Jakich kamer używacie?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
waldorf
Posty: 783
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 13:00
Lokalizacja: Zbąszyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: waldorf »

lukisek pisze: Dodatkowo przy zakupie trzebaby pomyslec o konwerterze wide . Modele panasonica oraz JVC mialy gwint na taki konwerter.
dobry konwerter to niestety spora masa, lekki to niestety kicha optyczna więc .... ?
Pozdrawiam Waldek
http://heli.waldorf.pl
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

HD 2 ?
Awatar użytkownika
miksell
Posty: 475
Rejestracja: wtorek 26 paź 2010, 23:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: miksell »

Dodatkowo dodam, że obawiałbym się o uszkodzenie konwertera ;-)

Coraz bardziej zaczynam się zastanawiać nad Gopro. (pod warunkiem przywiezienia jej z USA. Niestety gopro nie użyjemy do celów domowych ;-/

A jak zachowają się kamery HD biorąc pod uwagę wibracje w modelu? MOje stare camileo, w ruchu nie radziło sobie za bardzo.
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

miksell pisze:Niestety gopro nie użyjemy do celów domowych ;-/
Jak to nie, z doczepianym ekranikiem jak najbardziej a jeszcze bardziej Hero2 gdzie możesz wybierać kilka kątów widzenia.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
miksell
Posty: 475
Rejestracja: wtorek 26 paź 2010, 23:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: miksell »

wjacek pisze:Jak to nie, z doczepianym ekranikiem jak najbardziej a jeszcze bardziej Hero2 gdzie możesz wybierać kilka kątów widzenia.
ok, ale....
Gopro HD 2 =300$
ekren LCD = 80$
RAZEM: 380$ = ok 1300 zł - cena w USA w PL trzeba dodać VAT marżę, sprowadzenie itp i wyjdzie z 1800 zł. Ptranie czy za te pieniądze nie kupi się lepiej lub taniej tego samego :D

Jeśli gopo to chyba na ten moment kupiłbym gopro hero HD za 200$ co daje 680zł. (oczywiście cena w USA i bez LCD)

I jeszcze ciekawa propozycja to Sony Bloggie MHS-PM5 - jest płaska z obrotowym obiektywem wiec bardzo przydatna jeśli chodzi i schowanie w modelu. U mnie w delcie idealnie by to spasowało ;-) i cena na allegro ok 320 zł.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Może masz kumpla/rodzinę/szefa/podwładnego w delegacji w jusieh...u drobnych sklepikarzy w dużych miastach kupisz gopro jedynkę za grosze, znaczy za 100-150 baksów....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Tyle że jedynka vs dwójka to mała różnica - miałem 1 od stycznia i mam 2 od listopada.
Główne zauważone różnice to:
- dużo lepsza czułość/jakość w słabym oświetleniu
- szybsze/lepsze reakcje na "słońce/cień"
- możliwość zmiany kąta widzenia wraz ze zmianą rozdzielczości
- ładniejszy/łatwiejszy interfejs użytkownika (bardziej graficzne i intuicyjne menu)
- diody REC naokoło kamery :lol:
ale są też "-" Nigdy nie latałem GoPro 1 FVP ale wydaje mi się że opóźnienie Hero 2 wynosi około 0,5s lub nawet więcej. Latać się może się da ale lądować to już chyba sztuka.
Pozdrawiam,
Jacek
ODPOWIEDZ