SŁOWNIK FPV

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Post autor: BQB »

Proszę o wyjaśnienie skrótu PID. Od czego to skrót (proszę o poważniejszą odpowiedź niż od literek w MultiWiiConfig), jaki wpływ ma przestawienie.
Artu

Post autor: Artu »

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

BQB pisze:Proszę o wyjaśnienie skrótu PID
Najszybciej jak się da :-)
Proportional
Integral
Derivative

czyli po polsku PCP/r :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Inaczej niż na wesoło nie będę odpowiadał na pytania na które odpowiedź jest wprost w przyklejonym temacie. Nie po to ludzie na forum (jak widać o PIDach akurat na mnie trafiło) poświęcają swój czas aby porządkować pewne tematy i wiedzę a potem przychodzi taki kolega i pyta mimo że jest podane na tacy :evil:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Post autor: BQB »

Rurku, bez stresu, szukałem przez forumową szukajkę słowa PID, znalazło 140 wyników, wyświetliłem sobie je jako posty i czytałem, po przeczytaniu wszystkich, nie było informacji o temacie, który podałeś. Ale skąd ja głupi miałem wiedzieć, że ktoś, aby ułatwić szukanie słowa PID wpisał je jako P.I.D. gdybyś w tekście umieścił choć raz słowo PID, to bym zapewne do tego dotarł. Skąd miałbym się domyśleć, że oddziela się to kropkami, ba nawet wpisanie w szukajkę p.i.d ani p.i.d. w chwili obecnej jak w wyszukiwarkę wpisze się słowo p*i*d* to znajduje 450 wyników, gdzie na jednej z początkowych pozycji jest Twoja wypowiedź. Także dziękuję. Tego opisu szukałem w dziale początkujących, bo przecież tam powinienem szukać, a nie, że to jest tam, w multikopterach. Skąd jako początkujący miałbym przypuszczać, że to tam akurat jest? A czemu akurat nie w samolotach czy pojazdach? Bez stresu i dziękuję :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Po to są przyklejone tematy aby się z nimi zapoznać a nie wyszukiwać.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
janw23
Posty: 313
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 19:12
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: janw23 »

Bardzo prosiłbym o wyjaśnienie skrótu C przy bateriach (najczęściej w ten sposób jest przedstawiane constant discharge: 20C). Poczytałem troche o tym w internecie i wiem, że jest to związane z maksymalną mocą jaką może dać bateria ale nie mogłem znaleźć czy bateria, która ma ,,za wysokie" C może zepsuć elektronikę?
Latam więc jestem.
----------------------
Bixler 1.1
BadCat
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

jwminecraftpl pisze:Bardzo prosiłbym o wyjaśnienie skrótu C przy bateriach (najczęściej w ten sposób jest przedstawiane constant discharge: 20C). Poczytałem troche o tym w internecie i wiem, że jest to związane z maksymalną mocą jaką może dać bateria ale nie mogłem znaleźć czy bateria, która ma ,,za wysokie" C może zepsuć elektronikę?
Oczywiście tego tematu nie chciało Ci się przeczytać? Są tutaj ze trzy posty o lipo.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Bateria która ma za wysokie C nie może zepsuć elektroniki .

C jest to wydajność pakietu.

Żeby obliczyć ile możesz maksymalnie pobrać prądu z pakietów to mnożysz to C*pojemność pakietu np:


Pojemność pakietu 5000mAh
C=20


więc

5Ah*20C=100A



drugi przykład

Pojemność pakietu 2200mAh
C=30


2,2Ah * 30C=66A

Oczywiście wartość C w chińskich pakiecikach jest zazwyczaj zawyżona więc należy brać pakiety na wyrost .

Przykładowo jeśli masz baterię o pojemności 2200mAh a copter maksymalnie pociągnie Ci 40A to warto wybrać baterię której wartość C wynosi 30C .
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
janw23
Posty: 313
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 19:12
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: janw23 »

skazi pisze:
jwminecraftpl pisze:Bardzo prosiłbym o wyjaśnienie skrótu C przy bateriach (najczęściej w ten sposób jest przedstawiane constant discharge: 20C). Poczytałem troche o tym w internecie i wiem, że jest to związane z maksymalną mocą jaką może dać bateria ale nie mogłem znaleźć czy bateria, która ma ,,za wysokie" C może zepsuć elektronikę?
Oczywiście tego tematu nie chciało Ci się przeczytać? Są tutaj ze trzy posty o lipo.
Chciałem jeszcze bardziej dogłębne info
Latam więc jestem.
----------------------
Bixler 1.1
BadCat
Awatar użytkownika
janw23
Posty: 313
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 19:12
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: janw23 »

toretto1995 pisze:Bateria która ma za wysokie C nie może zepsuć elektroniki .

C jest to wydajność pakietu.

Żeby obliczyć ile możesz maksymalnie pobrać prądu z pakietów to mnożysz to C*pojemność pakietu np:


Pojemność pakietu 5000mAh
C=20


więc

5Ah*20C=100A



drugi przykład

Pojemność pakietu 2200mAh
C=30


2,2Ah * 30C=66A

Oczywiście wartość C w chińskich pakiecikach jest zazwyczaj zawyżona więc należy brać pakiety na wyrost .

Przykładowo jeśli masz baterię o pojemności 2200mAh a copter maksymalnie pociągnie Ci 40A to warto wybrać baterię której wartość C wynosi 30C .
Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem, bez zbędnych info i łatwa dla nowicjusza, dzięki.
Latam więc jestem.
----------------------
Bixler 1.1
BadCat
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Coś wspomniane jest o tym tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pojemno%C5 ... lektryczna
....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Jessie
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 11:57
Lokalizacja: Bournemouth

Post autor: Jessie »

Poproszę o wyjaśnienie skrótów śmigieł CCW i CW
Nie bierz życia zbyt serio i tak go nie przeżyjesz
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Post autor: janjazda »

CW- clockwise, zgodny z kierunkiem ruchu wskazówek zegara
CCW - counterclockwise, przeciwny.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
janw23
Posty: 313
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 19:12
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: janw23 »

Proszę o wyjaśnienie czym różni się ładowanie od balansowania Lipola.
Latam więc jestem.
----------------------
Bixler 1.1
BadCat
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Ładowanie - ładowarka podłączona do zacisków pakietu ładuje do zdefiniowanego dla danego typu pakietu napięcia.
Balansowanie - też ładowanie tylko w jego trakcie ładowarka monitoruje stan każdej z cel z osobna poprzez złącze balancera, unikając tym samym sytuacji gdy jedna z cel jest niedoładowana a druga przeładowana.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ