i używał tej samej anteny.
Pozdrawiam, DanielF
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Wifi to transmisja cyfrowa. My używamy chociażby video analogowego. Nie pogodzisz tego.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Chodzi o REALTIME :-)
Póki co (ze względów finansowych i technologicznych - masa) - tylko analogowa transmisja video zapewnia nam odbiór sygnału w czasie rzeczywistym.
I nie ma co gadać o "prawie realtime" bo na to, w przypadku wirnikowców (heli, koptery) nie ma miejsca ;-) bo przy opóźnieniu 0,5 sekundy to po chwili można zbierać sprzęt do worka foliowego jako gruz modelarski ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
DanielF
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 29 gru 2011, 15:08
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: DanielF »

No to wszystko jasne. Ale pewnie to kwestia czasu, a pojawią się takie rozwiązania, w rozsądnej cenie.
Pozdrawiam, DanielF
ODPOWIEDZ