SŁOWNIK FPV

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

LRS- Long Range System- moduł podłączany do aparatury, zapewnia zasięg RC na odległości ok 20km. Najczęściej pracuje w częstotliwości ok. 433mHz. Kilka przykładów Thomas Link, Dragon Link.
OSD-On Screen Display- urządzenie elektroniczne, które wyświetla na odrazie parametry lotu np. kierunek na bazę, wysokość, prędkość. Kilka przykładów RemzibiOSD ,ZbigOSD, MisioOSD.
mW-mili waty- jednostka mocy nadajników stosowanych w FPV. RC jak i Video.
Przykłady 1000mW, 500mW.
Platforma- dowolny model przenoszący sprzęt, który pozwala latać fpv.
Przykłady Easy Star, Ursus.
Regulator-ESC- electronic speed controler- urządzenie w modelu pozwalające regulować prędkością obrotową silnika. Regulator dobieramy ze względu na prąd pobierany przez silnik wyrażany w A czyli amperach. Np. Turnigy 25A.

Edit: Poprawka.
Ostatnio zmieniony piątek 02 gru 2011, 14:48 przez Jedrula, łącznie zmieniany 3 razy.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1037
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

Jedrula nie wprowadzaj w błąd nowicjuszy - OpenLRS nie od razu 20 km - bez palnika nie da rady - nawet na ichniej stronie napisano ,że " nie jest to long range system " - raczej LRS - system do latania wokoło nogi - ale jak sie uda to mozna trafic 20 km jak samlot da rade tyle polecieć ;-)
Krzysiek
pit202

Post autor: pit202 »

ale będzie sprzątania , w temacie ;-)
Jedrula pisze: OSD-On Screen Display- urządzenie elektroniczne, które wyświetla na odrazie parametry lotu np. kierunek na bazę, wysokość, prędkość. Kilka przykładów RemzibiOSD ,ZigOSD, MisioOSD.
aż nie wiem czy reagować , bo wyjdzie na to , że się czepiam, ale tu powinno być chyba Zbigowe OSD a nie Zigowe
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Ok, poprawiłem o Open LRS, co do osd to nie wiem zwykle tak mówiłem i było ok.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Piotrze, weryfikacja też potrzbna ;d
pozdrawiam
Michał
pit202

Post autor: pit202 »

Jedrula pisze:Ok, poprawiłem o Open LRS, co do osd to nie wiem zwykle tak mówiłem i było ok.
to Ciebie wcale nie tłumaczy ani nie pozwala na pisanie źle , Zbigowe OSD wzięło nazwe od Zbyszka ( twórcy ) a nie od Zigzaka McQueeena ;-)

Twoje tłumaczenie jest jakby na styl :
- Zawsze jeździłem 150kmh przez przejście dla pieszych i było OK.
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Dobrze wystosowałem odpowiedni list do Zbiga, niech się konstruktor wypowie.
EDIT.
Dopiero zobaczyłem o co chodzi. :oops: Byłem pewien że wpisałem ZbigOSD i kilka razy czytałem post nie zauważyłem i dlatego tak się dziwię z czego cała sprawa, bo oczywiście ZigOSD jest raczej niepoprawne. Mimo wszystko pw do Zbiga poszło i otrzymamy jednoznaczną odpowiedź.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

To ja proponuję, zeby to wszystko na czystko kopiować do pierwszego postu aby nie trzeba było szukać pojęć w gąszczu dyskusji ;)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Kwasiu pisze:To ja proponuję, zeby to wszystko na czystko kopiować do pierwszego postu aby nie trzeba było szukać pojęć w gąszczu dyskusji ;)
Taki jest plan i zamysł tego wątku :D
pozdrawiam
Michał
michalgrabowski
Posty: 233
Rejestracja: środa 22 cze 2011, 11:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: michalgrabowski »

Zgadzam się z kwasiem :) Bo jak będzie to porozrzucane po całym wątku, to chcąc coś znaleźć trzeba będzie przeszukiwać kolejne strony...
MultiWii-quad - gada, lata, pełny serwis :)
Turnigy 9X
marcin123
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 21 cze 2011, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: marcin123 »

sigreg jeżeli chodzi o multikoptery to są jeszcze:

1. Paparazzi - bardzo stabilnie lata i jak najbardziej autonomicznie, autopilot na procesorze ARM LPC2138. To właściwie cała rodzina autopilotów, z czego booz zaprojektowano na multikoptery
2. Arducopter - dużo feature'sów, moim zdaniem niska jakość kodu, wadą jest też to, że autopilot oparty jest o procesor Atmega1280 / 2560 - czasami za wolny, ale dobrze udokumentowany i łatwokupowalny - znam dość dobrze, bo mam
3. Ascending Technologies - raczej profeska, kupują to dobre uczelnie amerykańskie lub zachodnioeuropejskie i agencje rządowe, np. w tym roku widziałem to w użyciu holenderskiej armii.
4. Open Pilot - nie widziałem w akcji

Może mi się jeszcze coś przypomni.
Ostatnio zmieniony czwartek 08 gru 2011, 20:29 przez marcin123, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Dostałem odpowiedź od Zbiga.
Zasugerował 2 opcje
Zbig OSD
ZbigOSD
Więc chyba po sprawie.
Do moderów może wyczyścić coby w przydatnym temacie x stron bzdetów nie było. ;-)
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Jak najbardziej mozna dopisac, wspomnialem o tych kilku platformach bo bo to wlasnie te modele sie u nas widuje w 99% przypadkow. Wszystkich nie dalbym w zyciu rady wymienic ;-)

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Na przyszłość proponuję pomyśleć czy warto było, jak takimi sprawami będziemy truć dupę Zbigowi (Zigowi) :-D to autopilot i OSD będzie do kupienia na wiosnę 2035r

pozdrawiam,
jacek
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Kurde najważniejsze:.

RC = Remote Controlled
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
ODPOWIEDZ