jak zrobić.... flipa

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
macieq
Posty: 569
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 06:55
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: macieq »

wgralem i nie chciał odpalic normalnie.... :/ moze cos przegapiłem
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Mam pytanie do wprawionych flipowiczów... Nie macie takiej przypadłości że flipy w jedną stronę wychodzą zawsze szybsze niż w drugą ? W prawo flip ładnie mi wychodzi spokojnie zrobię 2-3 trzy pod rząd w lewo już gorzej. To samo przód/tył - do przodu szybko kręci a do tyły wolniej. I drugie pytanko ilu z was lata sterując samymi kciukami a ilu 2 palcami trzyma drążki? Tak pytam z ciekawości, czy robić sobie ciśnienie i zmuszać siebie do sterowania 2 palcami bo jak się nauczę to zobaczę, że tak jest dużo lepiej??? Na razie latam bez FPV dla przyjemności no i nauki opanowania samego quada.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Każdy lata jak mu wygodniej.
Jak lata temu miałem dylemat z tym i podglądałem filmy gdzie mistrzowie latają to jedni latali na kciukach a inni na palcach.

Co do flipów to spróbuj zwiększyć epa na drążku w ta stronę w którą robi wolniej albo zmniejszyć tam gdzie szybciej żeby wyrównać.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

slawko_k pisze:Każdy lata jak mu wygodniej.
Jak lata temu miałem dylemat z tym i podglądałem filmy gdzie mistrzowie latają to jedni latali na kciukach a inni na palcach.
No to na razie się tym nie przejmuje. Bardziej pytałem aby nie nabrać złych nawyków które potem ciężko wypędzić.
slawko_k pisze: Co do flipów to spróbuj zwiększyć epa na drążku w ta stronę w którą robi wolniej albo zmniejszyć tam gdzie szybciej żeby wyrównać.
O ile "epa" to są end pointy drążków to raczej mam ok, sprawdzałem w gui, a przy użyciu Turnigy 9x + radioclone da się to dość ładnie ustawić wszystko. Poza tym mam RC Rate na 1.3 wiec raczej osiągam pełne zakresy wymuszeń. Wydaje mi się, że to sprawka synchronizacji paluchów... No nic trenować trzeba! Śniegi nie chcą spaść wiec można kontynuować wieczorne latanie ;)
Awatar użytkownika
Puuf
Posty: 264
Rejestracja: wtorek 07 lut 2012, 10:29
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Puuf »

Odgrzebie temat, bo chce sie nauczyc flipow, ale jeszcze sie nie odwazylem :)

Znalazlem na forum multiwii topic o acro trainerze, tzn. latamy w stable, ale przy mocniejszym wychyleniu roll/pitch stable sie wylacza, co pozwala zrobic flipa, a potem wrocic do poziomu ze stabilizacja.

Juz sobie wykombinowalem, ze takie samo zachowanie moge skonfigurowac na mikserach w er9x i chcialem zapytac co o tym myslicie? Warto?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Na moje lepiej poszukać wysokiej trawy/łąki i nad nią próbować. No i podkręcic Roll/Pitch rate tak do minimum 0.20, bo może się okazać że za wolno się kręci i nie zdążysz zrobić flipa przed ziemią.
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Nie warto.
Wyłącz stable i lataj bez. Wtedy poczujesz co to jest latanie.
Stable daj sobie na łatwo dostępny pstryczek żeby w razie jakiegoś kryzysu czy utraty orientacji w ułamku sekundy załączyć.
Awatar użytkownika
Puuf
Posty: 264
Rejestracja: wtorek 07 lut 2012, 10:29
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Puuf »

Na razie latam na KK 2.1 i tam nie ma takich wygod jak acc, takze pewnie sie nie odwaze z flipami dopoki nie dostane kfc32 :)
Bali pisal, ze w razie ,,zamotania sie'' z flipem mozna wlaczyc stable, a ze apka na to pozwala to pomyslalem ze mozna zrobic automatyczny stable w okolicach neutrum.

Bawie sie w eePe i programuje takie bajery, bo nowy soft w T9X daje mozliwosc uzupelnienia brakow kontrolera. Ale jeszcze do konca nie wiem, co z tego bedzie przydatne.
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Ja od samego poczatku, zakupu od znajomego quada uczyłem się latać w trybie acro, co się okazało , myslałem że to własnie tryb stabilizacji... Wczoraj odkryłem że pod 5ch mam własnie stabilizację :mrgreen: :mrgreen:
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
Puuf
Posty: 264
Rejestracja: wtorek 07 lut 2012, 10:29
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Puuf »

Roll/Pitch rate na 0.2 to czasami nie za malo? Na rcgroups pisza tak o 0.4-0.5.

Wczoraj odwazylem sie na flipa na KK i braklo mi rate/wysokosci :) Dopiero po fakcie douczylem sie, ze w KK tez sa wersje z wiekszymi rate, ale trzeba flashowac plytke.
Straty niewielkie, jedno smiglo i minimalnie skrzywione ramie.
Konstrukcja z montazem ramion na jednej metalowej srubie i 2 nylonach sie sprawdza - minimalizuje to straty, bo nylony pekaja i ramiona ladnie sie skladaja zamiast wyginac.
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Zacznij od małego rate i potem zwiększaj.
Jak dasz od razu za duże to może się okazać ze ci ze 3-4 flipy wykręci zanim drążek puścisz.
ODPOWIEDZ