Jak zacząć

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

neo_1107
Posty: 142
Rejestracja: niedziela 03 kwie 2011, 12:19
Lokalizacja: Twardogóra

Post autor: neo_1107 »

Cinas pisze: Chciałbym wykonać wszystko samemu, ale nie jest to możliwe z moim doświadczeniem dlatego korzystam z rady mistrzów... :mrgreen: ale dziobie :mrgreen:
Tylko nie idziesz tropem rad :evil:

Nie obraź się ale , widzę że jesteś typem człowieka który przytakuje jak ktoś mu radzi a w głębi duszy sobie mówi "i tak zrobię jak będę chciał"


Naucz się najpierw latać. Uwierz mi że to nie jest takie proste.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Koledzy dobrze prawią. Jeżeli chcesz iść na całość tj. uczyć się na sprzęcie docelowym (droga impreza moim zdaniem ale to twoja kasa) to kup albo złóż hexę lub od razu okto (żeby mieć zapas mocy z tym EOS'em) na osprzęcie MK. W tym momencie najbardziej dopracowany kopter dostępny dla zwykłych śmiertelników. Ja osobiście latam na polskim Cyberdronie który (jeszcze) nie ma wszystkich ficzerów oferowanych przez MK ale usilnie stara się to nadgonić.

Jeżeli jednak chcesz zacząć po Bożemu czyli najpierw skończyć z rozbijaniem się a potem zainwestować w porządny sprzęt to kup dowolną wersję MultiWii do tego dobre regle np Turnigy Plush, silniczki CF2822 i resztę osprzętu i katuj dopóki nie będziesz zużywał więcej niż komplet śmigieł na 2 miesiące (około :mrgreen: ). W między czasie składaj kasę na sprzęt który docelowo będzie ci nosił aparat.
Artu

Post autor: Artu »

Cinas, tak jak wielu radziło, Kup na początek na przykład MultiWii v0.6.3 (można na tym kontrolerze zbudować Quadro, Hexę jak i Y6)
Zgłoś się do kolegi z forum w sprawie Centerplate i inne usługi na CNC (w sprawie kontrolera również Możesz "zaryzykować" PW do kolegi Kuki83)
Wybierz się na zakupy do ciastoramy po profil aluminiowy 10x10...
A resztę, to już Znajdziesz na forum :-D
Cinas
Posty: 107
Rejestracja: sobota 26 lis 2011, 16:39
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: Cinas »

Spoko nie obrażam się tak szybko.
OK mam mętlik w głowie już teraz nie wiem czy quad czy hexa.
Skorzystam z rad kolegów i postawie na quada - tylko już zamówiłem centralplanet do hexa :-/ .
Artu

Post autor: Artu »

Cinas pisze:Skorzystam z rad kolegów i postawie na quada - tylko już zamówiłem centralplanet do hexa :-/ .
Centerplate się nie przeterminuje jak poleży :mrgreen: To nie ciastko z kremem, nie popsuje się :lol:
Cinas
Posty: 107
Rejestracja: sobota 26 lis 2011, 16:39
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: Cinas »

OK robię tak :
zrobię listę tego co chcę wykorzystać do budowy mojego pierwszego quada i przedstawię ją Wam szanowni koledzy :-) a Wy jeśli wyrazicie taką chęć wytkniecie mi błędy ;-).
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Tylko weź sobie do serca co mówiłem i poczytaj trochę żeby nie było jak z tymi silnikami....
Cinas
Posty: 107
Rejestracja: sobota 26 lis 2011, 16:39
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: Cinas »

Tak mój mistrzu :mrgreen: tym razem odrobię lekcję, wezmę Cf2822
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Do mistrza mi daleko. Możesz wziąć inne budżetowe ale z głową. Patrz na ich parametry przede wszystkim pod kątem tego co chcesz osiągnąć.
Cinas
Posty: 107
Rejestracja: sobota 26 lis 2011, 16:39
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: Cinas »

To może napiszę czego oczekuje od mojego quada ma być stabilny nie musi rozwijać prędkości nad świetlnych, ale musi być mocny.
A później musi sam wracać do domu :-), ale to już w przyszłości.
Cinas
Posty: 107
Rejestracja: sobota 26 lis 2011, 16:39
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: Cinas »

Tak jak pisałem wcześniej przedstawiam skład mojego pierwszego Quada:

centralplanet od kolegi JR65.
ramiona - profil alu 10x10mm.
silniki - E MAX GT2210/13 (zdecydowałem się na te bo wyczytałem że CF2822 nie wiele wytrzymują).
FC - MultiWii v.06.
śmiglaki 10x4,7
regle - turnigy plush 25A.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Za duże śmigła na te KV. W specyfikacji max 9x5. Proponowałbym więc gws8x4x3 bądź 8x4 slowflyer.
pozdrawiam
Michał
Cinas
Posty: 107
Rejestracja: sobota 26 lis 2011, 16:39
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: Cinas »

OK posłucham kolegi z większym doświadczeniem ;-)
Cała reszta ok czyli ?
Cinas
Posty: 107
Rejestracja: sobota 26 lis 2011, 16:39
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: Cinas »

Panowie sprawa, z którą zwracam się do Was wydaje się być błaha i śmieszna, ale mnie to zastrzeliło.
Dostałem dziś silniki, GT2210 jak widać na tym zdęciu http://photos01.redcart.pl/templates/images/thumb/995/700/600/pl/0/templates/images/products/995/d82bff7665726c9390c830624d22bf78.jpg mocowanie przykręcone jest od spodu silnika - i tu pojawia się moje pytanie jak mam to zamocować do profilu skoro obudowa silnika jest ruchoma i obraca się?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Obudowa jest ruchoma i ma się obracać to w końcu outrunner :-) silnik przykręcasz do profilu tam gdzie wychodzą przewody i tam gdzie masz ośkę czyli oprócz otworów pod śrubki musisz zrobić otwór pod ośkę bo pewnie przejdzie przez cały profil :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
ODPOWIEDZ