symulator AeroSim-RC - a symulacja quad'a domowej roboty ?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Grisha0
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 12 gru 2011, 00:18
Lokalizacja: W-wa

symulator AeroSim-RC - a symulacja quad'a domowej roboty ?

Post autor: Grisha0 »

Witam serdecznie, pierwszy post. Mam nadzieje ze wystarczajaco przewertowalem forum aby zadac kilka pytan ktore mnie nurtuja. ( i nie zostac odstrzelonym do szukaczki :))

aktualne doswiadczenie... bliskie zeru... kilka "helikopterow" takich mikro do latania po mieszkaniu, krotki epizod z helikopterem do latania na dworze, krotki epizod z samolotem RC.

po lekturze forum... wnioski... nie kupowac quada/hexa itp... pobawic sie symulatorem... moze mi znowu przejdzie... jak nie to zbudowac wlasny... rozbic... naprawic... czynnosc powtarzac az kraksy beda baaaaardzo rzadkie :) (do tego momentu chce juz rozumiec skroty ktorych tutaj uzywacie a ja uznaje za obrazliwe ) zamontowac gopro, fpv... myslec co dalej

i tu dochodze do glownych pytan
1. jak sie ma latanie AeroSim-RC na "przypadkowym" sterowaniu (tj pozyczonym od kolegi) zapewne docelowo bedzie inny czy to ma sens?
2. jak sie ma latanie AeroSim-RC do "nie markowego" sprzetu zbudowanego na stole w kuchni jak zona nie patrzy :) ... tzn czy duze sa potem rozbieznosci i adaptacja do zycia jest problemem czy raczej nie?
3. bezpieczenstwo ? obejrzalem link podeslany przez jednego z forumowiczow "co potrafia zrobic smigla" i troszke mi to zapal ostudzilo... a dziecie male w domu...
4. redundancja? tj ile w quadzie moze pasc "silnikow" zeby moc go ciagle bezpiecznie sprowadzic na ziemie

pytania dodatkowe
5. jak bardzo precyzyjnie trzeba budowac takiego podstawowego quada (tzn czy przyslowiowe checi wystarcza czy trzeba miec jakies super umiejetnosci + sprzet)
6. czy jest jakis tutorial dla debila? tj. tutaj caly ten katownik alu 10 (ha to juz wiem :P) musi miec np 45 cm bo... takiego wytulmaczenia nie znalazlem... prosba o nakierowanie na wlasciwe tory dalej doczytam :)
7. czy istnieje w sprzedazy najprostszy model quada za jakies cywilizowane pieniadze 500 - 800 pln taki ktorego mozna spokojnie skatowac i nie miec wyrzutow :)

8. gdzie mozna spotkac was w okolicach Wawy co by podjechac ktoregos dnia i popatrzec jak to na zywo wyglada... no i oczywiscie skorzystac z okazji i zadac 1 000 000 pytan :)

9. pytanie glupie bo odpowiedz brzmi to zalezy od pakietu ale zapytam... ile srednio ma sie czasu latania na "pakiecie" czy to jest bardziej 3 -5, 5- 15, 20 - 30, nie wiem ciagle lece...

to co docelowo chce osiagnac to fpv :) dla mnie (taki egoista ze mnie) + montaz gopro narazie na stale aby filmowac rozne wynalazki (pomysl moj to polaczenie fpv z moim drugim hobby czyli ASG i dorobienie filmikow z "gory") z czasem moze obracany ale to daleka przyszlosc...


z gory dziekuje za odpowiedz,
pozdrawiam
Grisha
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Witaj,
Ad1 oraz Ad2 - bardzo, bardzo pobieżnie, tylko po to aby "skumać" o co chodzi.
Ad3 - nasze hobby to jednak jest zajęcie dla ludzi z wyobraźnią...ale bez przesady - latamy raczej w plenerze i dzieciaki da się upilnować przy odrobinie pomocy osób "trzecich"
Ad4 w quadzie nie masz redundancji - pada jeden zespól napędowy i wtedy patrz .. Ad3 :-) dopiero przy 8śmio-kopterze można założyć że ma się sensowny zapas "gdy coś pójdzie nie-tak"
Ad5 jeżeli miałeś z ZetPeTe w szkole nie naciąganą " czwórkę" czyli potrafisz odróżnić młotek od grzebienia ;-) to dasz radę :-)
Ad6 jest tutorial - forum :-)
Ad7 nie ma, minimum to ok 2k PLN komplet z aparaturą i FPV
Ad8 Pałacowa, Celulozy, Wieliszew ..and soł on ;-) - szukaj w dziale "spotkania"
Ad9 5-15
Ad 10 [tego punktu niby nie było ;-) - czytaj forum intensywnie ]
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Grisha0
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 12 gru 2011, 00:18
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Grisha0 »

ok, dzieki za blyskawiczna odpowiedz :),

2 pytania:
-czy mozna latac w zimie ? czy sie wszystko rozpada
-kosztowo najpierw pytam o quada do nauki, bez fpv. To bedzie drugi krok jak opanuje podstawy :) widzialem opisy konstrukcji za okolo 500 pln i jestem ciekaw czy to na poczatek wystarczy czy od czegos takiego mozna nabrac zlych nawykow (picie, palenie, przeklinanie itp)?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Da się latać zimą. Problem to czujność na sprawy wilgoci/wody - śnieg potrafi nagle się gdzieś przypałętać i zrobić kuku...no i pakiety akumulatorowe, schłodzone mają o połowę mniejszą wydajność. Trzeba je trzymać w cieple przed lotem.
Nie zakładaj latania bez FPV bo to po paru chwilach (mniej więcej po godzinie od opanowania zawisu kopterem) odbije Ci się czkawką. Bez FPV - odejmij mniej więcej 8siem stów.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
aidan
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 29 wrz 2011, 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aidan »

Ad. 8 - Na Pałacowej w weekendy jak pogoda w miare, pałęta się pare wirnikowców.
ODPOWIEDZ